Cukrovka, je lepší najít přímo těhotenskou ambulanci?

kovik
24. dub 2013

Dnes jsem měla zvýšené hodnoty OGTT a dr. mě posílá do poradny. Mám si zjistit, zda v této porodnici je i Dia pro těhotné. Našla jsem, že také.
Jen mě zajímají zkušenosti.
Dr. říkala, že klasická cukrovka se řeší jinak něž těhu. a tak mě zajímá zda to tak řeší.
Nebo je lepší najít přímo těhotenskou ambulanci.

zuzlika
24. dub 2013

Ahoj,nevím jak to chodí u vás,ale já docházela do poradny a o patro níž v nemocnici měli odd.DIA. Já měla těhotenskou cukrovku s naměřenou hodnotou 12! (Po hodině).Okamžitě se to začalo řešit - dieta,inzulin do ledničky,vybavení na měření hodnot,denní píchání si do prstu,měření a zapisování 2h po každém jídle se podepsalo na mých nervech a s každým soustem jsem se třásla,jaké že budou hodnoty...pořád mě strašili,že mohu mít velké dítě při porodu,které může trpět cukrovkou(za těhotenství jsem přibrala jen 9kg),tak jsem dělala vše velmi poctivě...nakonec Danielek měl 3,33kg a je zdravý.A já? Po porodu mi cukrovka odešla a MuDr.říkala,že se asi spletly,jelikož takhle vysoké hodnoty a po porodu nic je nezvyklé....držím palce a hlavně- žádné stresy! 😅

llluckaaa
24. dub 2013

Ahoj, Krč osobně neznám. Já chodila do klasické diabetologické ambulance. Teoreticky bys měla mít péči všude stejnou, ale obávám se, že na některých klasických diabetologiích by tě mohly trochu zanedbávat 😅 Asi je lepší si najít nějakou specializovanou, pokud to nemáš daleko a přijmou tě. Já si nemůžu na přístup u nás stěžovat, sestřička strašně fajn, vše mi vysvětlila, půjčila glukometr a vycházela vstříc. Ale co jsem slyšela od kamarádek, ne všude to tak je ☹

kovik
autor
24. dub 2013

@zuzlika - zatím nestresuji, jen teda ta uprava jídelníčku a co můžu, nemůžu atd.........
snad mi všechno řeknou.

Já měla obě děti, přes 4 kila. Dneska mi dr. řekla, že jsem tím pravděpodobně trpěla na konci těhu. Krev na konci těhu v moči byla. Ale testy na cukrovku nedělali. Prý to bylo s prokrvení a otoku atd..........

@llluckaaa - dr. právě říkala, že v klasické ambulanci se tím moc nezabývají, tak nevím.

llluckaaa
25. dub 2013

@kovik Určitě je lepší jít do té, která se specializuje na těhotné, jestli máš na výběr. Ale jinak to záleží na štěstí - u nás se nespecializují, ale přístup mají výborný 😉 Naopak jinde to berou trochu na lehkou váhu ☹

kovik
autor
25. dub 2013

@llluckaaa - tak jsem si dnes volala do té Krče. No a prý taky berou i těhotný. Tak uvidím, jdu tam až za 3 týdny ( asi normální, i když mě to trochu vadí protože o tom moc nevím a nevím jak se k tomu postavit )
No vždycky můžu odejít.

llluckaaa
25. dub 2013

@kovik 3 týdny je teda docela dlouhá čekací doba 😒 Tak si o tom zatím něco přečti třeba na www.tehotenskacukrovka.cz Jinak se plno věcí řeší v diskuzi o těhotenské cukrovce https://www.modrykonik.cz/diskuse/choroby-a-kom..., tak se můžeš s dotazy obrátit tam, určitě ti někdo rád poradí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru