Jednorázové zakrvácení v 16. tt

petramana
28. dub 2018

Hezký večer, jdu k Vám na rady 🙂 Dnes ráno jsem měla křeče do stehen, jako když bych to měla dostat, šla jsem na WC a papír byl cely zakrvácený (průhledný hlen s červenou krví - celý papír). Jeli jsme na pohotovost, kde nic nezjistili, miminko se hýbalo, poslechli jsme i srdíčko, dle MUDr. neví co to je, mám mít klidový režim, nic mi nepředepsal.... Ve zprávě od něj mám že placenta bez hematomu, hrdlo délky 51 mm uzavřeno v celé délce, velikost plodu odpovídá tt, palp. hrdlo uzavřeno. Bolest v podbřišku jsem neměla, jen takové ty křeče do stehen ráno chvilku. Můžete mi prosím napsat co to vše znamená? Doktor nebyl moc sdílný a bohužel teď jak jsou ty svátky, tak i můj doktor ordinuje až ve středu - se asi zblázním ☹ A krvácení od rána už nebylo, jen takové hnědé malinké cucky byly ve WC míse při čurání ještě odpoledne, teď už nic... Děkuji Vám všem, které si přečtete můj sloh a poradíte 😉

lucievitackova
28. dub 2018

Ahoj,nemela jsi nejakou namahu nebo sex?To pak casto byva...
Pokud ti dr.rekl,ze je vse v poradku a dal uz "nekrvacis",tak se pokus hodit do klidu😉 a dodrzuj klidovy rezim.Podle toho,co mas napsane v te zprave se nic s mincem nedeje,ty se neotviras,placenta se ti neodlucuje,mimco odpovida dobe tehotenstvi...
Stres nedela dobre ani tobe ani mimcu.
Ja to takhle mela behem tehu nekolikrat,takze vim,jak ti je.Nakonec mi predepsali Utrogestan,Magnosolv a bylo vse ok.

petramana
autor
28. dub 2018

Právě že sex neproběhl už pár týdnů a námaha taky včera nebyla, jen nákup odnosit z auta... Můžu se zeptat, kdyby hrozil potrat, tak to by to děložní hrdlo nebylo uzavřené? 2x mi to doktor ukazoval na monitoru, že je zcela uzavřené... Mě ještě napadlo - nemůže být krvácení při narovnávání dělohy?

petramana
autor
28. dub 2018

@petramana jen tady doplním, že mám zakloněnou dělohu k páteři

lucievitackova
28. dub 2018

Nekomu staci zvednout lahev ze zeme a uz zakrvaci,takze i nakup mohl byt pricinou.
Nejsem doktor,takze ti na 100%nereknu,ale kdyby hrozil potrat a dr.by mel podezreni,tak by te nepustil podle me domu a sla bys na rizikovy tehu jako ja.
Samozrejme to muze byt i tim,jak deloha pracuje,jsi poprve tehu?

petramana
autor
28. dub 2018

@lucievitackova podruhé, ale s tím, že první bylo zamlklé v 8 tt., takže vlastně poprvé těhotná v tomto 16.tt... Já právě do teď neměla žádný problém, ani mě nebývalo špatně... Tak mě to dost vylekalo 😢

xxx3d
29. dub 2018

Mně se to stalo taky. Představa, že se budu trmácet na kliniku mě znechutila víc, než možný riziko. Jinak mi nic nebylo, tak jsem si řekla, že je to v pořádku a nic to není. A nebylo. Ty jsi navíc, na rozdíl ode mě byla u doktora, kterej zjistil, že je vše ok, vše odpovídá. Nemysli na to, řekni si, vnitřně, že je to dobrý, OK, prostě se nic neděje a bude to v pořádku. Hlavně žádný stresy. Těhotenství je to nejkrásnější období, tak si ho užívej plnými doušky. 🙂

h_lucie
29. dub 2018

Já byla s podobným problémem na pohotovosti před pár dny taky (taky 16tt). Prý se jen čistil hematom, který tam mám od začátku a že prý stará tmavá (hnědá) krev je v pořádku 🙄 Ale podle mě - krev jako krev a kdo by to ve dvě ráno zjišťoval, jestli spíš stará nebo nová.. Navíc v těhotenství bych jakékoli krvácení nepodceňovala. Každopádně si, podle mě, udělala maximum, cos mohla a pokud teď nekrvácíš, mělo by být všechno v pořádku 😉

petramana
autor
8. kvě 2018

Tak se hlásím znova 🙄 Nyní jsem 17+1 Včera jsme byli na celodenním výletě, kdy jsme se dost nachodili, přijeli jsme domů a já zjistila, že špiním (tm. hnědé na toaletáku)... do teď to nepřestalo.. Ve čtvrtek jsem byla u Dr., který mi bral stěr z čípku a říkal, že to minulé krvácení (2x jsem byla na pohotovosti - vše v pořádku i u meho gynekologa) bylo od něj, že je křehký a citlivý - dal mi utrogestan 1 večer na zavádění a řekl, že po vyšetření zřejmě budu krvácet - to se nestalo, až včera v pondělí večer - myslíte, že je to ještě "pozůstatek" toho vyšetření nebo je to tím výletem? Doktor mě upozornoval, že kvůli tomu čípku můžu sem tam zakrvacet a kdyz tak mam prijit, kdyby to bylo nejak moc... Máte prosím pro mě nějakou radu? Beru magnesium lactici 2-2-2, femibion 2 a utrogestan 0-0-1

xxx3d
8. kvě 2018

@petramana osobně si myslím, že by ses měla šetřit, mám na mysli ten celodenní výlet. Jestli jsi byla i před těhotenstvím aktivní, tak je to něco jiného, ale za sebe sázím na ten výlet.

keksikpepsik
8. kvě 2018

@petramana já si taky myslím že by to mohlo být tím výletem. Pokud je všechno ostatní zkontrolováno a v pořádku. Zkuste opravdu klidový režim, žádné tahání věcí a moc odpočívat. Já jsem taky mockrát krvácela v prvním trimestru a vždy pomohl až klid v posteli. Od té doby moc, nic nezvedam, polehávám. Samozřejmě to není že 24hodin ležím, ale jdu si uvařit, kousek se projít. Nebaví mě to, ale za ten výsledek to stojí. Jo a s těma nakupama apod- už to za mě dělají všichni ostatní.

bartche
9. kvě 2018

Také se mi to stalo. Zakloněná děloha, jednorázové "zašpinění" - prohlídka nic neprokázala, tak jsem na to zapomněla a bylo vše OK...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru