Konizace čípku, jak probíhal porod?

amoretspes
12. bře 2017

Ahoj holky,co máte zkušenosti. Po konizaci čípku probíhalo tehu ok a porod byl rychlejší,kdyz je čípek kratší?

chimneysweeper1
12. bře 2017

Tohle téma mě také zajímá...mám před porodem a doktorka mi řekla, že se mi kvůli zjizvení čípku bude špatně otevírat. Nyní mám dítě koncem pánevním, tak vůbec nevím, jak to vlastně bude.

amoretspes
autor
12. bře 2017

😂 Ježíš omlouvám se za tu šílenou hrubku v nadpisu,stydim se

berenika39
12. bře 2017

@amoretspes opravila jsem to.

amoretspes
autor
12. bře 2017

@berenika39 děkuji😉

sarkar
12. bře 2017

já prodělala konizaci někdy v 2011 a mám dvě děti a nikdy nikdo vůbec nic o čípku neříkal ani před porodem ani během porodu jsem s tím neměla vůbec žádný problém (nebo o tom aspoň nevím). Oba byly přirozený porody v termínu a rodilo se řekla bych normálně, žádný velký drama 🙂

valeri10
12. bře 2017

Ahoj ja rodila před dvěma týdny,konizaci jsem měla před dvěma lety a celé těhotenství i porod úplně v pohodě.Kontrakce jsem měla od 19:00, v 5:00 jsem dorazila do porodnice na 3 cm,po sprse a hopsani na míči 4 cm a pak cca v 9:00 už na deset cm.malá nebyla akorát dorotovana a dost sestoupena takže jsem musela ještě znovu na balon.mala se narodila v 10:00 a byla velká.doporučuji hodně hopsat na tom balonu.ja netušila,že to má až takovy vliv.

verkaver
13. bře 2017

@amoretspes Nejdřív se nám narodily dvě děti,pak jsem byla sledována s HPV infekcí,celé třetí těhotenství v pohodě,za dva roky nato jsem byla na konizaci,po roce a půl jsem znova otěhotněla. Těhotenství bez problémů,může se někdy stát ,že se po konizaci porodí předčasně,protože to čípek prostě nevydrží,ale prakticky všechno po 32tt už je v pohodě 🙂 Anebo naopak se porod nechce moc rozjet,v tom případě se tomu trošku pomůže těmi hmaty (tak mi to bylo vysvětlováno v porodnici). No nepotřebovala jsem ani jedno,porod byl 40+4tt a probíhal velice rychle,žádný problém s čípkem po konizaci nebyl,malá se narodila po čtyřech hodinách od prvních kontrakcí bez problémů 🙂

absintka19
13. bře 2017

@amoretspes konizace cipku nema primy dopad na prubeh tehu/porodu. Je to individualni, jako vse 🙂 ja mela konizaci pred 3lety a zatim je vse ok. Jak pisou maminy, i u nekonizovanych cipku muze byt porod predcasny, je tam hodne faktoru.

verkaver
13. bře 2017

@absintka19 Jasně,je to individuální. V těhotenství po konizaci jsem ale taky pátrala po možných komplikacích a jak můj gynekolog tak právě doktorka v porodnici mi shodně nezávisle na sobě řekli tyto dvě možnosti,respektive tři. Buď se nestane vůbec nic,což je nejvíc reálné,protože samotná konizace má na průběh porodu vliv jen u malého množství maminek,ale pokud bych mezi ně patřila,tak je to právě buď hrozba předčasného porodu nebo nepostupující porod. Jak píšu,nestalo se ani jedno a porod byl rychlý a bez komplikací,což samozřejmě přeji i zakladatelce 🙂

amoretspes
autor
13. bře 2017

Moc děkuji za odpovědi.lekar mě tedy hlídá a já se snažím i odpočívat.mam po konizaci rok a jsem 29tt.na tvrdnutí břicha mám magnesium.ale právě mě nějak minule rozhodilo že čípek po konizaci je jen 3cm vysoký.

giovik
14. bře 2017

Ahoj, ja mela konizaci 2x a to v roce 2014. 2016 jsem otehotnela a tehotenstvi naprosto v pohode. Ve specializovane poradne mi dr. tvrdil, ze bych nemusela donosit do konce, tedy diky vaze plodu predcasne rodit. Gynekolog mi predvidal predcasny, ale taky mi rekl, ze muzu i prenaset, protoze tkan ma tendenci ztvrdnout nebo co. No nakonec porod uplne v pohode bez komplikaci 🙂 az teda na to ze mi to od prvni kontrakce po samotny porod trvalo 32 hodin. 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru