Můžu mít na PN vycházky každý den rozvržené jinak?

eva267
18. lis 2016

Dobrý den,
vím, že v rámci pracovní neschopnosti mám nárok na 6 hodin vycházek denně. Je ale možné mít ty hodiny každý den rozvržené jinak? Nebo to musí být všechny dny v týdnu stejně? Díky za odpovědi.

luciealb
18. lis 2016

Nevím ale myslím že by měli být každý den stejně mi.

mariva30
18. lis 2016

Určitě stejně. Mě vyhovuje mít je v jednom kuse od 13 do 19 hod. Ale si je i rozložit. Nejpozději do 19hod musíš být doma..

svacula
18. lis 2016

Určitě každý den stejně😉 i já mám 6hod.rozvrzenych tak nějak jak se dá rano na školu s malou a zbytek odpoledne.

andysek2512
18. lis 2016

@eva267 musíš mít každý den stejně a co vím tak se nesmí měnit 🙂 také jsem mela vycházky a nejlepší bylo 13-19 hod🙂

tulikiss
18. lis 2016

@eva267 jo jenom detail vubec neplati ze mas narok na 6 hod. vychazky. doktor zvazi zda napise vychazky a max. to muze byt 6 hodin, ale taky klidne nemusi napsat zadne.

eva267
autor
18. lis 2016

@tulikiss díky, špatně jsem se vyjádřila.

lv
18. lis 2016

Ne že máš nárok, ale nejvíce možných hodin je 6h a zapsáno v dokladu od do, takže každý den stejně. Lze rozdělit do 2 úseku, dopoledne a odpoledne. A jak píše @tulikiss taky nemusíš dostat nic, nebo 2h.
(Ne v těhotenství, ale se zády jsem byla doma půl roku, vychazky 14-16h)

drakenn
18. lis 2016

O vychazkach rozhoduje lekar na zaklade zdravotniho stavu a zavaznosti nemoci. Ano, vychazky mohou byt 6 hodin denne. O povolenych vychazkach se domluvite a cas vychazek se oznamuje na OSSZ. Podle toho chodi kontroly. Menit cas vychazek muzete, ale pouze po domluve s lekarem.

tulikiss
18. lis 2016

@eva267 ja treba v dobe kdy byly bezne neomezene(jooo uz sem pametnik) mela vychazky jen 4 hodiny denne, v Brne se v te dobe proste jinak nedavalo i kdyz vsude jinde nebyl problem.

terezs2716
18. lis 2016

Já vám teda nevím,normálně když jsem byla na gyndě na neschopence se zdrav. problémem, ne těhu,tak ano doktor řekl 6h maximálně a kdy je chci mít to jsem si mohla zvolit sama....ale teď jsem na rizikáči a ptal se mě kdy chci vycházky,já počítala,že mám zase těch 6 hodin ale napsal mi v pohodě od 12 do 19 a myslim ze kdybych chtěla už od 11h tak mi to taky napise. Pak jednou v řeči říkal,že kdybych si potřebovala něco vyřídit dopoledne a náhodou přišla kontrola,tak se na něj mám obrátit a on to pak nějak obhajuje nebo vysvětluje,tak nevim jak to je.

eva267
autor
18. lis 2016

Já teda ať hledám, jak hledám, tak se všude píše, že rozsah vycházek určuje ošetřující lékař, ale nic o tom, že to musí být každý den stejně.

ckei
18. lis 2016

@eva267 jsou to stanovené vycházky pro danou pracovní neschopnost a tedy pro každý den stejne.

lv
18. lis 2016

@eva267 rozsah, tedy i od do.. jelikož je to v té části neschopenky-dokladu, těžko bys jela denně k lékaři, obírala ho o čas aby ti napsal 13-15, druhej den 15-18 🙂 🙂 🙂

eva267
autor
18. lis 2016

Ale já chci jeden den v týdnu (pondělí) do 19:00, ostatní dny do 18:00. A takhle každý týden stejně. No zeptám se, ale spíš teda budu počítat s tím, že to nejde. Díky všem.

helulela
18. lis 2016

@eva267 musí být každý den stejně, ale dá se to měnit, ne ovšem několikrát za týden... i v dnešní době můžou být vycházky neomezené, ale musí to schválit OSSZ a jde o výjimečné případy

lv
18. lis 2016

@eva267 tak to - pokud ti je dá a nechá ti vybrat, nech do 19h, to přece neznamená, že nemůžeš být doma třeba celej den, nebo do 6..

lv
18. lis 2016

@helulela co jsem četla, tak prý onko pacienti, ani na psychiku už se to nedává.

adelinkkaa
18. lis 2016

@lv muzou byt neomezene ale musi to schvalit komise🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru