Deprese a strach o mimi v těhotenství. Míváte to taky?

smudlinka2
16. dub 2008

Ahoj, poslední dobou mám pocity úzkosti a strachu o mimi.Občas (tak jednou denně)mě přepadne pocit šíleného strachu, že se miminku něco stane nebo že prostě je něco v nepořádku.Míváte to taky některá?Už mi z toho někdy slušně hrabe. ☹

marie2
16. dub 2008

Ahoj Smudlinko klid to občas přepadne snad každou nastávající maminu.Já takhle mněla strach při prvním dítěti.Ted sou malé 2 roky a je to zdravá krásná holčička.Ted čekáme druhé mimi a co myslíš?Strach se dostavuje opět.To je asi normální jen si to nesmíš moc připouštět.Mimi potřebuje klid a pohodu tak se nestresuj pokud máš všechna vyšetření a výsledky v pořádku užívej si těhotenství těš se na mimi vždyt je to krásné ne?Chodíš do práce?To mně asi dost pomohlo nemněla sem moc času se strachovat byla sem od rána do večera v práci a pak chodila brzo spát tak mi to rychle utíkalo.Ted mně zase na plno zamněstnává naše holčička tak jsem docela v pohodě.Tak hlavu vzhúru a snaž se myslet jen na hezké věci!

katzi
16. dub 2008

ahoj Smudlinko, jsem na tom taky tak - vzdycky hned po kontrole jsem stastna jak blecha a plna elanu a jak se od kontroly vzdaluju a cekam do dalsi (treba mesic), tak se postupne zacnu bat - ne teda nejak cely dny, ale jak pises ty prepadne me to tak treba jednou denne. Snazim se vzdycky honem nejak zamestnat hlavu- cviceni, uklid doma, knizka apod. Bavila jsem se o techto pocitech s kamaradkama - maminkama a shodly se, ze je to uplne normalni, zvlast u prvniho miminka. Tak se neboj, ze bys tyto strachy mela jen ty 😉 Preju pohodove tehotenstvi.

paolin
17. dub 2008

smudlinko neboj, to ma kazda mamca 😉 uz nejde jen o "tve telo", ale taky o toho mrnouska v brisku. v prvnim tehu jsem se bala, ale moc to neresila. ted je to horsi. zvlast, kdyz je tehu problemove. snaz se byt v klidu, to je pro mimco to nejlepsi. ono uz si s ostatnim poradi 😉

holly1
18. dub 2008

ahoj smudlinko, myslím, že takový ten "normální a přiměřený" strach o mimi je v pořádku, ale podle toho co píšeš, že může jednat i o stav panického strachu nebo úzkosti, který už možná není tak úplně normální. Jestli se tím hodně trápíš, resp. tě tyhle stavy obtěžují, zkus si i o tom popovídat s někým, kdo je ti opravdu hodně blízký a komu naprosto důvěřuješ. Pokud se ti zdá, že ve svém okolí nikoho takového ani nemáš, zajdi na konzultaci k psychologovi, na tom není vůbec nic "špatného" ani nic, za co by ses měla stydět. Přeju hodně sil, určitě se to vyřeší.

jennyska
19. lis 2013

Ahoj @smudlinka2 @holly1 @paolin @katzi @marie2

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s depresí, ať už to v těhotenství, po porodu a nebo obecně do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/deprese/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, podporu, pomoc apod. 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru