Lékař mě odmítá léčit, protože jsem těhotná

anguly
23. led 2018

Syn minulý týden onemocněl kašlem... a já to od něho chytla... Mám šílený kašel, úplně mě řeže v krku... Mám knedlík v krku. Nemůžu polykat. A co je nejhorší nemůžu dejchat... Mam problém si dojít i na záchod... Hvízdá mi na plicích a lapám po dechu...
Včera jsem byla u praktika a on mi řekl, že v tomdle stádiu těhotenství se s tím nic nedá dělat (
30.tt) ... Ale ani se mi nepodíval do krku. Jen mi řekl, ať se poradím v lékárně...
Jo a ještě jsem zapomněla dodat, že mám astma a dejchadla mi nestačí...
Dnes v noci jsem spala všehovšudy asi 2 hodiny, protože když si lehnu... lapám po dechu.
Jo a večer jsem měla teplotu 38, 2°C.

Poraďte, kam mam jít k doktoru, aby mi pomohli (na alergologii jsou 3měsíční objednací lhůty) a stejnak... očividně je to nějaká viróza nebo zánět průdušek...

linee
23. led 2018

Praveze ve 3.trimestru je to leceni jednodussi.Jako tehule by te meli vzit prednostne.Muzes zkusit alergologii,orl a v neposledni rade klidne i pohotovost.A zvazila bych zmenu praktika.

anguly
autor
23. led 2018

@bamak Na alergologii jsem byla naposled koncem listopadu a Ventolin jsem si začala foukat až včera... Jinak mi postačoval Symbicord. Ten hrozící předčasný porod si myslím, že zase souvisel s mojí druhou šílenou diagnózou - ulcerózní kolitidou (to je chronickej zánět ve střevě - kdo neví 😉... Teď se mi uklidnili průjmy... a přestala jsem dýchat. Todle těhotenství mi fakt dává zabrat :-/ Jo a jinak na tu alergologii jsem znovu objednaná za cca 3 týdny... Přítel tam volal, ale on je na toto vyřizování fakt kopyto...🙂

hanih
23. led 2018

@anguly Ono to je doktor od doktora. Někteří ti nechtějí dát pro jistotu nic, když jsi těhotná, jiní by tě zas cpali vším možným, přestože jsi těhotná. Já teď měla opačný problém. Mám mírný zánět kůže v obličeji. Spíš mě to trápí esteticky, než že by to nějak bolelo. A doktor mi chtěl hned dát kortikoidy, aniž by zkusil cokoliv jiného. Musela jsem trošku ukecávat a nakonec mi napsal nějakou prý slabší antibiotickou mastičku, když se tak bojím 😀, která v kombinaci s bylinkama zatím zabírá. Na gyndě mi pak doktorka říkala, že by se přimlouvala kortikoidy nedávat alespoň dokud neporodím. A před dvěma lety jsem zas měla při kojení zánět šlach na rukou, že jsem nemohla dceru skoro ani vyndat z postýlky, a doktor mi řekl, že mi nic dát nemůže, že musím počkat, až dokojím, a pak obstřiky a nebo operace. A když jsem šla za jiným, poslal mě na terapii laserem, která při kojení neškodí, a do měsíce bylo po problémech. Opravdu to chce se nedat a hledat, zjišťovat, ptát se.

bamak
23. led 2018

@anguly tak fajn. Preju hodne stesti.

priefi
23. led 2018

@dancamich Mozna je to slaba davka, ktera Ti nemohla uskodit, zalezi, jak silnou mas alergii. A jak se u Tebe alergie na penicilin projevuje?

renca1978
23. led 2018

@priefi amoksiklav je uplne to stejně jako Augmentin a záleží jakou gramáž dr předepíše. A oba obsahují Penicilin.

priefi
23. led 2018

@renca1978 jj, ja vim, prave ze jsem na to jiz upozornovala,.ze to je totez, jen slabsi nez augmentin (cilova skupina jsou 12ti lete deti, dle dr., co mi to predepsal). Ale pokud DancaMich ma alergii na penicilin a predepsali ji amoksiklav a nic ji nebylo, tak asi ta alergie neni az tak silna a mnozstvi penicilinu v amoksiklavu ji neublizilo.

dancamich
23. led 2018

@priefi no osypala jsem se, ale az po dobrani. A hlavne moje doktorka to vi a proto mi nepise Augmentin. Obvykle pise jine atb, nez tyto, takze me to ted prekvapilo a asi se sekla.

priefi
23. led 2018

@dancamich Asi ano, ale po pravde, kdyz jsem mela ten zanet a dr.mi chtel predepsat augmentin a ja se branila, protoze fakt total paseka a na zaver tehdy i mensi vyrazka na ruce (tak nevim,.zda jsem.nebo nejsem alergicka na penicilin), tak mi rekl,.ze v tehu a pri kojeni lze dat jen augmentin a ze atb mi dat musi, tak aspon nasel nejslabsi moznou formu. Ale ja nevedela,.zda jsem alergik nebo ne. Po dobrani atb.jsem mela jen trochu podrazdene ruce, tak nevim, zda to bylo atb.anebo necim jinym. Mela bys na to dr.upozornit, aby stejnou chybu neopakovala u jine pacientky 😉

prcekverunka
23. led 2018

@anguly No to nemyslíš vážně!? Co to je za přístup?? Léky jsou omezené, ale jsou. Můžeš i některé druhy antibiotik! Ještě že jsi šla k jiné doktorce. A ihned bych lékaře vyměnila napořád teda! Já mám zrovna taky od dětí počínající bronchitidu, ale už se mi to naštěstí lepší. Jen teda ten kašel je za trest, bolí mě z toho šíleně bříško, chudák prcek se tam musí otřásat :-/
Tak držím palce, ať je Ti líp a kdyby náhodou ne, tak šup na pohotovost a vůbec neváhej.

volfikovi
23. led 2018

Zkusila bych plicní . Měla jsem.stejny stav jen bez těhotenství a vzali.me.jako akutní na plicní . Držím palce

mis_el
23. led 2018

Já to měla naopak. Šla jsem k doktorovi se zánětem močáku, řekla jsem mu že je možné, že jsem těhotná (měla jsem 5 dní zpoždění) a on nad tím mávl rukou, že těhotná nejspíš nebudu a předepsal mi antibiotika. Pak jsem si zavolala na gyndu, a tam mi řekli, ať si koupím raději brusinky v kapslích a ať ty antibiotika zahodím...no samozřejmě že jsem těhotná byla 🙂 doktor je o to blbější, že jsem už předtím dva dny zánět léčila těmi brusinkami co jsem měla doma a když jsem byla u doktora tak už mi to naměřil na hranici...tak nechápu, proč zvolil atb když potřeba nebyli a miminko by to mohlo ohrozit...

tynka9
24. led 2018

@dancamich amoksiklav a augmentin jsou totožné léky, jen od různých firem. Antibiotik, která se dají dát těhotné je více

@priefi augmentin i amoksiklav se dělají v různých koncentracích/silách. Jde opravdu o totožný lék.
@anguly

tynka9
24. led 2018

anguly Dobre, že jste vyrazila ještě dál. Snad atb zaberou. Jinak z volného prodeje můžete paralen, septisan (na bolest v krku), bylinkové čaje - lípa, mateřídouška (vždy jednosložkové, směsi radši ne)

shine2015
24. led 2018

@anguly tak Zavolej na plicní a zeptej se tam co mas dělat...

klartes
24. led 2018

@anguly Rozhodně bych šla k jinému lékaři. Mám pocit že jsou antibiotika i pro těhotné. Zkus třeba pohotovost nebo lékaře od chlapa?

lidym
29. led 2018

@mis_el Já to měla opačně. Měla jsem taky podezření na zánět močáku, Dr.na pohotovosti mi doporučil brusinky. Škoda, že mi nedal antibiotika, protože jsem měla zánět dělohy a o vysněnou holčičku dost hrozně přišla. Příští těhu se mi stalo něco podobného, tentokrát mi dali antibiotika hned a dobře to dopadlo.

kotty
29. led 2018

Ten doktor je dobrý magor, já měla fakt problém s nachlazením a hroznym kašlem ve druhém měsíci a to říkal že fakt nic dát nemůžou. Ještě overoval jeden lék na kašel a v lékárně kam volal mu řekli že to už čtyři měsíce taky ne, že nejsou studie na tehulich, ale od druhého trimestru už je to prý na případné nutné lékovani lepší

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru