Křeče (nejen) nohou v těhotenství, jak tomu zabránit?

mazlik1
23. bře 2015

Ahoj holky měly jste/nebo máte během těhotenství křeče v nohách, resp. v lýtkách, nebo i v jiných částech těla? Mě se to totiž v poslední době občas stává 😠 naštěstí mám doma Magnezium. Ale i tak mi to je nepříjemné.
Máte nějaký způsob jak tomu zabránit?

adji
23. bře 2015

Já na to beru to magnézko... ale stejně občas v noci trpim 🙂

mazlik1
autor
23. bře 2015

@adji mě to zatím v noci nechává spát , ale kdo ví co bude později. No, naštěstí to není tak zlé,jen nepříjemné

adji
23. bře 2015

Já jsem měla dá se říct do 30 týdne úplný klid... až teď, jak je miminko velké 🙂 ve dne mám klid - jen ty noci... ale spím s polštářem mezi stehny a podloženýma kotníkama a je to lepší 🙂 tak snad se ti to v noci vyhne 🙂

mazlik1
autor
23. bře 2015

snad jo.. 🙂

mazlik1
autor
23. bře 2015

a je nějaké nebezpečné místo, kde by se neměla křeč objevit? 😠

lucifereeek
23. bře 2015

beru na to Detralex

jitavrtule
23. bře 2015

@mazlik1 Měla jsem a občas mám doteď křeče, hlavně v lýtkách a v noci.Někdy mě to chytne i přes den, do ruky, při blbé poloze. Brala jsem magnézko do cca 30tt kvůli tvrdnutí břicha a na křeče v nohách docela pomáhalo 🙂
Jinak je dobrý pohyb, průběžně nožky procvičovat - tj. před spaním a i v průběhu si zakroužit v kotnících, lehce protáhnout lýtka (fajfka - špička), trénovat drobnou motoriku chodidel (prstama na noze dělat píďalku, zvedat ponožku ze země, udělat si pár kroků po vnitřní a vnější hraně chodidel apod), vyhýbat se dlouhému sezení/ stání, pokud snášíte dobře polohu na zádech (mně třeba dobře nedělá) , tak večer po práci si lehnout na záda, pokrčené nohy dát nahoru (na židli, na sedačku, na velký gymbalon) a zas si lehce procvičovat a uvolňovat.

mazlik1
autor
23. bře 2015

@jitavrtule děkuji za typ=) až mě to zas chyte tak budu vědět co s tim =o)

kkathuska
24. bře 2015

ja na to moc netrpim, ale kamaradka mela otoky a obcas krece, brala detralex, ale rikala, ze ji moc nepomohl

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru