Neustále nevolnosti i v 15. týdnu

petina3
20. bře 2019

Já už sem zoufalá 15tt, stále zvracim, sem vyčerpaná, unavená, bolí mě břicho 24/7, často šílené bolesti hlavy. Nic nezabírá a nic se nelepší. Spím i 10 hodin a odpoledne další 3. Připadám si neschopná, docela se už hroutim. Nějaké rady?

barulina
20. bře 2019

Zazvorova lizatka, hylak na uklidneni. Jinak moc neporadim. Hlaavne chci pogratulovat

petina3
autor
20. bře 2019

@barulina ahoj 😁 díky, zatím je to utrpení. A to sem si myslela, že první tehu bylo hrozne 😣

malinkaelinka
20. bře 2019

Strašně moc soucítím, mě to naštěstí pustilo ve 12 tt…. co mi pomáhalo - čerstvý vzduch - doma hodně větrat a jít denně aspoň na chviličku ven, okysličit se a malinko se protáhnout - to pomáhalo na bolest hlavy a lépe se mi pak spalo. Pít dostatek tekutin - to záleží, co ti dělá dobře... mě třeba strašně vyhovovala úplně ledově vychlazená sodovka s vymačkaným citronem a pomalu upíjet, pak studený černý čaj, trochu oslazený. Třeba mátový, který mi pomůže vždycky na jakoukoliv nevolnost, tak ten jsem nesnesla. Jedla jsem to, na co jsem měla zrovna chuť - denně se to měnilo, ale obecně mi dělalo dobře ovoce - jablka, hrušky, pomelo - opět to muselo být hooodně studené. Dělala jsem si i domácí proteinovou zmrzku - dodala živiny a opět mi to dělalo dobře. Hlavně ten dostatek tekutin no....

barulina
20. bře 2019

@petina3 to bude dobreee kocko

ocetnicek
20. bře 2019

Nic, jen přežít. Všechno ostatní ti pomůže jen dočasně. Mně třeba pomáhala cola po malých dávkách a jablka, banány. A taky jsem se to snažila zaspat, co to šlo. Nejhorší to bylo večer. Přešlo mě to až kolem 20tt, do té doby jsem měla silné večerní nevolnosti.

zmrzlinka
21. bře 2019

Kapacky by Ti nepomohli?Já to zažila dvakrát a je to zátěži na tělo i na psychiku.Skus to prostě nějak přežít i když vím jak to těžké.Drzim palce 💙
Jo a mne pomáhala ledová cola po lžičkách 👍

cilkat
21. bře 2019

Mě gynekoložka doporučila míša zmrzlinu (na žaludek a zvracení)... nebo je možnost nechat si předepsat čípky Torekan, ale ty mi nezabíraly (narozdíl od tý zmrzky). Na spánek holt jen spát... hlava mě naštěstí nebolela. Drž se 😉.

merope
22. bře 2019

Mě chytaly ranní nevolnosti od konce 2. trimestru a kupodivu na to pomáhalo zvracení (v žaludku nic, max zbytky vody z noci, takže to nedráždilo sliznice) Prý to je i nějaká východní metoda či co, to jsem se dozvěděla až když jsem se divila, že než se snažit nezvracet, zvracení pomůže. Pokud ale zvracíš pravidelně, asi to není řešení.

snahnah
22. bře 2019

@merope Na tom něco bude. Když jsem se neudržela a vyhodila to, udělalo se mi líp.
Jinak ledová coca cola, pomeranče, vanilková zmrzlina. Na snídani jsem mívala černý čaj po lžičkách a pár piškotů.

labuto
24. dub 2019

@petina3 Znám to, bohužel moc dobře. Já bohužel začala nevolnosti tím, že jsem měsíc zvracela stále. A hlavně žaludeční šťávy. Vydržela jsem zvracet celý den a i celou noc, každý den. Do toho těžké nechutenství a nemohla jsem do sebe dostat noc tekutého. Bylo to peklo. Doktor mi napsal čípky, ale bylo to na prd. Už mě chtěl dát do nemocnice. Jen jsem ležela a spala. Někdy jsem myslela, že už na WC umřu vyčerpáním. Pak mi došlo, že se dělají Nutridrinky a dají se koupit v lékárně. Musím říct, že hrozně pomohly. Ten žaludek mi uklidnily. Jeden jsem cucala půl dne. Fakt mi to pomohlo. Za měsíc jsem zhubla 7kg. Naštěstí mám trošku zásoby na těle. Teď jsem ve 14tt a zvracím dál. Ale už jen jídlo, což je oproti tam tomu paráda. Sice přežívám na Pribiňákách a CocaCole,ale už mi není tak extrémně zle. Hlavně pokud se ti chce, tak zvracej, nedrž to v sobě. Držím palečky!

lachtanice86
24. dub 2019

Vydržet. Já blila do 22tt

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru