Mladší těhotenství podle ultrazvuku

jarpa111
29. říj 2015

Ahoj, dnes jsem byla v nemocnici kvůli špinění a na ultrazvuku bylo něco malá vidět a odpovídám 6+2, ale podle mých výpočtů bych měla být 7+6, což je o 11 dní rozdíl. Vím kdy byla ovulace, aspon si to myslim, dělala jsem si testy a už 12DPO mi vyšel duch na testu, takže by to tak i odpovídalo. Setkal se někdo z Vás, že vědel, kdy byla ovulace, ale těhotenství bylo mladší a pak se to srovnalo a dopadlo to dobře? Děkuji

monini28
29. říj 2015

Já bych si nedělala starosti, dobře to určitě dopadne i tak 😉 Ono těhotenství se počítá dnem poslední menstruace, ale pokud má někdo třeba menstruaci nepravidelnou, posunutou ovulaci (i když to není tvůj případ, ale to je jedno), tak je to spíše údaj orientační - lékař to vždy určuje dle velikosti na UTZ, takže mu věř a vůbec ničeho se neboj, hlavně že UTZ jako takový je v pořádku a je přece jedno, kdy jste do toho reálně praštili, hlavně že se povedlo 🙂

pekkaa
29. říj 2015

@jarpa111 ahoj. Pokud si si nemerila teplotu, tak dle ovulacnich testu bych si nebyla jista kdy ovu nakonec byla. I kdyz je jasne pozitivni silna carka, tak se mohlo stat, ze byla ovulace nakonec pozdeji... U me ovolucni testy fungovaly takto.. Moc jsem jim nemohla verit.
Tezko takto rict...Uvidis na dalsi kontrole jestli se vyviji jak ma.. Drzim palce.
Ja mam taky mladsi mimi, ale vim, ze ovu byla dost pozde dle teploty

jarpa111
autor
29. říj 2015

no, já mám nepravidelnou menstruaci, ale tu ovulací jsem si byla docela jistá, ale jak píšete nemusí být přesná, ale zase mi pozitivní test vyšel 12 dní od ovulace což je docela brzo, zase si řikám, že to už nemuže být o moc posunutý, protože se testy tak brzo neukážou.. no budu muset čekat jak to nakonec dopadne ☹

viovka
29. říj 2015

Ahoj ja mela dle ultrazvuku take mladsi tehu a pritom jsem presne vedela kdy jsem mela ovulaci. Poprve jsem byla na kontrole dle ms 6+2 a doktor mi rekl ze vidi jen gestacni a zloudkovy vacek, pritom by melo byt uz videt embryo a mozna i srdicko, dost me to mrzelo. Pak jsem sla na kontrolu o 3 dny dele a uz tam prcek byl a bylo mu i srdicko, nicmene byl mensi nez by mel byt. Casem se deficit uz ztracel a v 12+6 jsem byla dle ultrazvuku uz jen 12+4. Ted pujdu 9.11. Na prohlidku po mesici a verim ze se termin uz srovnal s ms. Takze pokud miminko roste, tak byt tebou bych si s mensi velikosti nedelala moc velkou hlavu, ono to dozene 🙂 mozna mu dyl trvalo nez se uchytil a zavrtal do delohy.

jarpa111
autor
29. říj 2015

Děkuji 🙂

vikykiwi
31. říj 2015

lékaři to počítají jinak. Takže je to ok.

jarpa111
autor
31. říj 2015

@viovka ještě sem se tě chtěla zeptat o kolik dní to na začátku bylo mladší?

smekalovamo
31. říj 2015

Když mi dr. potvrdil těhotenství byla jsem podle MS 7+3 ale dle ultrazvuku 6+3 .Takže přesně o týden mladší. Teď už se to srovnalo, jen o dva dny je mladší. Takže buďte v klidu 🙂

viovka
31. říj 2015

To si uz presne nevybavuji, ale bylo to neco pres tyden. No a s dalsimi kontrolami se to srovnavalo s ms. Takze mi doktor nezmenil ani termin porodu.

deea26
16. lis 2015

To, jak je miminko staré, se nejlépe pozná prý okolo 12 týdne, to má většina plodů "standartní" velikost a doktoři tenhle údaj berou jako nejvíc směrodatný. Buď v klidu! Já měla bezpečně vypočítáno, kdy jsme to mimčo vyrobili (manžel jezdí hodně na služební cesty, ta příležitost byla opravdu jen JEDNA 😉 ), ale první UTZ vycházel asi zhruba taky o ten týden míň, v tom 12 týdnu to sedělo s mým výpočtem a teď je prďolka střídavě o týden až deset dní pod mírou... Každé mimčo je prostě jiné a roste si jak chce 😉 Držím palec, aby vám vše dobře dopadlo!!!

jarpa111
autor
17. lis 2015

@deea26 dekuji za reakci, ale bohuzel to u me dobre nedopadlo :(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru