Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Bolest bederní páteře ve 30tt, měly jste to taky tak?

kvitulka
12. únor 2015

Dobrý den maminky,

chtěla jsem se zeptat, momentálně jsem ve 30tt a trpí na bolest bederní páteře, která mi střílí do pravé nohy. Vstát z postele, nebo se i jen v noci obrátit na jiný bok pro mě začíná být noční můrou. Měla jste to taky tak některá, co Vám pomohlo na úlevu? 😔

sannnya
12. únor 2015

Já bohužel již v 21tt trpím komplet na páteř, vše se mi blokuje od krční až dolů, bederka už mi s bříškem nejde odblokovávat tak, jak jsem to dělala dřív......ale otravovala jsem u ortopedky tak dlouho, že mi předepsala poukaz na maternu, bez poukazu bych to nedoporučovala, protože stojí cca 1000,-, ale od doktora je plně hrazená pojišťovnou. Používám jí první týden a poprvé jsem jí použila, když jsem šla žehlit, normálně bych vyžehlila košili a léčila se z toho týden, ale s tímhle jsem zmákla vyžehlit všechno a bederka nebolela prakticky vůbec. 😉

vetyver
12. únor 2015

já už od cca 15 tt taky trpím. U prvního těhotenství to začalo až 6.-7.měsíc. Po delším sezení ostrá píchavá bolest v kyčlích... děs běs. Teď jsem otravolala u praktickýho doktora, aby mi dal doporučení na fyzioterapeuta, že to nemůžu ještě 5m vydržet do porodu, mám 16m dceru - a našla jsem si výborné rehabilitační centrum, kde berou i takhle ,,rizikové" (rozuměj těhotné) klienty. Neplatím nic, je to na pojišťovnu. I v tomto pokročilejším těhotenství můžou pomoct cviky, reflexní terapie plosky nohy (zrovna dnes mi dělali) a tak. Ukážou, ví, co můžeš a co nemůžeš. Držím palce. Jo jinak mi radili jak praktik, tak na fyzio suché teplo - elektrickou dečku, nahřívací lahev...

fillipepi
12. únor 2015

Nevím, jak moc velké bolesti to jsou, ale mně při bolení zad hodně pomohl těhotenský polštář, zejména v noci. Krásně se mi vytvaruje podél zad, podepře bříško a nohy drží v takové poloze, že mě pak nebolí kyčle. Jednou jsem si dala spánek bez něj a den a půl se nemohla pořádně chodit, protože můžu spát jenom na boku a přeležela jsem si jednu stranu. 🙂