Cukrovka, mám se měřit pouze 1x týdně

terkajava
28. dub 2018

Ahoj maminky, chtěla jsem se zeptat. 23.4.2018 jsem šla na test na tehotenskou cukrovku. Moje hodnoty byli 5 , 8.1 , 9 . Objednala jsem se do dia poradny. Dostala jsem glukometr ale mám se měřit pouze 1x týdne. Měly jste to taky nebo jste se musely měřit denně. Děkuji za odpověď

beata.n
28. dub 2018

Taky si mam merit. Merim jen dva dny v tydnu, 3x po jidle.

skripmart
28. dub 2018

Mě bylo řečeno ze mám měřit 3 krat v týdnu cely profil ... to znamená lacnou .. po snídani .. po obědě a po večeři.
Díky lacne co se nechtěla dat do normálu jsem na medikaci a lacnou merim každý den ... cely profil cca 3 a 4 krát týdne ... jak stíhám

jivulik
28. dub 2018

Ahoj ja meram len raz tyždne pred jedenim a každy den testujem ranny moč.

terkajava
autor
28. dub 2018

A jaké jste měli hodnoty když jste byli na testu?

kaneshiro
28. dub 2018

@terkajava po mně doktorka také chtěla hodnoty celého dne 3 x týdně, ale já jsem hrozný plašan a když jsem měla doma glukometr, byla jsem schopná se měřit skoro každý den, dokupovala jsem ty proužky v lékárně a jedny mi dala navíc doktorka, jednou měsíčně jsem chodila na krev na dlouhodobý cukr, tam bylo nejvíc vidět, že dietu dodržuji a hodnoty byly v normě. Každé ráno ještě moč. Vím, že tu poslední hodnotu jsem měla přes deset, ty první dvě už nevím, přece jen to budou 4 roky.

linee
28. dub 2018

@terkajava ja jsem se k testu nedostala, mela jsem spatnou uz nalacno. Merim lacnou kazde rano a 1x tydne 4-bodovy profil (cili nalacno + 3x hodinu po hlavnim jidle). Nez se to ustalilo, merila jsem dva tydny po jidle 3x tydne opet 4-bodove.
Kazdy diabetolog to ma nastavene jinak. Take zavisi, zda od tebe chce dr. merit hodinu (co je u tehotnych obvyklejsi) nebo az dve hodiny po jidle. Dulezite, abys merila cas od prvniho sousta (tedy ne az po ukonceni jidla). Pokud meris hodinu po, mela by ses vejit do hodnoty 7,8 a pokud dve hodiny, tak plati hodnota do 6,7. Nalacno plati do 5,1.

lstuchlova
28. dub 2018

Měla jsem lehce zvýšenou 3. hodnotu. Měsíc jsem se musela měřit čtyřikrát denně, pak dvakrát týdně.

jivulik
28. dub 2018

@terkajava ja som už mala na lačno 5,3 a bola som 2 krat a aj druhy krat na lačno 5,2 tak ma dr odoslal na diabetologiu

gembula
28. dub 2018

U mě na lačno z krve 2x stejně 5,1, na úplném začátku těhotenství. Měřila jsem 3x týdně po snídani, obědu a večeři. A dostala prášky. Postupně se hodnoty vyšplhaly třeba na 7-10-8 a dostala inzulín. S ním jsem konečně mohla pořádně jíst a hodnoty byly nádherné 🙂...

terkajava
autor
28. dub 2018

Všem Moc děkuji za odpověď 😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru