Diabetes a těhotenství. Prosím o vaše zkušenosti

pet.s
11. srp 2009

Ahojky všem, protože jsem nikde nenašla téma o diabetu a těhotenství, tak jsem ho založila.
Je mi 39 let. Mám diabetes II.typu na píchaném inzulínu. Teď jsem v 7 tt. Moje dr mi říkala, že budu chodit do poradny do Podolí.

pet.s
autor
11. srp 2009

Prosím o vaše zkušenosti a problémy v těhotenství. Snad nejsem jediná těhotná diabetička. 😝

pet.s
autor
13. srp 2009

To fakt nikdo nemá s tímto zkušenosti? To budu jediná? 😢

dicinka1
5. črc 2011

@pet.s ahojky..ako si znižila cukor v tehotenstve?

pet.s
autor
5. črc 2011

Ahojky, nakonec jsem chvíli jezdila do Motola a tam mi k inzulínům přidali maximální dávku Glukophage 1000mg 3x1. A zabralo to. Ke konci těhu, už mi vysadili všechno.Měla jsem cukr v normě. Ale po porodu opět nahoru..-((((( Ale porodila jsem krásnou a zdravou holčičku.Byla kupodivu malinká. Měla 2,30 a 46 cm. Všichni čekali cvalíka.-)))

vulka
5. črc 2011

Ja cukor znižujem zvýšenými dávkami inzulínu. Ale je to zavše poriadna drina nastaviť to správne.

pilli
6. črc 2011

ahoj..mne zistili diabetes II. asi pred rokom..mame jedneho krasne 4 rocneho synceka..a chceli by sme mat este jedno babo..chcem sa spytat, ako to u vas prebiehalo..pretoze ja odvsade pocuvam iba to, ze vzadnom pripade dieta a zacinam mat z toho strach a "chrobaka v hlave" 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru