Embolie plodovou vodou - znáte někoho, kdo ji prodělal?

zzuza85
21. dub 2016

ahoj, březnu 2013 jsem prodělala embolii plodovou vodou, doma jsem omdlela, odvezla mě rychlá a a už to jelo - akutní sekce (byla jsem 40+4), poté boj o můj život, ztráta obrovského množství krve, noc v umělém spánku atd. ...naštěstí vše dobře dopadlo a já i syn jsme v pořádku. Nicméně, nyní jsem ve 38.tt dalšího těhotenství a začínám mít obavy...v porodnici prozatím nechtějí nic řešit a asi se bude normálně čekat na porod. Z toho mám ale strach, nechci to již zažít (i když pravděpodobnost, že se to znovu stane je mizivá, statisticky prý připadá 1 případ na cca 80000 porodů). Počítala jsem s plánovaným císařem, nicméně to vypadá, že mi ho udělat nechtějí. Nevím proč, nikdo mi pořádně nic neřekne.
Nevíte někdo náhodou o někom, kdo přežil embolii pv a poté ještě další porod? A jak to případně probíhalo? Chápu, že těch případů je málo, tak kdoví, zda se vůbec někdo najde, ale co kdyby náhodou, že...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru