Chudokrevnost a železo - co berete?

sumitra
16. kvě 2018

Zdravim, prave mi zjistili mirnou chudokrevnost a mam brat zelezo. Doktorka mi doporucila Globifer Forte, ze pry nezpusobuje travici potize a zacpu. Ale je desne drahy, 40 tablet stoji skoro 500,-. Nemate zkusenosti s nejakou levnejsi variantou, ktera nezpusobuje zacpu? Diky

priefi
16. kvě 2018

@sumitra ja pouzivala zelezo od walkarku a ok 😉

verinikki
16. kvě 2018

Floradix

adau
16. kvě 2018

Floradix, v tekute forme se lepe vstreba

letadylkokane
16. kvě 2018

@sumitra dostala jsem na predpis Magnosolv. By ti mela doktorka neco predepsat, potravinove doplnky nemaji zeleza tolik, co potrebujes.

adau
16. kvě 2018

@letadylkokane neni Magnosolv horcik?

calvac
16. kvě 2018

@sumitra uzivala jsem Tardyferon (zdarma na predpis) a ok

hankaros
16. kvě 2018

Abyste nemela travici potize, je dulezite aby zelezo bylo v doplnku vazano hemove (napr. Globifer, a ne ve forme soli (sorbifer, tardyferon apod). Je tam odlisna cesta vstrebavani, u hemoveho zeleza navic mnohem vetsi vstrebatelnost, uvadi se az 50%. Hledejte tedy tento typ doplnku.

nikolaamiminko
16. kvě 2018

Ja mela Maltofer - na predpis

ileni
16. kvě 2018

Mě lékař doporučil babsky recept... Na noc napichat 10 železných hrebiku do jablka a to si pak dát k snídani. Do 5 dnů bylo vše srovnané. Výsledky se zvedly z 82 jednotek na asi 135...

letadylkokane
16. kvě 2018

@adau ty jo, ja jsem lama, jasne 😃 Zelezo jsem brala taky na predpis - Tardyferon.
Fakt uz mam mliko v hlave... 🙂

janess
25. led 2019

Dobrý den, gynekolog mi radil GlobiFer forte a vychválil to do nebes, prý nedoceněný apod. Tak jsem to řekla své Dr. na hematologii a ta mi řekla a´t ho příště pošlu někam. Je to jen tahání peněz. Mám Tardyferon a ten mi dost pomohl a nestojí mě ani korunu. Tělo si zvyklo. Není mi po něm ani špatně, zácpa také ne.

malabobina
21. led 2020

Holky já brala GlobiFer forte a výsledky krve se mi celkem rychle spravily a hlavně mi bylo dobře a nemusela jsem myslet na to, zda to beru na lačno, tak jak u ostatních.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru