Jak poznám, že břicho tvrdne nebo předčasné kontrakce?

hankah
26. lis 2006

ahoj holčiny,
nevím, jestli moje otázka patří zrovna do tohoto tématu, snad ale najdu nějakou radu...........

minulý týden jsem byla hospitalizována, kvůli krvácení z děložního hrdla a předčasným kontrakcím. doktorka mě strašně vyděsila. v průběhu týdne, kdy jsem v nemocnici ležela, jsem nepočiťovala žádné tvrdnutí břicha. proto bych se chtěla zeptat jak poznám, že mi břicho tvrdne nebo že mám předčasné kontrakce??

jitulech
6. kvě 2007

Díky za uklidnění. Taky beru magnesium, ale zatím jsem si dávala jen jednu tabletku 0,5g, takže asi zvýšim dávky. Včera už to bylo lepší, myslím, že jsem to cítila jen jednou. Taky mě včera uklidnila kamarádka, prý jí tvrdlo břicho u obou dětí od prvních pohybů. Jednou jí to rozháněli i kapačkama, ale vše bylo o.k., pak když rodila nepoznala kontrakce, byla na ně zvyklá od půlky těhu. Pokud se prostě nekrvácí a hrdlo drží, tak asi nemá cenu z toho dělat drama. Včera jsem byla cvičit a bylo to úplně v pohodě, tak už jsem klidnější. Prostě mě to v pátek vyděsilo, protože to bylo hodně nepříjemné. Příště to určitě radši doktorovi řeknu. Každopádně díky za uklidnění.
😉

milwa
20. říj 2007

Ahoj, sice tahle diskuse uz neni moc aktualni, ale dovolim si neco pridat. Ze mi tvrdne bricho jsem se vlastne dozvedela na predporodnim kurzu, protoze ty tahy v brise a obcasny ztezknuti jsem nejak poradne ani nevnimala. Myslela jsem ze jsou to kopance od mimca. Udajne tvrdne bricho kazdymu, jen nekdo si toho nevsimne, protoze moc nema cas se pozorovat nebo tak. Je to normalni, deloha posiluje na ukol, ktery ji ceka. A jen kdyz je to casto, tak telo signalizuje, ze mame zpomalit a nebo treba zmenit polohu a tak... Doktori na to predepisujou magnesium, ale lektorka nam rikala, ze sama by ho nebrala. Ze to neni nutny, je lepsi jist treba banany, z tech si telo vezme horciku jen tolik kolik fakt potrebuje. A taky rikala, ze kdo bere moc magnezia, tak pak dost pravdepodobne bude mit slaby kontrakce pri porodu a bude muset dostavat oxytocin, aby byly silnejsi. Takze tak.

kaculi
17. led 2008

Zdravím vás, nevím kam se s tímto problémem obrátit, tak to zkusím napsat sem a snad mi někdo poradí.
Jsem ve 35 týdnu těhotenství a dnes ráno jsem začala slabě krvácet (jakoby tmavší krev) a prcek sebou nějak víc a hlavně pro mě bolestivěji hází.
Jsem nachystaná při zhoršení vyjet okamžitě do nemocnice, ale zatím se nic nemění tak čekám do zítřka kdy jsem objednaná na kontrolu.
Chci se zeptat jestli se něco podobného některé z vás stalo a jak vážné to bylo.
Moc děkuji za odpověď.

bakule
17. led 2008

ahoj kaculi, myslím si, že by to mohla být hlenová zátka, ale mojí kamarádce taky odtekla asi 14dbí, 3 týdny před porodem. jinak, pokud by se to nezhoršovalo, tak bych asi počkala do zítra, ale dobře, že tam zítra jdeš. 😉 určitě to bude v poho. dej vědět. no mně zase pořád tvrdne břicho, doktorka to ví, mam odpočívat a zvýšila mi dávku hořčíku, snad vydržíme!! tak jsem ráda, že obnovila tuhle diskusi. 😉

kaculi
17. led 2008

Bakule, děkuji za odpověď.
Taky jsem myslela, že to je hlenová zátka ale při vyhledávání jsem našla, že je to opravdu takové jakoby hlenovité, tohle byla jen tmavší krev (jako bývá na konci menstruace). No snad to prcek ještě nějakou dobu v bříšku vydrží.
Uvidím co mi doktor řekne zítra a pak se ozvu 😉
A taky mi dost tvrdne břicho a mimísek dost kope, od včerejška bolestivě 😖
Tak držím palce pro příjemné prožití zbytku těhotenství. 🙂

bakule
17. led 2008

Kaculi, jasně, určitě to bude dobré, držím palce. 😉 já mám teď docela pravidelné kontrakce, tak nám přeju oběma, ať máme klidnou bezstresovou noc!

e.k.t
20. led 2008

Tvrdnutí bříška jsem zaznamenala jen několik dní po odběru amnio, ale piju každý den magnezii, tak jsem těch pár dní pila jenom ji a pomohlo to, zůstáva jen občasné a krátké ztvrdnutí a to je v pohodě, trénujeme.

koblizek84
20. led 2008

Ahojky,jsem rada,ze jsem nasla tuhle diskuzi.Aspon se neco dozvim snad vic a prectu si vasse zkusenosti.Ja mam taky problem s tvrdnutim bricha,nejakej den je to dobry,ze to citim treba jen 4x za den,ale nekdy je to o hodne vice...
Dokktorovi jsem to rikala,ale nijak se tim nezabival,ptal se kolikrat tak za den,tak jsem rekla,ze nekdy i treba 10x tak rikal,ze to bude asi pohybama,kdyby neco at prijdu,takze super!!!! ze zase nic nevim.
Alw jak tady ctu,tak doufam,ze je to normalni i 10x denne,ze se deloha pripravuje,nastesti zadnou bolest u toho necitim,ale je to neprijemne i pri chuzi atd.
28.1. jdu na kontrolu po mesici!! 😕 😒 tak houfam,ze to bude vse ok.
Magnesium mi nepredepsal ani nic o nem nerikal,beru jen takove ty vitaminy Calibrum mami a tam to magnesium obsahuje,tak snad to staci,cetla jsem,ze kdyz ho mas zase moc,tak pak jsou problemy pri porodu,tak si asi jen koupim magnesii na piti 😉
mejte se pa

knobloska
20. led 2008

Ahoj, já to mám podobně.Některý dny je to lepší, jindy mi přijde, že mám to břicho tvrdý pořád. Mně na to doktor dal magnézko, ale nejsem si jistá, jestli to pomáhá. Zkontroloval mě, jestli se neotvírám, a prý v pohodě. ale jsem z toho lehce nervózní. Bolest u toho necítím, ale poznám přesně ten pocit, kdy k tomu dojde. Takový stažení nebo co. Tvrdne mi jenom úplně dole, nikdy ne celý. Ještě mi taky dr. řekl, že jak jsem hubená, tak to víc vnímám.

e.k.t
20. led 2008

magnézium určitě pomáhá, ale určitý trénink děloha potřebuje, ale s magnéziem pozor na jednu věc, tělu trvá asi 6 týdnů něž se z těla vyplaví nadbytek, proto je doporučeno po 34 týdnu přestat aby nebyl problém se stahy při porodu. jinak magnézka pohoda, z ní si tělo vezme tolik kolik potřebuje a ne víc ale s umělým velký pozor

irenan
20. led 2008

Tak me asi taky tvrdne bricho. Teda nevim presne, citim takovy jako tah a tihu a pripada mi ze je to bricho napnute-ale neni v tom bolest, jen je to neprijemny, pripadam si vzdy jak prefouknutej balon, kterej je tesne pred prasknutim. Ja asi ted budu vypadat jako tydyt, ale pri prvnim tehu jsem tohle nemela a pri porodu jsem mela takovy bolesti ze jsem to asi ani nevnimala. Takze nevim jestli je to tvrdnuti nebo ne. Ale myslim ze asi jo. Poradite mi nekdo. Na kontrolu jdu az 31.1. tak nevim jestli tam mam zajit driv nebo pockat.

e.k.t
21. led 2008

doporučuji začít pít magnézii, má docela dost hořčíku a ten by to měl uvolnit, nebo koupit v lékárně magnézium a zkusit jednu když nezabere tak po dvou dnech zvýšit na dvě tbl., pokud nezaberou ani tři tak určitě poradit s doktorem, ten by buď doporučil vyšší dávku, nebo by ještě něco přidal, jinak předávkování nehrozí, proptože vyšší dávka působí projímavě, čímž se hladina v těle reguluje

nnora
21. led 2008

ahoj holky, přidávám se do diskuze. mám stejný problém - tvrdnutí bříška. když jsem se o tom zmínila mému lékaři ve 23. týdnu - říkal ,že 10x za den je to pohoda. Takže když mi ztvrdlo ,tak jsem tomu nevěnovala pozornost.Pak jsem šla ve 27. týdnu na kontrolu - a on mi nařídil neschopenku a 14denní klidový režim s výhružkou nemocnice. Byla jsem z toho dost vyděšená. V těhuprůkazce mám - dráždivá děloha a cervix score 3! (což jsem si vyhledala na netu -že je v daném týdnu hodnoceno jakokritické). Tak nevím,zda se mám obávat komplikací anebo šlo jen o to, zvolnit tempo (chodila jsem pilně do práce a cítila se fit, takže se nešetřila) a více odpočívat.
Jestli máte některá podobné zkušenosti, prosím napište. Díky.

nnora
21. led 2008

A ještě jsem zapomněla dodat - beru Magnezium 5x denně tabletu

matah
21. led 2008

nnora: som sice len v 20tt a cakam dvojicky, takze je to mozno ine, ale tiez mi vyse tyzdna tvrdlo brucho a lekar mi hned odporucal pokoj a setrit sa a hlavne - nechodit do prace! Urcite ho posluchni, mne to preslo takmer okamzite, ako mi predpisal magnezium 2x denne a ihned mi dal neschopenku... Nemocnicou sa mi "vyhrazal" uz od zaciatku, ale to isto koli tym dvojickam.. Prajem ti vela stastia a hlavne, aby malicke vydrzalo v brusku tolko, co treba 😵

lendy1
21. led 2008

nnora, já s dráždivou dělouhou byla od 28tt 3 týdny v nemocnici, pomalu jsem nemohla jít ani na WC, jídlo mi nosili do postele a pokud jsem chtěla do sprchy nebo na WC, museli mě odpojit od léků a hlídali mě, jestli nestojím moc dlouho. Prostě naprostý klidový režim, nejdříve do mě rvali léky na zklidnění a kvůli předčasným kontrakcím (myslím, že to byl ginipral-nevím, jak se to přesně píše), pak mi nasadili magnézko. Tvrdnutí břicha jsem měla cca od 5.měsíce - ale vždy jen občas, žádný jiný potíže jsem neměla, neotvírala jsem se, čípek v pohodě, kontrakce to nebyli ty pravé, jen dráždivá děloha. No, když mě pustili domů a stejně jsem se snažila vydržet klid a ležet, tak jsem stejně předčasně porodila v 34tt. Takže fakt holky, ležte, berte magnezku, pijte Magnezii a snažte se to ležení opravdu dodržovat a vydržet.

e.k.t
21. led 2008

o magnéziu mne dr informovala hned ve 12 tt a řekla že pokud dojde ke tvrdnutí okamžitě magnézia a pokud nestačí tak postupně zvyšovat magnézium až na 3 pokud nebude stačit tak naklapat na mimořádnou kontrolu

irenan
21. led 2008

Tak dneska jsem to pocitala a myslim ze zatim tak nejvic 6 krat, ale pripada mi ze je to nejvic vecer.

e.k.t
22. led 2008

já večer nebo v noci, většinou když jsem v klidu, ale už se mi stalo že i ve dne při sedění u pc

nadik
30. led 2008

AHojky holky, taky mě to tvrdnutí trošku vyděsilo, mám to tedy taky jen občas a fart sedím v práci v těhu kalhotech, tak to není moc přijemné... doktor říkal,že to chce víc polehávat a břicho moc nestahovat.... dal mi taky rozpustné sáčky magnezia, prý by to mělo být dobré je to na 30dní užívání

ramonaa
30. led 2008

Holky! Přidávám svůj příspěvek, ale není moc veselej. Tvrdnutí břicha zas není taková sranda. Mě začalo tvrdnout v 19 týdnu, ani 10 denně to nebylo a některý den skoro vůbec a jen úplně dole v podbřišku. Samozřejmě jsem začala na netu hledat co a jak a ptala se těhotných kámošek. Prý je to časté a v pohodě když je to do 10 krát denně. Tak jsem si řekla, že když jdu za 14 dní na gyndu na kontrolu, tak že to vydrží. Z kontroly mě poslala rovnou do nemocnice s cervix score 5 a tam mi řekli, že už je pozdě, že rodím a už to nejde zastavit. Potratila jsem v 21. tt, prostě hrůza. Nepodcenujte to, zvlášt vy, co jste ve druhém trimestru.

e.k.t
1. únor 2008

včera jsem byla na kontrole a dr mi předepsala 4x1 tbl magnézia a 1,5 l magnézie nebo 6 tbl. Tvrdnutí bříška, které jsem ani nevnímala viděla jasně na utz, když chtěla měřit srdíčko naší berušky, a navíc mi nakázala klid na lůžku, ach jo. Ale co bych pro berušku navydržela, myslím že bude hůř.

kacka.va
1. únor 2008

našla jsem zajímavý článek o magnezku: http://sedmikraska.bloguje.cz/561763-magnezium-...

e.k.t
1. únor 2008

hmmm, zajímavé, ale jse teprve 23tt a proto je brát budu, z těch stahů mi žačal měknout a zkracovat se čípek, takže si myslím že je důvod k požití jasný, dr řekla že ještě alespoň 6 týdnů musíme vydržet spolu, pak už to je skoro dobrý. dala hranici 30 tt, pak už se bude dít vůle páně. Věřím jí a režim, ač nepříjemný prostě dodržím. Je pravda, že někteří dr píší mg jen tak, bez řádných důvodů. má dr se mne dokonce ptala jestli je užívám sama od sebe, tak jsem řekla že beru jen to co mi doporučí a ne co si myslím, tak mne pochválila.

lenulin
2. únor 2008

Ahoj holky chci se zeptat co vlastně mám za to tvrdnutí bříška považovat?Někdy se mi stavá hlavně na večer že cítím úplně dolů takový tah a tlak, jak kdyby ten drobek byl úplně dole nevím jestli to mám považovat za tvrdnutí?Někdy je to nepříjemné, ale rychle to mizí.Bylo mi řečeno, že takové natahování a píchání je normál , že to je tím jak roste.

e.k.t
2. únor 2008

já občas zaznamenám takové ztuhnutí i kolem pupíku, tak silné že přesně poznám obrys dělohy

e.k.t
19. únor 2008

tak režim a magnézko dodržuji a myslím že je to pohoda, uvidíme ve čtvrtek 21.2. na kontrole 😒

eliotka
28. črc 2008

Holkky, měla jsem o vík. asi poprvé tvrdnutí břicha, ale bylo to velice bolestivé. Bolely záda, podbřišek ajko na silnější MS a takový horzný tlak do břicha jsem měla.
Znáte to, že při tom tvrdnutí břicha to i bolí? ☹

evicka1
28. črc 2008

eliotka ja to mam tiez... ale ja mam cervix 20mm takze mam naordinovany klud na lozku 😠 ale ak ta to boli velmi tak si zajdi k dr

eliotka
28. črc 2008

No, bolelo mě to takhle jen jednou, naštěstí. Snad to bude v pořádku. Dost mě to vyděsilo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru