Čím potlačit úzkost místo leků?

terezka2598
12. dub 2016

Ahoj mám dotaz,jsem ve 2 měsíci a trpím už dlouho stavama úzkosti,brala jsem na to oxazepham ale ten nemohu v těhotenství brát,máte někdo zkušenost třeba s nějakou bylinkou,nebo čajem který pomůže na bušení srdce a zklidní to trochu,psycholog mě objednal až za dlouho...Děkuji

vineta
12. dub 2016

@terezka2598 Pomáhá třezalka nebo levandulový čaj. Ale nevím, jestli se to smí v těhotenství, to si raději zjisti.

pajuska252
12. dub 2016

ještě mě napadají homeopatika, ale nevím, jestli se můžou v těhu, bys musela sehnat nějakého hemeopata a poradit se...

bachovy_esence_poradna
12. dub 2016

@terezka2598 dobrý večer, výborné jsou Bachovy esence
jsou přírodní a lze užívat v těhotenství 😉

esence pomáhají vyrovnávat psychické disharmonie (a tím často řeší i příčinu fyzických obtíží)

více najdete u mě na blogu 😉

aklin
12. dub 2016

Zkus ajurvedsky caj.

smuffynka
12. dub 2016

velmi slabý odvar z meduňky (opravdu slabounký) a homeopatika,která se na úzkost můžou v těhu je PULSATILLA VULGARIS 🙂

terezka2598
autor
12. dub 2016

Dobře děkuju za rady🙂

duck09
12. dub 2016

Bachovy esence

dana3262
13. dub 2016

@terezka2598 třezalku v těhotenství a při kojení nesmis. Psycholog té musí víc, co nejdřív a měla bys tam docházet třeba 2x týdne.
Mě nejvíc na úzkosti pomáhá se jich nebát. Prostě: tak co no..přijde atak..užila jsem si pěkný den, tak to stalo za to i kdyby to dnes vecer přišlo.
Ale nejde to samo hned a není to 100% no.. :((

mrskato
13. dub 2016

@smuffynka chtěla jsem se zeptat, proč slabý odvar z meduňky? Neslyšela jsem, že by v těhotenství byl nějaký problém, naopak meduňka je doporučována. Já občas také piji meduňkový čaj ( z čerstvých lístků) a na uklidnění mi pomáhá, dobře se mi po něm i spí, pokud mě zrovna neprobudí čůrání, každopádně pokud zadavatelka brala na uklidnění léky, nejsem si jistá, jestli by toto pomohlo...

bachovy_esence_poradna
13. dub 2016

@mrskato ano, třezalka je v těhotenství vhodná není, více viz:
http://www.edukafarm.cz/data/soubory/casopisy/7...

u meduňky bych neviděla problém, tedy pokud nebude užívána dlouhodobě nebo ve velkých dávkách.....
a ta se dá pro větší účinnost kombinovat s Bachovou terapií - u Bachovek nejde o výtažky, ale o bioenergetickou medicínu, takže užívání není nijak omezené

každopádně pokud byly úzkosti už před těhotenstvím a to takové, že byly brány léky, tak je třeba v nějakém momentě řešit příčinu a ne jen potlačovat symptomy...příčina bývá často v původní rodině, ve výchově a nárocích na dítě

smuffynka
13. dub 2016

@mrskato mě byl doporučovaný slabý odvar, čaj z meduňky vím,že se doporučuje 🙂 Ono záleží jak kdo reaguje na přírodní léčbu. Mě pomohly homeopatika v kombinaci s meduňkou,pak ještě "na míru" namíchaný bylinný čaj s ohledem na těhotenství...pokud reaguje třeba pouze léky,pak nepomůže téměř nic,je to běh na delší trať ☹ Každopádně vyzkoušet to může,i ty Bachovy esence,ono to neublíží,záleží člověk od člověka,stav od stavu....

smuffynka
13. dub 2016

@bachovy_esence_poradna souhlasím s řešením příčiny, o to se s psychologem budou snad snažit 🙂 Je pravda,že Bachovky mě nenapadly jako další pomocná berlička,jdu to prostudovat 🙂 Já reaguji dobře na přírodní léčbu, samozřejmě s řešením příčiny,ale to je většinou na delší čas....

mrskato
13. dub 2016

@bachovy_esence_poradna třezalka je jasná, na tu jsem se neptala, ale nechápala jsem tu meduňku...

bachovy_esence_poradna
13. dub 2016

@mrskato chápu 🙂

ivular
13. dub 2016

@bachovy_esence_poradna Můžu mít prosím dotaz na Bachovky? Měla jsem je v kabelce a kamarád mi tvrdí, že pokud byly v blízkosti mobilu, můžu je vyhodit, jelikož se kompletně znehodnotily. Nevíte o tom něco? (omlouvám se autorce za offtopic)

bachovy_esence_poradna
13. dub 2016

@ivular tohle je jedna z takových legend, naštěstí ale není pravdivá 😉
Bachovky můžou i projít třeba kontrolou na letišti a nic se jim nestane

dobrus
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
duvi21
13. dub 2016

Taky se priklanim k EFT. Je to totiz prace na sobe, coz potrebuje maminka ( i miminko). Bylinky a homeo jsou uzasny podpurny prostredek. "Jen" podpurny prostredek. Takze idealni je kombinace bylinek nb homeopatik s praci na sobe - napr. EFT, kineziolegie apod. Psycholog je neefektivni 😉 Teda spis naopak. Prace na sobe plus homeo, bylinky....

binki
16. dub 2016

Caj z ruze, poptej se v prodejne caju

dobrus
17. dub 2016

Nezbývá než souhlasit s Duvi21. Práce na sobě např. EFT a k tomu podpora bylinek, bachovek atd. 😉

bachovy_esence_poradna
25. srp 2016

@vineta třezalku je lépe v těhotenství neužívat nebo jen krátce (tam ale zase často nezabere).... pozor, může dojít k interakci s některými léky nebo k přecitlivělosti na světlo..

na levanduli se názory liší, za sebe si myslím, že je její používání naprosto v pořádku pokud mluvíme o 1-2 šálcích denně a nevyskytly se žádné potíže s těhotenstvím

jinak EFT je skvělá metoda 😉 také ji používám

podmínkou toho, aby EFT bylo účinné, je ovšem plné prožití negativní emoce... to má určitý dopad na miminko, které je s maminkou velmi úzce spojeno, takže v těhotenství bych tuto metodu nedoporučovala.....
v té době bych se soustředila na harmonizaci, zklidnění, snížení pocitů přetížení, posílení ženské síly apod.... tedy např. Bachovy esence a k tomu dechová cvičení, masáž, aromaterapie (vše s ohledem na těhotenství)
@dobrus

coccinella
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru