Bradavice v těhotenství, pomohl vám vlaštovičník?

andyzuzy
7. srp 2016

Ahoj,
prosím o radu, asi 3 týdny mám bradavici na bradě. Máte nějaký vyzkoušený recept ?Pomohl vám třeba vlastovičník nebo něco jiného? Děkuji moc.

datela
7. srp 2016

Vlaštovičník se v těhotenství raději nesmí.Zkuste si zajít na kožní na tekutý dusík.Kamarádce pomohl a v těhotenství rozhodně nevadí.Měla bradavici na ruce

urtica
7. srp 2016

@datela
@andyzuzy
Pokud si vzpomínám, na obličej se tekutý dusík nedává - na obličej bych nedávala ani lapis ani vlaštovičník - přece jen, jsou to jedy. Kožní Vám pravděpodobně napíše doporučení na plastickou chirurgii, kde Vám bradavici odstraní. Dělá se to při lokálním umrtvení.

datela
8. srp 2016

@urtica Tekutý dusík se může,ale velice opatrně.Nesmí se,pokud se jedná o oblast kolem očí

urtica
8. srp 2016

@datela Aha, ok, myslela jsem, že v obličeji se vůbec nedává.

datela
8. srp 2016

@urtica Ale fakt to ten kožní musí umět,protože nesmí mu to stříknout vedle kvůli omrzlinám.Vyříznout je to taky dobré.Nejhorší je,když bradavici vezmou tou lžičkou.To se roznese po těle krví a stejně zase naroste a i někde jinde

urtica
8. srp 2016

@datela Jj, mě právě kdysi s výrůstkem poslali na plastiku, ale fakt je, že to nakonec nebyla bradavice, ale určili to jako hemangiom a bylo to u oka...dr. mi tenrkát řekla, že v obličeji to dělají na plastice a hradí to pojišťovna...

datela
8. srp 2016

@urtica To jste dobře udělala,že jste si to nechala na plastice,protože na chirurgii mi vždycky zůstaly jizvy po znamínkách jak u řezníka 😀 Příště budu taky řešit na plastice

urtica
8. srp 2016

Jj, pokud je to v obličeji, tak určitě - udělali to fakt krásně, byla to docela velká cca 2 cm boule a jizvička zůstala velmi decentní, dnes už viditelná jen v létě při opálení...

andyzuzy
autor
8. srp 2016

Děkuji moc za rady.Někde jsem vyčetla, že pomáhá i tea tree olejíček. Neměl by škodit. Zkusím, když nepomůže tak plastika. 🙂

tejka86
8. srp 2016

Mě se udělala na prste u ruky,tak jsem sla na odstranění ke kožní tekutym dusikem (může se použít i v tehotenstvi) ma se vytvorit puchyrek,který se pak odstrihne.Poprvé se me ani nevytvořil (asi byla moc velka ),po mesici jsem šla znovu a uz se puchyrek udělal,tak jsem ji odstrihla pryč,občas sem si na to dala vlastovicnik (taky se může v tehotenstvi). Bohužel je bradavice obtížné se zbavit,dělá se me znovu. 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru