Nečekané těhotenství. Někdo se stejnými problémy a narodilo se zdravé miminko?

3. zář 2022

Ahoj vsem.

Omlouvám se, ze pisu anonymne, ale mam k tomu duvody.
Doma mam uz dve deti dost velke. Par let zpatky jsem byla na potratu. Toto těhotenství bylo neplanovane a proto jsem na nej sla. Mam nyni NT, uz 4,5let. Dnes jsem vsak zjistila, ze jsem tehotna. S partnerem jsme miminko nyni neplanovali. Ani nevime jak se to mohlo stát. Ale chápu, ze nic neni 100%.
Nyni mam obavu, ze se jedna o mimodelozni tehotenstvi.. cetla jsem o tom hodne clanku. Mam v sobe NT, prodelala jsem před x lety chlamydie (ty jsem dostala od sveho nyni byvaleho partnera) a jsem kuracka. Upozorňuji, ze v zadnem tehotenstvi jsem nekourila...
Prosím je tady mezi vama nektera, ktera mela stejne problemy a miminko se ji narodila zdrave? Je mi 32let.
Dekuji predem

autor
3. zář 2022

U Dr jsem ještě nebyla. Pravdepodobne jsem teprve v 3-4tt. Volat k dr budu v pondeli.

lencaa11
3. zář 2022

Vyšel vám test těšte neznamena že jste těhotná řešila jsem toto též mám nehor.telisko 3.5 let z krve negativní HCG Dr mi řekla že budem řešit zda to nejsou hormony atd

autor
3. zář 2022

@lencaa11 A test vam vysel pokazde pozitivně? Co jsem si totiz udelala test vysel pozitivně..

izzylka
3. zář 2022

@lencaa11 promiň, ale ty tvoje testy fakt pozitivní nejsou 🤷 jsem si všimla už v několika diskuzích, že tu fotku furt dáváš 🤔

autor
3. zář 2022

@izzylka pardon, ale tyto testy davam dnes poprve. Dlouho jsem nebyla na zadne "maminkovske" diskuzi.. jsem zde po 8letech

autor
3. zář 2022

@izzylka omlouvam se, myslela jsem ze je to na me.. :( vy nahodou nemate podobnou zkušenost jak pisu?

izzylka
3. zář 2022

Já zkušenost nemám, ale pokud nešpiníte nebo nemáte bolesti, tak bych moc s mimoděložním nepanikařila... Jako není to pravidlo, ale většinou je to bolestivé 🤷 třeba k vám to miminko fakt chce, tak si našlo cestu 😊 zašla bych na gyndu ať na vás kouknu... Ona dutinka v děloze je vidět docela brzo a mohlo by vás to uklidnit 👍 držím palce 🍀

lencaa11
3. zář 2022

@izzylka test mi vyšel v limitu i jiný u lékaře přímo a mam tři děti vím jak vypadá tehu test děkuju a proto mě Dr vzala krev = HCG negativní stim že u mě to budou hormony asi nebo něco jiného co zvedne HCG v těle léky neberu žádné

lencaa11
3. zář 2022

Testy mi vyšli doma + u lékaře jeden pak mi na to vzala krev a ta byla negativní samohrejme není přesně nic 100% ale jen ted vím že ne vždy test ukazuje těhotenství ale i jiné věci kolem zdraví zavolej tě k lékaři a on by vás měl vzít na kontrolu + na krev podle Digi testu jste otěhotněla +- 14 dní to vydet ani ještě nic extra nebude ☘️☘️

izzylka
3. zář 2022

@lencaa11 ten první test je očividně vadný a rozpitý a ten druhý je negativní 👍 mě je to celkem fuk, jen píšu co vidím 🤷

lencaa11
3. zář 2022

@izzylka tyhle testy jsou jiné než ty co jsem měla a lékař jaký má test to opravdu nevím píšu jen že i lékař mi řekl že když vyjde jaká koliv čárka na testu neznamena to hned že žena je těhotná ještě k tomu dal poznamku že bych to mohla vědět jako žena od 3 děti (4 krát těhotná ) proto píšu že ne vždy to znamená těhotenství

izzylka
3. zář 2022

@lencaa11 tak ono záleží... Pokud je to dušík, sotva viditelný, nebo pokud to je test jako ten tvůj první, tak ano, těhu to většinou není....pokud je test fakt pozitivní, těhu je to vždy 🤷 jen se prostě občas stane, že to odejde s ms 👍

lencaa11
3. zář 2022

@izzylka no testy které jsem testovala byli více pozitivní a hned a u lékaře taky čárka byla hned v limitu proto jsem šla na krev tak že vím že prostě i když na 100% vyjde test ještě na 100% to nemusí bejt těhotenství může to bejt i jiný zdravotní problém u mužů třeba pozitivní test tehu muze ukazovat na rakovinu tak jak u ženy vajecniku ci dělohy atd ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru