Neplánované těhotenství a děti blízko od sebe. Kdo to měl stejně?

9. bře 2022

Zdravím, zjistila jsem, ze jsem těhotná, úplně jsme to s partnerem neplanovali, ale co už 😂
Máme staršího synka, který teď oslabil 1.narozeniny.
Tzn., ze děti budou mít rozdíl 18/19 měsíců.
Je tu někdo, kdo to měl stejně? Jak moc náročný to je? Nedělám si iluze, ze to bude pohodicka, tak mě zajímají vaše zkušenosti.
Dekujuuu
(Omlouvám se za anonym, ale je to čerstvá záležitost o které ještě nikdo neví)

inah91
9. bře 2022

Já jsem v 9tt a syn měl 9mesicu před týdnem…. Našla jsem tady na Koníkovi x diskuzi na toto téma a většinou mě uklidnily 😅💪 tak zkus pohledat….👍
Držím palce ✊

autor
9. bře 2022

@inah91 tyblaho, tak to si už rozhodne nemám na co “stěžovat” 😅

rnika
9. bře 2022

Já mám kluky od sebe přesně 13 a půl měsíce, že jsem těhotná jsem zjistila ve 4 měsících staršího syna. Najdi si tu skupinku Děti blízko u sebe 😉 ( 18 msíců od sebe je už za mě pohoda, ale každý to má nastavené jinak). Mě to vyhovovalo a už máme další dvě děti 🙂

rnika
9. bře 2022

Jinak ta skupina je přesně : Děti narozené brzy po sobě 😉

ee.liska
9. bře 2022

Mám děti o rok a půl od sebe a bylo to super 🙂

lenkalubina
9. bře 2022

Já jsem s bráchou o rok a 19 dni😉 mamka říkala,že to už bylo jedno..plenky, krmení..a brácha teď má děti 6 během 14 let..takže švagrová z toho prakticky nevylezla🤔🤣🤣🤣

ee.liska
9. bře 2022

@lenkalubina my jsme se sestrou o jedenáct měsíců a mamka říkala to samé 🙂 Jinak naši druhé plánovali tak brzy 🙂

lenulen
9. bře 2022

Strasit vas urcite nechci, mam kluky, uplne stejne jako vy 18 a pul mesice od sebe. Po pravde jejich prvni spolecny rok si uz moc nepamatuji. Bylo to narocne, hlavne, kdyz onemocneli. Kdyz mladsi oslavil prvni narozeniny, tak uz bylo lepe 🙂 ted maji 9 a 7 a pul.

marimanta
9. bře 2022

První dva jsou 19 m od sebe, dnes už mají 12 a 10 a za mě to bylo super 😉

fyii
9. bře 2022

mam deti od sebe 20 mesicu a je to super. A to mala neni zcela zdrava. Miluji se hraji si od malicka ji kluk furt otlapkaval, mazlil, podaval hracky.. jo nekdy je rev ze ji neco bere, ale za chvili uz si zase hraji. Jsou na sebe dost vazani. Najdes si svuj rytmus, odpocinek, jidlo sesynchtonizujes a bude vam hezky😉, nejdriv to vstrebej a res to az to fakt prijde

madbetka
9. bře 2022

Máme 3 děti a rozdíly 13m a 18m. Nenudíme se, náročné to občas je. Ale náročné to začalo být, až když byly tři, dvě s malým rozdílem byly pro nás byly úplně v pohodě.
A pozitiva stále převažují, šli bychom do toho znovu 🙂

me_druhe_ja
9. bře 2022

Rozdíl 15m. A i po 13m od druhýho porodu to pořád není dobrý. Jenže starší je nemocnej, velmi opožděný psychomotorický vývoj, takže je to hodně těžký. U zdravých dětí je to jiné. Za prvé záleží, jaké jsou ty děti povahou - když je starší v pohodě a mladsi spící novorozenec, tak je to cajk. Pokud to tak není, tak bývá náročný ten první rok a pak už je to lepší a lepší.
Každopádně zvládnout se dá cokoliv. 🙂

goovana
9. bře 2022

Mám děti 20 měsíců a neměnila bych
Ze začátku to byl docela boj protože straší dcera je docela mamánek. Myslela si že když malého kojím tak se sním mazlím. To byl vždy pláč.... Nicméně už bere bráchu jako bráchu

nita1984
9. bře 2022

Mám děti necelých 20 měsíců od sebe, aktuálně 2,5 a 10 měsíců a každý druhý den se chci zastřelit 😀 Ale to jen proto, že ani jedno dítě mi pořádně nespí a když už náhodou ano, tak každé v jinou dobu. Ale to je holt riziko. Jinak bych neměnila, jsou super. Jen se těším, až začnou spát

nita1984
9. bře 2022

@fyii kéž by se všechny děti daly synchronizovat.... to by bylo super

fyii
9. bře 2022

@nita1984 tak u nas to bylo taky se neboj, ale proste kdyz nespal, musel odpocivat

kristyneckaa27
9. bře 2022

Máme děti 16 měsíců od sebe. Mladší má zatím 2 měsíce teda. Ale je to fajn a krásné. Starší ho úplně miluje

nita1984
9. bře 2022

@fyii tak to u nás nefunguje. Ne, že bych to nezkoušela. Ale ten hodinový řev mi za to nestojí. Oni jednou spát začnou

felixfelicis
9. bře 2022

18 mesicu a ok. Starsi byl hodne samostatny, ale zase v dobe porodu uz nespal po obede🙂🙂

felixfelicis
9. bře 2022

Ja jsem po porodu vzdycky frcela na nejakem hormonalnim dojezdu, ze jsem zvladala vsechno a tim se preklenulo i to obdobi, kdy byli dohromady novorozenec a skoromimino. Horsi to paradoxne zacalo byt, kdyz deti vyrostly a dolehla na me unava. Tak od 12 do 18 m. Pak uz se zacaly objevovat u nejmladsiho stripky rozumu a zase dobry.

aspie83
9. bře 2022

Mam kluky necelých 20 měsíců od sebe. Když jsem zjistila v roce staršího, že jsem těhotná, byla jsem hodně v šoku a vystrašená, ale je to lepší, než jsem čekala 😁 a teď jsem ráda ☺️ Mladšímu je teď 16 měsíců a celý den se nezastavim, ale milujou se a začínají být parťáci ☺️ což tedy pro mě není vždy výhra 😄 ale věřím, že se to zlepší 😁

autor
9. bře 2022

Moc Vám všem dekuju za uklidnění 🙏 Abych byla upřímná, když na mě vyskocily dvě čárky, radost jsem moc nemela, spis strach 😅 Ale věřím, ze to bude dobrý všechno

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru