Krátký děložní čípek, je to v těhotenství nebezpečné?

lolina16
23. bře 2016

Ahoj, chtěla jsem se zepttat jesli má někdo zkušenost. Paní doktorka po dlouhotrvajících bolestech v podbříšku řekla že na vůj věk a krátkost těhotenství, ho mám hodně malý. Nasadila mi utrogestan a hořčík. Je to hodně nebezpečné? Nebo nechají si mě v nemocnici už dřív?

lolina16
autor
5. kvě 2016

@legionella ne, recept vůbec 😀 za 150kč to mám na 8 dní

katkacze
5. kvě 2016

@lolina16 Ahojky, jsem 2x po konizaci děložního čípku a mám krásnou donošenou dceru, která dokonce 5 dní přesahovala termín. Na marodním jsem byla od 6 měsíce těhotenství. Doktorka mi nasagila magne b6. Měla jsem často odpočívat a být prostě v klidu. Ideálně ležet a málo sedět. Neležela jsem skoro vůbec a seděla často. Ale když jsem byla unavená a nebo mi tvrdlo bříško, takjsem si prostě lehla. Když mi bylo dobře, tak jsem normálně fungovala. Nebála bych se toho tolik i když je to samozřejmě riziko. Řešila jsem pocitově. Takže má rada zní buď v klidu, užívej si těhotenství, kup si magne b6 a řiď se vlastními pocity. 🙂

lajla
6. kvě 2016

@lolina16 jako 6 tabletek magne b6 bych fakt nebrala ať si dr předepisují co chtějí i na netu v poradnách najdeš že max 2, a denní doporučená dávka b6 pro tehu je 2.2 mg já mám v 1 tabletce magne b6 5mg...takže hned dvojnásobek ..není to sranda

legionella
6. kvě 2016

@lajla je to opravdu co doktor to nazor - napr. Koucky to nezatracuje, muj doktor nedoporucil, takze kdo vi.

lajla
6. kvě 2016

@legionella tj ale riziko na sebe beres ty☹ když někdo nedoporučuje... Tak bych se fakt bala, ale mluvím pouze za sebe... Jukni na to co můžou vysoké dávky způsobit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru