Čím přírodně usnadnit porod - bylinky, čaje...?

simina9111992
7. čer 2019

Ahoj prosim o vase zkusenosti s bylinkami, caji apod., ktere usnadnuji porod. Prvni porod jsem mela hrozny a nyni bych se rada lepe pripravila.. Driv jsem na nejake bylinky a homeopatika neverila, ale po první zkusenosti s porodem si rikam proc to nezkusit. Koupila jsem si malinikovy caj a lnene seminko. Nevim, ale jak casto a odkdy zacit užívat, vsude pisi neco jiného. Nyní jsem ve 33tt. Klidně poradte i neco dalsiho. Kamaradka mi rikala i o aniballu ale mam po prvnim porodu hodne velkou jizvu od rozsáhlého siti, tak ten radeji porizovat nechci, abych si neco neudelala.. Masaz hraze zkusim take, ale moc nevim jak😁... Jak jste se snazily usnadnit si porod vy? Děkuji za každou radu

barulina
7. čer 2019

A janbych se na to vypprdla. Max ten malinik, ale ten asi neusnadni. A tusim ze se muze od 36 tt. Druhy bude jistw lepsi

michaela_2
7. čer 2019

@simina9111992 já u druhého pila malinik, jedla jsem to lnene semínko a cvičila jsem ( ne s aniballem ten jsem neměla) ale pánevní cviky
Porod hodinu a půl po příjezdu do nemocnice 🙂
Teď u třetího jsem se na vše vyprdla nebo spis nebylo tolik času a porod trval 12h po příjezdu (přitom nález jsem měla stejný jako minule co jsem dojela)
A bolelo to všechno víc 😃 jen teda sita jsem zase nebyla - naštěstí

Takže já bych tu přípravu znovu úplně nepodcenila ;)

slunickoseznam.cz
7. čer 2019

První porod byl taky hrozný trval 19 hodin a druhého jsem se bála, začala jsem chodit na kurz hypnoporodu a od 34 tt pila 2x denně maliník malá se narodila sice 37 tt po prasknutí vody ale druhý porod za 4 hodiny od prijezdu do porodnice na 3 zatlačeni byla venku druhý porod byl úžasný po tomhle porodu bych šla rodit znova a to je malé 7 měsíců a rozdíl mezi oběma porody 8 let takže zase jako poprvé hlavně si to srovnat v hlavě a nejít se strachem

dora13
7. čer 2019

Vsechny toto maliniky, lneny seminka a podobny veci mi prijdou jako placebo, aby matky mely dobry pocit, ze jako neco delaly.
Co podle me smysl opravdu ma, tak peclive si vybrat porodnici, naucit se spravne prodychavat kontrakce, aby se clovek zbytecne nevycerpaval, zvolit si dobrou porodni pozici, nenechat si delat zbytecne zasahy. Krasny hladky porod to cloveku stoprocentne nezaruci, ale dost to zvysi jeho pravdepodobnost.

bekyc
7. čer 2019

Smysl má podle mě masáž hráze. Pak ještě všude doporučuju senné květy (napařování), ale až v 39. týdnu, hezky to uvolňuje porodní cesty. To myslím pomohlo mně. S aniballem jsem taky cvičila a budu zas, ale nevím jak je to s jizvou, poradila bych se e gynekologem. Pila jsem i maliník a asi to nějaký efekt mělo všechno dohromady. Neměla jsem poranění a syn měl fakt velkou hlavu 😀

bekyc
7. čer 2019

Jo a ta masáž, podívala bych se na nějaký video 😀 A mně ji dělá partner, tak jestli ti to nepřijde moc divný, tak ať to zkusí... Fakt je to lepší, já bych si tam asi už ani tak přes to břicho nedosáhla 😀 jsou na to speciální oleje, mám vyzkoušený od weledy, ale jsou i levnější varianty

puhelin
7. čer 2019

Neposlouchat rady personalu, ale vnimat sve telo. Zadne lezeni, ale treba tancovat, chodit, vlnit se, at miminko krasne klesne dolu, pomaha i masaz bradavek (pokud se partner nestydi). Netlacit do kopce. Naucit partnera dychat, aby ti to pri porodu pripominal (mne to hodne ulehcilo bolest).

gruyerre
7. čer 2019

@simina9111992 tak ja bych zrovna aniball poridila, at pak nemas dalsi takové šití, jako pri prvnim porodu. A pak doporucuji pupalku dvouletou-prodává se buď v kapslích nebo jako olej, jí se asi od 36.tydne,uz si to moc nepamatuji, koukni kdyžtak na net, jestli ji budes chtit zkusit 🙂.

lucie_j
7. čer 2019

U prvního jsem pila maliník a nepostupující porod ukončený sekcí, u druhého jsem nepila nic a porodila přirozeně.

Nečetla jsem odpovědi 😉🙂 byla jsem po prvním porodu hodně šitá. Po druhém jen dva stehy. Při prvním jsem podstivě zobala lněné semínko. Teď vůbec. Nebyl nějak čas 🤣 maliník jsem teda pila v obou těhotenstvích. Teď možná více. Dá se říct že oba porody byli rychlé 😉🙂 cca 6-7hodin od toho kdy se tomu dá říct jo tak teď už se fakt něco děje 😃. První byl tedy s kontrakcema nepravidelnyma cca den a půl a druhý začal z minuty na minutu. Každopádně podle mě je všechno o hlavě. Dokud není srovnána hlava nepůjde nic🙂 mě u každého porodu tvrdili že neporodim. A v závěru nestíhali a nechápali. Teď podruhé to fakt bylo o hlavě. Uklidnit se srovnat se. A že dvou prstů jsem byla takřka otevřená a měla porodino za 10-15 minut. Fakt teď to bylo jen tom uklidni se pomalu dýchat, uvolnit se a bylo to. Ale nechci dělat chytrou. Jen jsem fakt v závěru cucela jak to pomohlo, i když to fakt bylo těžké. Ty bolesti byli asi 100x horší jak u první 🙄😪

agneska7
7. čer 2019

já měla první porod nic moc( no nebo pro nekoho by asi byl super 🙂 ) cca ve 14:00 mi praskla voda ve 16:00 jsem byla v porodnici otevřena na 4 bez kontrakci do 21:00se stale bolesti nekonaly akorad jsem se posunula na 6 tak mi daly oxitocin a začal mazec nevěděla jsem o světě jen bolest jedna za druhou a taky jsem tam byla sama bez partnera (to taky pro mě udělalo dost že tam nebyl (kdyby tam byl bylo by mi líp) ) a malá se narodila 23:57 v těhotensví jsem se nijak nepřipravovala... druhy porod krássny 🙂 cca ve 15:00 mi rupla voda hned kontrakce po cca 1-2 min. a 15:30 byl malý na světě a já rodila doma na chodbě (protože už jsem byla nachystaná obutá že jedem ( se tchýní manžel mi nezevedal tel. byl v práci) ) u psího pelechu :D prostě jsem musela tlačit naštěstí stihla přijet sanitka byla tam, od zavolaní za cca 5 min. . a od 34tt jsem pila 1x malinik a od 36 tt 2x . přeji taky krásný a rychlí porod ( ale teda ne doma ale v porodce :D

slunickoseznam.cz
7. čer 2019

@veronikaveronikaveronika taky si myslím že je to hodně o hlavě a psychice mně pomohl hodně kurz hypnoporodu který vede přímo gynekolog z nemocnice nakonec jsem sice narodila hypnoporodem ale pomohlo mi to překonat ztrach a věřit si a i když byl dle mého více bolestivý byl moc krásný

pitrisek87
7. čer 2019

@simina9111992 ahoj, já mám za sebou tři porody a celkem rychle. První byl hrozný. Byla jsem zmatená, vynervovana a porod nepostupoval. Nakonec jsem rodila asi 9 hodin, medikace, nástrih, šití... Cvičila jsem s aniballem, pila malinik, lněný semínko, homeo i zkoušela masírovat hráz. U porodu jsem zapomněla i jak mám dýchat... Hrůza 😥
Další dvě těhotenství jsem se hodila do pohody. Když jsem si vzpomněla dala jsem si lněný semínko a uvařila malinik, když ne hodila jsem to za hlavu. Oba porody rychle cca 3 hodiny od příjezdu do porodnice. Mírné poranění a pár stehů ale to především kvůli rychlosti porodu.
Takže bych ti radila spíš si to srovnat v hlavě. Nebát se, věřit sobě a taky miminku. Brát to tak, že pro mimčo je to taky náročné a spolu to zvládnete. Masáž hraze bych určitě zkusila, ta má podle mě smysl, ale jen pokud se na to cítíš a bude ti příjemná. A určitě bych se nebala zkusit při porodu více poloh a uvidíš která ti bude vyhovovat. Preji vám s miminkem krásný zážitek a ať vše probíhá tak jak má a jak si přeješ 😉

urtica
7. čer 2019

Pro mě byla stěžejní vlastní PA u porodu, dostatek soukromí s minimalizací vyšetření a možnost výběru polohy při tlačení. Jinak kurs hypnoporodu jsem absolvovala a tam z potravin doporučovali datle. Jedla jsem cca od 35tt - nevím, zda to hrálo nějakou roli,ale porodní cesty byly před porodem prý dobře připraveny - narozdíl od prvního porodu, kdy jsem jela hlavně maliník a byla jsem fest zabetonovaná...

soda365
7. čer 2019

první porod jsem měla cca 8 hodin (v porodnici na sále jsem byla 3 hodiny) - moc jsem se tehdy nepřipravovala a měla těžký porod a taky hodně rozsáhlé šití, podruhé jsem pila maliník a cvičila s aniballem - porod byl od první kontrakce hotový za 4,5 hodiny bez poranění(v porodnici na sále jsem byla hodinu a čtvrt), potřetí se mi kromě pití maliníku a přidání lněného semínka cvičit s aniballem nechtělo - měla jsem výčitky, ale nebyla na to nálada a tak jsem se zkrátka nenutila - porod trval opět 4,5 hodiny (v porodnici na sále jsem byla 30minut) - porod byl super, ale opět mám větší šití.. Takže za mě asi aniball předtím pomohl, ale tentokrát se mi s ním cvičit nechtělo..

kettkav
8. čer 2019

Zkus si přečíst knížku Hypnoporod. Mně to po prvním blbém porodu pomohlo hlavně psychicky, ale i nějaké druhy dýchání jsem pak využila. A homeopatika jsem si koupila podle tohoto: http://m.svethomeopatie.cz/cs/946-homeopaticky-....
Také existují různé olejíčky přímo k porodu, např. od Ingeborg Stadelmann.

cabadajovimah
8. čer 2019

První porod jsem měla příšerný, druhého se bála ale měla stejnou myšlenku jako ty. Šla jsem i do aniballu ale jen velmi opatrně, spíš pro psychickou přípravu. Pila jsem maliník, jedla semínko a náhodou přečetla výborný německý román o porodní středověké bábě. Autorka si dala hodně práce s rešerší, takže když jsem si přečetla jak dovezla ženě knížete k porodu levanduli na uvolnění a lepší otevírání, jsem se v ní začala od 36tt koupat. Druhý porod byl úžasný. kontrakce jsem považovala za pobolívání podbřišku. Rodila jsem na štědrý den, takže čištění otvíráním jsem považovala za průjem z přežrání salátem...a malá byla venku na dvě kontrakce a já neměla ani trhlinku... Věřím tomu, že jsem tělu pomohla co to šlo...

jane46
8. čer 2019

Prvni - aniball, malinik, lnene seminko, masaz hraze, homeo... Za 4 hodiny od prvni kontrakce mimco na svete, prirozene bez medikace
Druhy - nic... Za 4 hodiny mimco na svete, taky bez medikace
Za me je dulezite vedet jak tlacit, jak dychat, tesit se (na porod, na miminko se clovek tesi sam od sebe), proste uzivat si ho (nejsem nejaka sadomaso, ale proste jsem si to v hlave srovnala, ze to bude fajn). Usmivala jsem se, vtipkovala (kdyz to slo 😀). Mozna to je ten hypnoporod, ale ten nazev jsem tehdy neznala.
Jo a za me, poslouchala jsem personal, snazila se s nimi rozumne domluvit. A taky jsem se nedesila vsech veci okolo jako klystyr, nastrih.
Mela jsem uzasne nadherne porody (ale s chladnou hlavou vim, ze i pres vsechnu snahu to mohlo byt vsechno jinak, ze jsem mela proste i stesti a neupinala jsem se ke svym pranim a planum)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru