Embryo se nevyvíjí (6. tt), je naděje?

michaelasm
13. kvě 2016

Ahoj holky, právě jsem se vrátila zdrcená od gynekologa, který mi oznámil, že se mi nevyvíjí těhotenství. Podle PM bych měla být 8+0, ale mám cykly delší - 34 dní, podle ultrazvuku 6. tt, v týdnu jsem 3x špinila, šla jsem v úterý (dle UTZ 5+4) a dnes (pátek) na kontrolu na ultrazvuk a doktor mi dnes oznámil, že se to nevyvíjí, že od úterý se nijak nezměnilo, že není viditelná srdeční akce (zatím ještě vidět nebyla) a viděl by to na revizi. Dal mu ještě šanci do úterý, že když se nic nezmění, pošle mě do nemocnice. Jsem z toho špatná... Je nějaká šance, že se to ještě rozeběhne? Nemá někdo podobnou zkušenost, že třeba bylo na srdíčko brzo a že to mimčo dohnalo?

lucka024
15. kvě 2016

@michaelasm šup na pohotovost ješte to nemusi nic znamenat

michaelasm
autor
15. kvě 2016

@lucka024 Manžel mě uklidňuje, že to je po tom vyšetření, bylo toho jen trochu, ona se mi dnes šťourala na čípku, zkusím počkat, jestli to přestane... Kdyby ne, tak vyrážím.

lucka024
15. kvě 2016

@michaelasm tvuj manžel ma pravdu a boli te neco?Radeji bych však jela hned maš akorat nervy a to taky neni dobre pro miminko potřebuje klidnou maminku 🙂 držim palce

merope
15. kvě 2016

@michaelasm Tak pokud se ti šťourala na čípku, může to být ok. Já když teď byla na inseminaci, tak doma naráz krev na papíru. Jsem trošku vyšilovala, protože mi ani nepřišlo, že by mě kdekoli poranila či co, ale do druhého dne nic.

A pokud těhotníš hned nebo do dvou měsíců, nechala bych tomu volnější průběh a nehrotila (jo, ono to asi moc nejde, sama vyšiluji po IVF a IUI ze všeho) - dost žen pozná těhotenství až ve třetím měsíci, protože v tom prvním normálně odmenstruují (jsou i případy MS ve dvou či více měsících, ale ty jsou vzácné) - a ty k žádnému lékaři ani nejdou, občas je menstruace opožděná je to právě potrat/zamlklé těhotenství. Běžně co čtu i tady na koníkovi doporučení, tak v raných fázích se to prostě nechává být na těle a až po více týdnech a později se chodí na revizi (už proto, že po revizi se další 3 cykly doporučuje neotěhotnět, pokud to tělo zvládne samo, není čekání potřeba nebo možná jen měsíc). Takže hnát holku v 6tt na revizi mi přijde fakt šílené.

lucka024
16. kvě 2016

@michaelasm tak co jak ti je vše v pořadku doufam?

astyna
16. kvě 2016

Já jsem jednou špinila po vyšetření, ale to bylo až týden před porodem...Pokud je to jednorázové, tak to není nic zvláštního, ikdyž vyšetřit by se to mělo. Bohužel v tomhle období je to buď anebo...

prostejina
16. kvě 2016

jela bych taky hned, kdyby něco, může se nasadit Utrogestan.

michaelasm
autor
16. kvě 2016

@lucka024 Už je to lepší, bylo to vážně jednorázové, pár kapek na slipové vložce, bolesti jen spíš tlak jak při menzes - to mi říkali na pohotovosti, že je to tím, jak se roztahuje děloha, to prý je v pořádku. Dneska ráno jen slabší špinění, do hněda, takže myslím, že to bude dobré.

@prostejina Utrogestan už mám 🙂.

lucka024
16. kvě 2016

@michaelasm to je dobře jsem rada i za tebe 🙂

michaelasm
autor
16. kvě 2016

@lucka024 🙂 🙂 Doufám, že jsem si to špatný už vybrala... Naštěstí ten můj tříleťák je přes den hodnej, odpoledne ho vždy hlídá manžel a ten si mě teď opečovává, mám dodržovat klidový režim, tak i pere, vaří 🙂 🙂, to si aspoň odpočinu...

lucka024
16. kvě 2016

@michaelasm maš strašne hodneho manžela 🙂 jen odpočivej a uživej si tehotenstvi 🙂

veroniquecz
18. kvě 2016

@michaelasm to jsem rada, ze čtu dobré zprávy!! A mas úžasného manžela 🙂

michaelasm
autor
20. kvě 2016

Děkuju holky, vybrala jsem si dobře 😀 🙂. V pondělí jsme v noci byli na pohotovosti, šla ze mě čistá krev, silný menzes bolesti, tak jsem byla psychicky vyřízená a že je konec, jeli jsme ihned, v půl jedný v noci. Naštěstí miminko živé, to se mi ulevilo... Chtěli mě hospitalizovat, nakonec jsem vyprosila být doma, přísný klidový režim, utrogestan + ascorutin, ťuk ťuk, od úterý ani kapka krve, dokonce ani špinění! I bolesti ustaly.. Pevně věřím, že to tak už zůstane 🙂.

michaelasm
autor
20. kvě 2016

Dnes opět čistá krev, tak jsem vyrazili na pohotovost, bohužel, embryo bez jasné AS.. Zítra ráno to zhodnotí druhý doktor a případně hned revize. ☹ Asi to tak mělo být...

astyna
21. kvě 2016

@michaelasm

Bude to znít drsně, ale buď ráda - oni by ti to udržovali, stejně bys to proležela a pak bys třeba porodila stejně dříve a nemohla by sis ani pořádně mimčo užít. Pokud příroda říká, že to dál nejde, nelam to přes koleno. Už tak ji obcházíme, až hamba...

sukynecka01
21. kvě 2016

@michaelasm je mi lito ): prisla jsem si tim min rok
Ted dem zase těhotná ve stredu me ceka utztam se vš e dozvím ,

lucka024
21. kvě 2016

@michaelasm to je mi lito ☹ ale jak piše
@astyna lepši že se to stalo teď než abys nedejbože potratila pozdeji nebo miminko po porodu umřelo ☹ přiroda je kruta ale umi si poradit.Přište se určite zadaři a bude vše v pořadku 🙂

michaelasm
autor
23. kvě 2016

Děkuju holky za podporu, věřím, že příroda ví, co dělá....

klarina333
31. kvě 2016

nechci strašit já měla totéž, ale srdeční akce vymizela uplně a embryo se přestalo v 6tt vyvýjet :( nekrvácela jsem ani nic, zjistilo se to při běžném ultrazvuku dnes jsem byla na revizi, jak to dopadlo u tebe? doufám že dobře 🙂

michaelasm
autor
2. čer 2016

@klarina333 Jsem už několik dní po revizi, 21. mi zákrok provedli.Teď se snažím "očistit" čajíky, od příštího cyklu nasadím Gynex a za tři cykly hurá na další pokus... 🙂

klarina333
4. čer 2016

@michaelasm tak hodně štěstíčka 🙂 ať se zadaří

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru