Nemám na neschopence vypsaný konkrétní čas vycházek

lenkaor
24. dub 2015
Ahoj holky, dnes mě pustili z nemocnice, kde jsem byla od úterý. Neschopenka je tedy od toho úterka, řekli mi, že musím do pěti pracovních dnů ke svému doktorovi. Ale vůbec netuším, jak je to s vycházkami? Na neschopence nemám napsané nic, a můj doktor dnes není, abych se zeptala. Nevíte jak to tedy je? Díky L.
zuzi.111
24. dub 2015
No prave ty vychazky musi schvalit doktor a poslat info na socialku. Takze dokud se s nim nedomluvis, tak asi zadne nemas. Ale nevim to jiste, je to jen moje domnenka 😉. Tak si cinkni na socialku. Mne tam vzdycky ochotne ( k memu prekvapeni) poradili.
editah222
24. dub 2015
Pokud na neschopence nejsou vypsané vycházky tak žádné nemáte.
daru43
24. dub 2015
když ti o vycházkách nic neřekli a nemáš je v PN, tak žádné nemáš. Na vycházkách se budeš muset domluvit s obvoďákem.
lu777
24. dub 2015
taky myslím, že tam pak žádné nejsou... ale jak to je pak když člověk jede k tomu doktorovi? jasně, může říct, že tam jeden a ukázat tu neschopenku, na druhou stranu, takhle by mohla člověk jezdit s neschopenkou každý den těch pět dní :-N =-)
daru43
24. dub 2015
@lu777 když by na ní přišla kontrola v době kdy je u lékaře, musí dokázat že u něj byla. Musela by k danému doktorovi a ten ji dá na zadní stranu neschopenky razítko s datumem a asi i časem kdy byla na kontrole. Pokud to nebude od lékaře mít, tak to neuznají.
chris_n
24. dub 2015
tak nemáš žádné. A nevím jak to je, ale moje dr. mi tvrdila, že prvních 14 dní člověk musí být doma bez vycházek a pak se dají napsat.
lu777
24. dub 2015
@daru43 jo to je asi fakt, já s tím nemám zkušenost, jen mě to tak napadlo jak to probíhá
lenkaorautor
24. dub 2015
Tak jsem tam volala a než dojdu ke gynekologovi, tak žádné vycházky prý nemám. A v té nemocnici to prý ani vypisovat nemůžou. Tak tedy opravdu nechápu tento systém. Ptž já mám ještě všechny ty papíry doma, nedala jsem žádné doktorovi- logicky když tam není, ani do práce logicky když jsem na neschopence. Tak opravdu to nechápu. Já nechci někde zbytečně trajdat o to mi nejde, ale snažím se to pochopit. Jak se vlastně dozví sociálka, že jsem na neschopence když nemají ty papíry?A to samé můj zaměstnavatel, když neví jakou adresu jsem udala na neschopenku? Vyzná se v tom někdo.? Já ne :-S :-| :-x
daru43
24. dub 2015
@lu777 já jednou měla jsem vykloubený koleno a byla jsem zrovna na rehabce když přišla kontrola.
klaarka
24. dub 2015
Jak píší holky, zatím žádné vycházky nemáte. Ale, než dostane část neschopenky sociálka, tak můžete ven. Než si Vás tam zavedou do počítače, dají o Vás echo svým kontrolorům, trvá to taky chvíli. Tohoto víkendu bych se tedy nebála. Já byla na neschopence víc jak půl roku, a za celou dobu ke mně nikdo nepřišel. Je tam prý i pravidlo, že když máte doktora v jiném okrese, než bydlíte, tak se jim k Vám nechce.. Snad to ještě platí. Ale řiďte se svým rozumem 🙂 .
lucinka58
24. dub 2015
Pokud je nemáš na neschopence vypsaný, tak je to bráno tak, že nemáš žádné vycházky povoleny. Musíš o to svého doktora požádat.
xpila
24. dub 2015
@klaarka Jenže prvních 14 dni platí zaměstnavatel, takže na kontrolu chodí on!
veronika182
24. dub 2015
Je to tak jak říkají holky, těch prvních 14 dní vycházky nejsou - protože je platí zaměstnavatel a ten i může chodit na kontrolu...ale ruku na srdce, byl u vás někdy někdo? Pochybuju, že na to mají naši zaměstnavatelé lidi...to by muselo být vyloženě na udání.
lenkaorautor
24. dub 2015
@xpila Děkuju za info, mě teď došlo, že na neschopence mám, ale jinou adresu než zaměstnavatel má u sebe, minulý měsíc jsem měnila adresu trvalého bydliště. A na personální jsem to nezavolala, nějak mi to nedošlo. Nevíš do kdy musím zaměstnavateli dodat tu neschopenku, kde je i napsáno kde se budu v době prac. neschopnosti nacházet? Nerada bych něco zanedbala, proto se prám.
rozzaarka
24. dub 2015
@chris_n ja mela vychazky hned. je vtipny, jak si z toho doktori delaji cochcarnu a poradne se nevi, ja kto vlastne je 😃
veronika182
24. dub 2015
@lenkaor adresa , kde se budeš zdržiovat, je podle mého už na tom prvním papíru, co neseš na těch prvních 14 dní ohledně PN do zaměstnání
zo_ja
24. dub 2015
Na to, co píše @klaarka bych nespolíhala, mě přišla kontrola ještě než chodol zaměstnavatel den nebo dva dny poté, a to jsem byla na PN podruhé za asi 10 let roboty.

A zaměstnavatel - stačí jeden aktivní/zaujatý člověk a dá si tu práci... záleží na postojích. Ve většině firem mají auto, někdo jistě jezdí poblíž...

Ale pokud dr. napíše vycházky i na prvních 14 dní, tak jsou ne?
chris_n
24. dub 2015
@rozzaarka no vidíš, mě to vysvětlovala tak, že vlastně z nějakého důvodu ten status neschopnosti máš, něco to musí nastartovat, takže nejdřív žádné vycházky a pak v pohodě...
daru43
24. dub 2015
asi ani tak moc nezáleží na čase jak dlouho jsi na PN, ale na tvém zdravotním stavu. Pokud doktor uzná, že to není pro tebe dobré, chodit po venku nemusí ti je napsat třeba měsíc
lenkaorautor
24. dub 2015
@veronika182 jasně to tam je, ale já ho ještě nikam nenesla, když mě dnes pustili, a do pondělka ho nikam ani neponesu. Nenašla jsem do kdy ho musím odevzdat zaměstnavateli?
marton
24. dub 2015
@lenkaor ahoj,jen ze své zkušenosti..neschopenku bys měla odnést do 3 dnů obvoďákovi a na mzdovku.Prvních 14 dní ti proplácí zaměstnavatel/kromě prvních 3 dnů/,tudíž kontroly dělá on.Pak se část přeposílá na sociálku a přebírají si tě tam.Mě osobně vycházky na neschopenku psali přímo v nemocnici,kde mi ji vystavovali.V neděli končím,zatím žádná kontrola nepřišla 🙂 .
kkouzlo
24. dub 2015
@veronika182 kamarádka dělá u nich na firmě na personálním a běžně objíždí lidi, co jsou v PN
veronika182
24. dub 2015
@kkouzlo no jo u nás je personální v Hradci Králové a já jsem z Trutnova...takže 55 km za mnou asi nikdo nepojede 🙂
lenkaorautor
24. dub 2015
Já psala naší asistentce ředitele, která se stará tak nějak o všechno. A ta mi napsala ať jí to pošlu poštou do konce měsíce. Ale jinak nic nepsala. Víte o co mi jde, že i kdyby nakrásně přijeli, já na té adrese přece nebudu. Když nemají adresu z neschopenky, ta může být totiž jakákoliv.Jsem z toho jelen.

Sem začni psát odpověď...

Odešli