Nevolnost v těhotenství. Jak jí předejít?

alt
17. bře 2006

Ahoj asi je to normální mít nevolnost v těhotenství,ale já začínám být nervózní protože se mi zdá,že je to čímdál častěji.. Jestli máte holki taky takový problém existuje na to nějaká metoda jak těmto nevolnostem předejít nebo nějaký čaj, nebo něco na sklidnění žaludku. Já jsem v 9tt vždy v podvečer je mi špatně od žaludku věčinou zvracím a pak se mi uleví..tak nevíte někdo co by mi pomohlo abych pořád nemusela trávit večery na toaletě..

jennyska
3. únor 2014

Ahoj @janysta @prcekverunka @kocka5 @luciehei @zavoralova @jemizle @zavoralova @foaji @kacena00 @2hanah @zzuzinda @romca13 @kerin a ostatní těhulky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Nevolnostmi do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/nevolnost/ pomůžete ostatním těhulkám, které to právě řeší a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomohlo? Jaký měla nevolnost průběh? Co jste na vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

tynka92
25. lis 2014

Ahojte. Chtěla by jsem se zeptat . JSem v 7tt. a je mi neskutečně pořád zle a už nevím co by mě mohlo pomoct. Četla jsem si tu nějakých lízátkách, tak jsem se chtěla zeptat kde se dají koupit.. 🙂 Děkuji

pulpk
29. lis 2014

@tynka92 ja je koupila v lekarne, ale moc mi nepomohlt, akorad me pak bolely zuby, nícmene moji segre zase naopak hodne poomohly. Tak hodne stesti 🙂

ladyhacek
29. lis 2014

@tynka92 nevím zda je to ještě aktuální, já četla že pomáhá zázvorový čas a jinak vždy půl hodiny před jídlem a po jídle nepít, ale mě nějak nic moc nepomáhalo. Chtěla jsem pít neperlivou vodu kvůli nadýmání a limonády ne kvůli chemikáliím, ale po šťávách mi bylo lépe tak jsem to vždy střídala a vodu pila perlivou 🙂

tynka92
4. pro 2014

@ladyhacek Děkuji za rady. Taky jsem už zkoušela všechno možné ale každému pomáhá něco jiného. Já jsem se třeba naučila pít džusy které mi trošku uleví. Jsem teď v devátém týdnu a cítím se mnohem lépe ikdyž to není pořád ono. Chce to čas no 🙂

happylenulka
4. pro 2014

@tynka92 asi záleží na hormonech a jak se s tím tělo vypořádá. já si myslela, že když jsem jedla vzorově před těhu a v začátcích, že se mi nevolnosti vyhnout... už trvají 9. týden a nezabírá nic :D

ladyhacek
4. pro 2014

@happylenulka já byla příkladová . první trimestr jsem zvracela a nástupem druhého to začalo odeznívat a asi v 14TT to skončilo, ale nepamatuji si to přesně

adik1988
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tynka92
8. pro 2014

@ladyhacek Jee tak to mírně řečeno závidím.. :D Já věřím v to že to taky dříve či později vymizí 🙂

happylenulka
8. pro 2014

@tynka92 tak to jsme dvě... :oD taky doufám, že to vymizí 🙂

didi1808
8. pro 2014

Me při nevolnostech pomáhali zazvorova lízátka a nebo zazvorovy čaj 🙂

ladyhacek
8. pro 2014

@tynka92 každý to má jinak. Slyšela jsem i o tom, že někdo zvracel celé těhotenství ☹

simope1
5. dub 2015

Ahoj, také se přidám k diskusi - já své první těhotenství zvracela ještě 3 dny po porodu. Nyní čekám druhé mimi, jsem ve 22.tt a nepřijde mi, že by mi to nijak ustupovalo, ani už se neraduji, že by byl konec. Nezvracím sice každý den, ale špatně od žaludku je mi od rána do večera, jsem unavená skoro nejsem schopna nic dělat. POmáhá mi akorát čerství vzduch a krásné počasí venku jinak vůbec nic - jen to,. když pořád něco jim nebo cumlám nějaké bombóny, jakmile přestanu opět je mi zle - o pití nemluvě nemohu pít nic - občas zvládnu poue kofolu, co se týče pachů katastrofa - když už mi smrdí i prášek na prání tak to je síla - no co jiného dělat nežli vydržet a doufat, že to třeba aspoň na chvilku přestane, nebo že bude lépe.... 😒

lilinh1
15. črc 2015

ahoj, jsem v 9tt, nevolnostmi jsem trpěla od 4. týdne, úbytek na váze, gynekolog mi psal čípky, který nepomáhaly, v lékárně mi doporučili Emesin (zázvorové tabletky s vitamínem B pro těhotné), a bylo mi doporučeno udělat si večer zázvorový čaj, popř pít sklenici rozdělané jedlé sody.poslední dva dny jsem zaplaťpánbůh celkem bez problémů, vrátila se mi chuť k jídlu, nevolnostmi trpím dále, ale alespoň nezvracím.

verbunka
12. pro 2016

Ahoj holky.chtela bych se zeptat zda-li neco udrzite v zaludku pri tzv."ranich nevolnostech"?je to silene.U syna jsem mohla cokoliv-nebylo mi zle,nic.pak se mimi dvakrat nepovedlo a ted jsem zhruba v sedmem tydnu.od rana do vecera mi je hrozne.pit ani jist skoro nic nemuzu.mam z toho celkem strach.v patek jdu na kontrolu-tak sem zvedava co mi doktor rekne

eliska_t
7. únor 2017
Uživatel eliska_t je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od eliska_t.

Mě to pokaždé kolem třetího měsíce vymizelo. Nejdůležitější pro mě bylo - nevařit 🙂 Při tom se mi nejvíc navalovalo 🙂 Jinak prý to dost ustoupí, když se zařadí do stravy víc potravin obsahující vitamín B6. Podrobně si o tom můžete přečíst tady: http://www.originalatok.cz/nevolnost-tehotenska/ Doporučují tam i aromaterapii a to mi celkem fungovalo. Jen se musí pečlivě vybírat, ne všechno je vhodné pro těhotné...

nika_vk
6. pro 2017

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jak akutní jsou těhotenské nevolnosti? Teprve se budeme pokoušet o miminko a nechtěla bych aby to v práci pak někdo zjistil zdříve než sama budu chtít. V kanceláři je nás více a záchody máme dost daleko. Moc děkuji za každou informaci 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru