Krátký děložní čípek, je to v těhotenství nebezpečné?

lolina16
23. bře 2016

Ahoj, chtěla jsem se zepttat jesli má někdo zkušenost. Paní doktorka po dlouhotrvajících bolestech v podbříšku řekla že na vůj věk a krátkost těhotenství, ho mám hodně malý. Nasadila mi utrogestan a hořčík. Je to hodně nebezpečné? Nebo nechají si mě v nemocnici už dřív?

ivis_b
23. bře 2016

@lolina16 ahoj, taky mi doktorka minulý týden řekla, že ho mám hraniční... ale bylo to první měření, důležitý je prý to, jak se čípek zkracuje, takže příští týden jdu znovu na kontrolu a podle výsledku se uvidí, co se mnou. Zatím mi na to nic nedala, ale je fakt, že mě břicho nijak zvlášť nebolí. Nicméně ten hořčík jsem si koupila sama i tak, to nemůže uškodit. Co jsem tak četla, pokud je čípek hodně krátký, tak holky končí v nemocnici na kapačkách a musí dodržovat absolutní klid (tj. ležet). Ale už jsem četla i názor odborníka, že ležení je k ničemu, že to stejně nemůže nijak ovlivnit. Já zatím chodím normálně do práce, ale když přijdu dom, tak se natáhnu, přestala jsem doma gruntovat atd., prostě odpočívám. A modlim se, aby to bylo dobrý, protože jak píšeš těhotenství zatím trvá krátce a mimčo je ještě moc maličký... a četla jsem i takové příběhy, kdy to končilo potratem chvíli po 20 týdnu (ach ten internet) Ale snažím se na tohle nemyslet, tím tomu člověk nepomůže. Mimochodem jak dlouhý čípek ti naměřila? Koukám, že jsme podobný týden těhotenství....

lolina16
autor
23. bře 2016

@ivis_b Přesnou dýlku mi neřekla. Já tam ted chodím po týdnu a zlepšil mi, mně řekla, že do konce těhotenství mám jen chodit čůrat, tak nevím, je pravda že když chodim ten den hodně, tak mám silný bolesti

lajla
28. bře 2016

Ano je to nebezpečné... Může dojít k předčasnému porodu, u vás k potratu...
Takže poslechnout dr, nohy nahoru...čípek se může prodloužit, pokud mu poskytnete klidový rezim

lolina16
autor
15. dub 2016

@ivis_b můžu se zeptat, jak d louhý ho máte?

ivis_b
15. dub 2016

@lolina16 Nejdriv byl v 18tt 38mm, ve 20 a ted ve 22tt 40mm, cili poplach odvolan, doktorka byla spokojena, protoze se cipek evidentne nekrati. Chodim celou dobu normalne do prace (pracuji v administrative), ale je pravda, ze doma se snazim vice polehavat.

lolina16
autor
15. dub 2016

@ivis_b mně dnes změřila 32,5..mám chodit jen čůrat.

lajla
15. dub 2016

@lolina16 to není žádná hrůza, řekla bych normální stav hm

lajla
15. dub 2016

Jinak špatné by bylo, kdyby ses otvírala, to by byl pruser, čípek neres mas ho OK

ivis_b
16. dub 2016

@lolina16 tak to myslim, ze je uplne ok! Pokud se teda nejak vyrazne nezkracuje. Norma po 20tt je 25mm, takze nechapu, proc mas jen lezet...

lolina16
autor
19. dub 2016

@lajla
@ivis_b tak dneska zas naměřila 30mm a musím do nemocnice

lajla
19. dub 2016

@lolina16 nějaká prdla doktorka no, 3cm je naprosto ok, co si pamatuju taky jsem měla a nikdo nic neřešil... Jestli do vás budou furt tak šťourat hm...
Vždy jsem.rodila v termínu

ivis_b
19. dub 2016

@lolina16 to teda nechapu proc, 3 cm je v pohode... Dej vedet, co ti reknou v nemocnici! A drzin palce😉

lolina16
autor
27. dub 2016

@lajla
@ivis_b v nemocnici změřili čípek 24mm, malá se tlačí hlavičkou dolu, až dnes mě pustili

lajla
27. dub 2016

@lolina16 takže víc klidový režim...těch 2.5 je takové hraniční... Polehavat, nezvedat nic těžkého...čekáte první tak si to můžete dovolit, držím pěsti, ti bude OK, kdyby nebylo tak vás nepustí... Důležité je se neotvírat

lolina16
autor
28. dub 2016

@lajla a když mi ještě tvrdne bříško? ted už jen párkrát za den

ivis_b
28. dub 2016

@lolina16 tak kdyz te pustili, tak uz je to asi dobry, to je fajn;) Drzim palce, at se dal nezkracuje... Ja jdu na kontrolu az 11.5., po ctyrech tydnech, tak doufam, ze to bude ok, moc se ted nesetrim...

lajla
28. dub 2016

@lolina16 magnesko? Tvrdnout může... Jen je důležité aby to nevedlo k otvírání a zkracování čípku...mi tvrdlo furt, dokonce i pravidelné... Ale beze změny na čípku

lajla
28. dub 2016

@lolina16 v lékárně je k dostání nějaký nový přípravek na tvrdnutí bříška, leč nemám vyzkoušeno... Msgnesko a něco..spíš asi ale reklamní tah

legionella
5. kvě 2016

jen bych i rada upozornila na odchylky mereni... kdyz mi cipek meril peclivy pan doktor, zmeril 2x a pak zprumeroval - rozdil mezi temito hodnotami byl pul cm 🙂 kdyz navic meri ruzni lide na ruznych pristrojich, odchylky muzou byt, hadam, vetsi. Asi je kumst to dobre zmerit. Takze nikde neni psano, ze cipek nemas stale tech 30 mm 😀 jinak souhlasim s lajlou, klidnejsi rezim, nezvedat nic tezkeho.
@lajla nemyslis Magne B6? je to navic s B vit. ktery ma zefektivnit vstrebavani horciku. U sebe jsem zadny vliv nezaznamenala 😠

lajla
5. kvě 2016

@legionella nene není to magne b6... To dokonce n některých lékárnách nedoporučuji v tehu! Sice nevím proč...hm

legionella
5. kvě 2016

@lajla to bude asi kvuli B6 vit. U tehotnych je tam omezene davkovani... resim tak, ze kombinuji s cistym horcikem.

tarja1987
5. kvě 2016

@legionella ahoj,přesně jak pises,moje Dr.měřila cipek v 9h ráno,24mm a v 11h Dr.v nemocnici (kam me poslala,s tím,ze si me tam nejspíš nechají) 28mm.záleží fakt jak to nameri každý z nich..každopádně s tim mám "problémy" zhruba od 25tt.ale břicho mi netvrdne,žádný bolesti atd.a v sobotu začínám 31tt..@lajla Dr.mi predepsala Magnosolv,rozpustny sáčky hořčíku,jestli nemyslis tohle.

lolina16
autor
5. kvě 2016

@legionella
@lajla beru magneB6 6xdenně

legionella
5. kvě 2016

@lolina16 tak v tomto se nevyznam, jedu dle pribaloveho letaku, i kdyz je jasne ze i ty obcas byvaji zcestne... jen to musi lezt trosku do penez, ne? magne b6 je vcelku draha sranda na konzumaci 6 tablet denne...

lajla
5. kvě 2016

@lolina16 to je extrém... Kdo to poradil? Bacha na to béčko, to je x dávek navíc no..

werunqa
5. kvě 2016

Já měla u obou dětí krátký čípek a hrozil mi předčasný porod.Obě děti jsem donosila do termínu.Druhé i po termínu 😀 .Ale ta délka co tu píšeš je úplně v pohodě,to se mi zdá,že doktorka trošku přehání,ne?

lajla
5. kvě 2016

@legionella vím že se bere max 2 denně stejně jako kojící.. No brát 6 denně... No nevím no ad
@lolina16

lolina16
autor
5. kvě 2016

@lajla moje doktorka a taky v nemocnici když mě pouštěli

ma_jo
5. kvě 2016

@lolina16 chce to opravdu hlídat, brát magnézko a dodržovat klidový režim. Já jsem měla ve 21. týdnu 31 mm, taky si mě nechali v nemocnici na kapačkách. Byla jsem hrozně vyděšená. Ale přes noc se prodloužil na 38 mm a po měsíci jsem měla dokonce 48 mm. Takže zlepšit se tu může 😉 . Teď se mi asi sice zas zkracuje, ale ke konci už se to měří myslím jinak...

legionella
5. kvě 2016

@lolina16 Tak doufam, ze ti to alespon predepisuji a prilis nedoplacis, jelikoz dle meho v tom oproti cistemu (levnejsimu) horciku rozdil neni. I tak je horcik na nic 😀

@lajla co doktor, to nazor, klasika 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru