Chudokrevnost, byly jste s tím v nemocnici?

lidax
10. kvě 2018

Děvčata, byla jste některá v nemocnici s nedostatkem železa? Případně kde, a na jak dlouho? Dávali Vám nějaké infuze? Díky!

ckei
10. kvě 2018

Hrozilo mi, že ano, měla jsem hodnotu už jen 79, ale nakonec z toho naštěstí sešlo. Nicméně mi doktor říkal, že by to bylo na 2-3dny, že by mi dali kapačky a pak mě pustili domů.

normalnimatka
10. kvě 2018

je dobrý dělat všechno proto, aby na to nemuselo dojít. nevim, jesi se transfúze dává i těhotnejm, ale dr. mě strašila, že mi to hrozí i po porodu, že mě napíchnou, když nebudu jíst její syntetický sračkoidní železo. ta cizí krev není jen tak, je fakt dobrý se tomu vyhnout, at už jako těhotná nebo netěhotná.

vendelinka08
10. kvě 2018

@lidax chodim na infuze 2xza rok ambulantne. Za pul hodky to dokape a odchazim domu.

vendelinka08
10. kvě 2018

@normalnimatka nedava se transfuze a jina krev..dava se nitrozilne zelezo...pokud je problem se vstrebavanim potravou.

lidax
autor
10. kvě 2018

@vendelinka08 díky, to by šlo

tinaprofi
10. kvě 2018

taky chodím na infuze, mám anemii už hodně let, někdy je to častěji /2x za půl roku/ ale někdy třeba jen 1x za půl roku - 3/4 roku, protože jím ale tablety. Píchaj mi do toho ještě vit. B12 takže se to líp vstřebává a vydrží mi to dýl.

anguly
10. kvě 2018

Já měla hemoglobin 55. A to mi teda dávali krev... Byla jsem ve špitále 2 dny a pak jsem chodila ambulantně na infuze železa... Ale byla bych tam asi hospitalizovaná déle.... ale měla jsem doma maličké miminko, tak se jim mě zželelo... Teď beru preventivně teda Ferrum phosphoricum - železo v homeopatiku a Enterosgel (který pomáhá, abych vše nevylučovala), protože mám občas problém získávat živiny z potravin (mám chronický zánět střev...)
A už 3 roky je to v cajku...😉

normalnimatka
10. kvě 2018

@vendelinka08 aha, ale třeba po tom porodu se dává přímo krev, když jsi na tom špatně. asi záleží, no.

mazeret
10. kvě 2018

@normalnimatka jo jo, cizí krev je tělem přijímaná stejně jako jakýkoliv jiný "cizí" transplantovaný orgán. Takže dochází často k alergickým reakcím a pak se hodně prodlužuje rekonvalescene... takže prostě udělat maximum pro správný hodnoty 🙂

vendelinka08
10. kvě 2018

@lidax a jake mas hodnoty?

janca209
10. kvě 2018

@normalnimatka Železo se může podávat v případě dlouhodobější anemie (kdy klesá hemoglobin postupně), ale po porodu se většinou jedná o akutní ztrátu krve a tam se nečeká než se železo vstřebá a zabuduje do erytrocytů, proto se podává transfuze. 🙂

lidax
autor
11. kvě 2018

@vendelinka08 Měla jsem 85, na další odběr jdu příští týden.

jitka0a
11. kvě 2018

Kamarádka se jednou složila a říkali jí že trpí na chudokrevnost, byla v nemocnici asi dva dny než ji postavili na nohy, Nějaké injekce dostávala, ale co nevím a pak chodila často na kontroly a zobala železo.

vendelinka08
11. kvě 2018

@janca209 tak to chapu...lepsi kdyz to zabere hned...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru