Bolest krku v těhotenství. Co na to?

2190
25. zář 2023

Dobrý den měla bych být 6 TT plus mínus pár dní
Začalo mě bolet v krku mám takový dráždivý kašel doma mám stopkasel od Dr waisee ten jsem četla že se může v těhotenství, ale byla jsem i v lékárně pro nějaký pastilky na krk paní lékárnice mi dala anginal sprej se šalvějí ale dočetla jsem se že ve v těhotenství nesmí. Nemáte někdo nějakou zaručenou medicínu na nachlazení pro tehule
A nemůže to malému nějak uškodit bolí mě jen v krku a mám suchý kašel tak myslím že ne někdo nějaký zkušenosti??

dominge
25. zář 2023

@2190 mě řekli, že mohu pouze cucaci pastylky od dr. Weisse

vanea
25. zář 2023

Stopkašel pastilky, sprej do nosu i ten sirup můžeš určitě, není to žádný zázrak, ale na slabší bolest krku pomůžou. U ostatních věcí je to na tobě, já si párkrát stříkala streptokill do krku, ale měla jsem i atb a fakt hnusnou angínu. Mě v lékárně říkali, ať si udělám čaj s citronem a jdu si lehnout, protože opravdu vhodné pro kojící a těhotné jsou jen ty dr.Weiss přípravky. Zbytek se sice těhulím v některých případech dává, ale není to testované, případně některé složky nejsou v souladu s těhotenstvím. To je pak zas doktor/lékárnice od lékárnice, co doporučí..
Kašel mimču neuškodí, ale pokud už bys měla horečku a byla to fakt nějaká silnější infekce/streptokok, tak určitě vhodnější přeléčit, než to nechat jen tak.

2190
autor
25. zář 2023

@vanea nene to ne ona to právě nejspíš přinesla dcerka ze školky ta už teda nachlazená není a skočilo to na mě
Udělám si čajík a používám ten stopkasel ten mi to vždy chvilku zklidní doufám že za pár dní to bude pryč je to otrava

alice180
26. zář 2023

Na krk ještě kromě čaje s citronem a medem, Priessnitzuv obklad

2190
autor
26. zář 2023

@alice180 holky děkuji, za tipy vzala jsem si z práce volno krk už nebolí a suchy kašel se změnil na vlhký takže odkašlávám a krk mě z toho nebolí, venku je hnusně takže na plotně se mi vaří kuřecí vývar máme plno ovoce a dnes pojedeme celý den pohádky ❤️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru