Hyperemesis gravidarum - těžké nevolnosti v těhu

fykyska
21. zář 2012

Ahoj holky, ráda bych zde vytvořila diskuzi na téma "hyperemesis gravidarum,, tzn. forma těžkých nevolností v těhu.. Prosím, budu ráda když se zde zapojí PŘEDEVŠÍM maminky, které si tímto prošly takže infuze, hospitalizace, následný režim jak v těhu tak ve stravě apod. Abychom tuto diskuzi rozvedli spíše v duchu osobní zkušenosti přímo s konkrétní diagnozou, protože ty maminky které znají vědí že není zvracení jako zvracení . Ráda bych se informovala a ráda bych touto diskuzí pomohla maminkám které tato diagnóza postihla..
😉 🙂

Díky všem

dee8
23. lis 2017

@innocence
Ahoj, jo jo bez nemocnice bych to nedala. Byla jsem totálně kaput. Tak to máš jako já večer. Sice nemám křeče, ale žaludek mi ztezkne jako bych tam měla olovo. Já vám tak závidím, že jste už v polovině. Já teprve 14.tt, už se těším na leden a odpočítávám, že chci,aby už byl květen. Přijde mi to jako věčnost.😢

sinicka
23. lis 2017

@dee8
Tak dnes trpim celý den. Nemůžu ani stat ani sedět nic. Je mi strasne zle. 3x jsem zvracela a jsem vycerpana. :( jo ty rady miluju. Od lidí, kteří se poblili v tehu ani jednou a nejlepší rady od chlapů. Bože.. nebo kamaradky které těhotné nikdy nebyly.. to mne dovede fakt nakrknout :D

mku
23. lis 2017

@dee8
@sinicka holky vydrzte 🙂 umim si zive predstavit jak mam je... ale vysledek stoji za to 🙂 jsem 4m po porodu a uz si rikam, ze bych to klidne dala zase

dee8
24. lis 2017

@sinicka
Chuděro. 😢. Já taky zvracela, sliny a jednou jídlo. Zase cítím žaludek a jicen. To nevesti nic dobrého a počítám, že do týdne budu zpět v nemocnici.😢. To zvracení hrozně vyčerpává. Co vlastně děláš celý den? Já jen ležím a čumím. I vykoupat se je problém.😠. Tak přesně od takových lidi dostávám rady taky.

zmrzlinka
24. lis 2017

Holky drztr se a z keců si nic nedělejte.Miminka za to stojí.Ja to prožila dvakrát a stálo to za to 👍

stanulena
29. lis 2017

Ahojte maminy tak začala som 37 týždeň už dva týždne vôbec nespavam k nevolnostiam sa pridala aj nespavosť :(cez deň sa snažím čo to dospat ale spim tak max 4 hodiny denne :( začínam sa bat ci vobec zvládnem pôrod keď som taká slaba!? Je tu možnosť ísť na cisársky rez,ale situáciu neviem či to až tak rieši uľaví sa mi iba o týždeň skôr nemôže mi byť správny cisársky skôr ako po 39 týždni ...mám vydržať ale čo ak budem prenášať ?už som pretrpela toľko mám počkať ?je cisársky horší ?zvládnem babo vytlačiť ?mám toľko otázok a žiadne odpovede lekár sa k tomu stavia neutrálne povedal,že rozhodnutie nechá na mňa čo by ste si zvolili vy ?dakujem

mku
29. lis 2017

@stanulena ja jsme prvni rodila prirozene a u druheho jsem mela akutniho cisare, protoze malymu selhavali srdecni ozvy (mel pupecbi snuru kolem krku) takze muzu porovnat. Urcite bych do cisare dobrovolne nesla, porod sice boli vic, ale rekonvalescence trva jen par dni. Po cisari jsem se nemohla hnout vic jak mesic (smrkani nebo kaslani byla absolutne nemyslitelne) a jeste dnes, 4m po porodu, obcas jizvu velmi citelne citim. Stejne tak po cisari bylo mnohem tezsi zacit kojit a presto, ze po prvnim klasickem porodu jsem kojila uplne bez problemu, tak po cisari se mi rozkojit nepodarilo.

stanulena
30. lis 2017

@mku dakujem tak snáď to už vydržím :,(

dee8
3. pro 2017

@sinicka
Ahoj, tak jak je? Já byla zase v nemocnici. Teď jsem už čtvrtý den doma a že by mi bylo úplně hej se říct nedá. Řekli mi,že do 4,5měsíce Max by to mělo ustoupit. Což znamená ještě 3.týdny. Už se tak těším, že budu aspoň v tom 20.týdnu. Budu odpočítávat naopak.A taky mi řeknou co to bude. 🙂

sinicka
5. pro 2017

@dee8
Ahojky. Já super 🙂 u mně po nevolnostech ani památky. Konečně se věnuji výbavičce. Už mám vše kromě kosmetiky. Ted trenuju praní latkovych plen. Do čeho jsem se to uvrtala 😈 🙄 ?
Během měsíce už budeš z nejhoršího venku, jsem ráda, že te tam spravili 🙂 snad už je to pryč ! Tobě to řeknou az na velkém utzv? Je to hrozně dojemný. Ja se na tom lůžku rozbrecela a brecela az domů 😃( hodinu cesty)

dee8
5. pro 2017

@sinicka
Ahoj, tak to je bezva! Však si taky o 19.týdnů napřed. Se máš! Jsem ráda, že je Ti dobře. Já už tedy taky o dost lepší. Jen v noci je mi blbě, že jdu zvracet sliny. Já se začnu věnovat vybavicce až v lednu, teď ještě nevím co to bude. Řeknou mi to až na velkém, moje MUDr nemá tak dobrý ult.,aby to poznala. Tak musím vydržet ještě 4.týdny. Ale myslím, že to bude holka. Pak napíšu🙂. Ty čekáš chlapečka,že? Budeš používat látkové? To jsi dobrá!👍. Jinak nemocnice, tam vždy pomůžou kapačky. Počítám, že do Vánoc budu úplné ok. 🙂.

dee8
5. pro 2017

@sinicka
O 10 týdnu

dee8
7. pro 2017

@innocence
Ahoj, tak jak je? Já nakonec musela do nemocnice ještě jednou. Už je to o dost lepší, ale musím ležet. MUDr mi řekla ležet a odpočívat☹. Jsem doma týden a jídlo jsem zvracela jen jednou. Tak snad nám všem bude lépe a lépe🙂.

stanulena
7. pro 2017

Tak maminy som 38+3 od plaču ani nevidim je mi strašne zle zajtra idem prosiť lekára aby mi vyvolal pôrod ja už ďalej fakt nevydržím keby viem že toto ma čaká tak žiaľ dieťatko nikdy nechcem...také ťažkosti a bolest to sa nedá opísať tomu rozumie len ten kto to prežil :,( Veľmi ma to trápi,ale keby mám toto ešte raz podstúpiť tak radsej umriem :( a to som silna žena ktorá zažila vsetko možné ...prajem vám nech vám to rýchlo ubehne a citim s vami

innocence
8. pro 2017

@dee8
Ahojky, u mě už dobrý. Nezvracim, celkem se to srovnalo, jako žaludek je pořád jinej, než normálně, ale díky za to. Držím palce, ať se ti to brzy srovná a můžeš normálně fungovat. Je to hrozný, já to vím ☹

@stanulena
Vydrž, už jsi na cílové rovince, chápu tě, mně být tak, jako na začátku i na konci těhu, tak bych asi taky přemýšlela, jak to utrpení už skončit. Držím ti palce, ať už je brzy těmhle dnům konec a ty držíš v náručí zdravé miminko 🍀

dee8
8. pro 2017

@innocence
Ahoj, díky. Počítám, že v tom 20.tt už to bude úplně ok. Doufám no. A hlavně už budu v půlce a můžu odpočítávat na druhou stranu. Už víš co čekáš? Hlavně, že je nam lépe. To co na začátku už bych asi nedala.

dee8
8. pro 2017

@stanulena
Ahoj, úplně Tě chápu. Zachovala bych se stejně jako ty. Jsi už ve 39.tt. To už dítě klidně můžeš porodit. 🙂. Za chvíli už budeš mít klid a budeš držet miminko. Já už se nemůžu dočkat, až budu to svoje chovat...

innocence
8. pro 2017

@dee8
Jo, taky si myslím 🙂 a ano, je to super, když víš, že půlka už je za tebou. No, na obou velkých UTZ nám řekli kluka 🙂 takže zatím to vypadá na kluka, ale víš, jak to je, jistota to bude, až bude venku 😁 už se na to moc těším, až tu bude s námi 😊
To, co bylo na začátku, to už nechci nikdy zažít. Druhé dítko bych si opravdu dloouze rozmýšlela.

innocence
8. pro 2017

@dee8
A ty jsi byla na prvotrimestrálním screeningu? ☺ máte nějaký tip na pohlaví?

dee8
11. pro 2017

@innocence
Ahoj, jo to jsem byla ve 13.týdnu a to nebylo ještě nic vidět. Teď jdu na začátku ledna, tak snad nám to řeknou. Budu ve 20.tt. Ale jak jsem byla v nemocnici, dělali mi taky ultrazvuk a vypadá to na holku. Tak ještě musím vydržet do toho ledna. Super, že už to víš. Můžeš chystat vybavicku.🙂

dee8
11. pro 2017

@innocence
Jinak já do druhého dítěte určitě nepůjdu. Nedala bych to už psychicky.😢

sinicka
14. pro 2017

Tak holky. Dnes jsem byla na cukrovce. To je teda masakr. :/ výsledky naštěstí vyšly dobře.
Ale opravdu humus, humus a zase humus. Co jsem četla na FB ve skupinkách tak to holky zvládly úplně v pohodě, normální vyšetření. Ale ja mam ten zaludek tak rozhozeny.. 2x jsem utikala blit. Jednou hned v čekárně do koše. Naštěstí mi paní, co tam na to byla taky, otevřela okno a rozdychala sem to. Představa že to svinstvo mám pit ještě jednou. No to nee. A po druhé jsem si uz teda ublinkla. Ale to bylo az u konce, takze spíše více méně jen sliny. A po 2.odběru krve jsem se začala trepat jak pri parkinsonovy a dokonce jsem usnula. Po tom posledním odběru jsem byla už úplně bílá.
Každopádně jak jsem si šla pro snídaní tak jsem si koupila 2l kofoly, krabici zakusku a chlebíčky 😀 😀 😀
Teď jsem se naťápala a zase jsem si trochu ublinkla, ale dobrý. 😝

dee8
15. pro 2017

@sinicka
Ahoj, ty si byla na cukrovce až teď? Myslela jsem, že se chodí ve 24.tt. Hlavně, že Ti to vyšlo dobře. Toho blití se trochu bojím. Byla jsem zase v nemocnici, tak snad už opravdu naposled. Byla tam paní, která byla taky na té cukrovce a když mi popisovala jak je to nechutně sladké a že se málem pozvracela, tak jsem z té představy nadšená nebyla. Jinak si tedy dopravas.🙂

mku
15. pro 2017

@dee8 neni to tak desny 😉 me to sestra dala do caje co mi uvarila a bylo to uplne v pohode 😉 spis je trochu sileny tam cekat takovou dobu na odbery...

sinicka
16. pro 2017

No abychom to vypili co nejrychleji tak nam dali jen pullitr, takze tim víc to bylo sladké. Cukru tam bylo tolik, ze mne to v krku pálilo, jak kdybych si lokla v moři vody. :D

aktata
16. pro 2017

Ahoj holky. Já jsem podruhé těhotná, podruhé s diagnózou hyperemesis. Jsem ve 12.tt a mám za sebou uz 2 pobyty v nemocnici. Už 6 týdnu zvracím a občas si říkám, že bude zázrak, když se doziju rána ...

innocence
16. pro 2017

@aktata
To je hrozný ☹ jak zvládáš péči o první dítě? To je právě to, co si nedovedu představit :( starat se v tom šíleným stavu ještě o dítě doma.
Obdivuji tě, že jsi do toho šla podruhé a přeji ti, ať ti je brzy lépe 🌹

sinicka
16. pro 2017

@aktata
To mě mrzí. Úplně jsem si to zas vybavila, když jsem přečetla tvuj příspěvek.. Drž se :( a bojuj!

aktata
16. pro 2017

@innocence ... Po první zkušenosti to bylo veliké rozhodování. Pro jistotu jsme počkali, až malá nastoupi do skolky a dobře jsme udělali. Přes den je o ní postaráno a odpoledne se stara tatinek. Já se jen snažím přežít a nedělám vůbec nic. Manžel se stará o malou, zajišťuje jídlo a chod domácnosti. Sice nadává a je nervozni, ale jsem ráda že ho mám 🙂

dee8
17. pro 2017

@aktata
Ahoj, já Tě moc obdivuji, že jsi šla do druhého. Já už bych to nedokázala. Ještě teď když si na to vzpomenu se mi chce brečet.Každopádně bojuj. Já byla v nemocnici celkem 4 krát. Ještě minulý týden v 16.tt. Kdy Ti to posledně skončilo?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru