Používáme cookies. Více informací zde. OK

Nízký váhový odhad, vyvolávali vám porod? Rodily jste CS?

vercasindel
18. črc 2016
Ahojte,mela jste nektera zkusenost s,nizkym vahovym odhadem miminka? V 36 tydnu melo mimco 2093 a ted v 37 tydnu necelych 2200.Od stredy me prebira do pece fakultka😞.do tydne,max dvou musi miminko ven. A KDYZ SE VAM TO STALO,VYVOLAVALI,NEBO SEKCI?DEKUJI
olga_
18. črc 2016
@vercasindel A to musí ven kvůli té váze, nebo je tam ještě jiný problém? Mně odhadovali taky někdy měsíc a půl před termínem, že je mimčo váhově asi o tři týdny pozadu a že v termínu bude mít tak ty tři kila. Měla jsem vyšší tlak a byla jsem hospitalizovaná kvůli vyloučení preeklampsie. Nakonec se syn narodil 14 dní před termínem a měl bez pár gramů 3,3 kg, takže jim odhad těžče nevyšel. Je to hodně orientační. U mě už asi kvůli tomu tlaku počítali s menším dítětem, tak to na tom UTZ i tak nějak střízlivě "odhadovali".
vercasindel
autor
18. črc 2016
Ano,kvuli odhadu,pri srovnani minuleho a dnesniho prave.kezby to jeste 14 dni vydrzelo,zatim to z me strany na porod nevypada,tak se bojim toho vyvolani,nebo cisare.jako kazda mamca jsem si planovala prir.porod,poctive cvicim s anibalem a absolvuju kuruy,vse v pohode a nakonec placenta spatne vyzivuje
olga_
18. črc 2016
@vercasindel Třeba se to ještě pohne! Ony ty odhady jsou ale stejně plus minus půl kila (u mě to bylo nakonec vlastně ještě víc.
Ale jestli je v tom placenta, tak nevím, s tím zkušenost nemám 😞.
Držím pěsti!
lumixii
18. črc 2016
@vercasindel Ahoj, já s tím zkušenost mám. V 35+0 tt mělo miminko jen 1900 g, prý bylo už o 4 týdny menší. Kromě nízké váhy jsem žádný jiný problém neměla. Byla jsem 3 týdny hospitalizovaná v nemocnici. 3x denně monitor, 1x týdně vždy kontrolní ultrazvuk, zda mimi roste nebo ne. Po 3 týdnech se rozhodli, že mimi musí ven, že placenta už nevyživuje. Odhad byl 2200g, porod mi vyvolávali, rodila jsem normálně. Malá se narodila v 37 tt s váhou 2280g. Takže u mě se s odhadem váhy výrazně nemýlili.
vercasindel
autor
18. črc 2016
Moc děkuji za informaci,treba to u mě taky tak dopadne.hlavne ať není nikdo nějak postižené😞i když ostravská faultka je mezi lepšími,tak snad se vše vydaří.dekuji!
lumixii
18. črc 2016
@vercasindel Určitě to dobře dopadne. Když se jim něco nebude zdát tak si te určíte ohlidaji. Me primář řekl, že male už nemám co dát ze ji bude líp venku a ze mi ji pak vykrmi. 😃 vše dobře dopadlo a neboj i u tebet bude vše v pořádku. Třeba ještě vyroste. 😉
vercasindel
autor
18. črc 2016
@lumixii jsi moc hodná🙂
lumixii
18. črc 2016
@vercasindel mam úplně v zive paměti jak jsem tady četla diskuze jak se lékaři s odhadem mýlili. .. sebe i doktory jsem presvedcovala o tom, že jsem mala, pritel taky žádný obr není, a kromě toho se on narodil a mel jen 1700 g a ze to bude určíte dedicne 😃 a když je jinak vse v pořádku myslim tim průtoky atd. Ze není přeci důvod abych rodila takhle brzy. Já se tak hrozne bala o mimi. A nakonec jsem byla "svým způsobem i ráda" ze dal už čekat nechteli.
23363
18. črc 2016
Bude to dobré, teď už je miminko hotové. Já rodila 37+5, vyvolávalo se kvůli těhotenské cukrovce. Stačil jeden Hamillton a bylo... 😉 váhový odhad týden před porodem byl 2,3kg a malá měla nakonec 2,9kg. Tím nechci říct, že doktoři neví, co dělají... Ví... A určitě vše dobře dopadne...
terezapetrova
18. črc 2016
@vercasindel ano mam zkušenost syn vyvolany v 38+0 kvůli male vaze, odhad 2300, u nas odhad vysel.. at jste ok 🙂
korin
18. črc 2016
Mně Dr. říkala, že je mimčo menší, ale vzhledem k tomu, že kontinuálně rostlo a průtoky byly ok, tak to neřešila. Odhad v porodnici v den porodu (38+0) byl 2,5 kg. Malá se narodila přirozeně s hmotností 2920 g.
mlynkova85
19. črc 2016
Odhad je opravdu jen orientační. Mě den před porodem řekli, že málá nebude mít ani 2,5kg a nakonec rovná 3kg 🙂
andy80
19. črc 2016
14 dní před termíne mi tvrdili, jak má malá 2800g a narodí se s 3,2 - 3,5kg, narodila se týden před termínem tedy týden po navážení 2800g s váhou 3950g, takže asi tak.
vercasindel
autor
19. črc 2016
Andy80, cože? 🙂 ted se bojím toho , ze mi porod vyvolaji a zbytecne😕přece se v dnesní dobe nemohou seknout o kilo ne? hlavne at je prdola v poradku
andy80
19. črc 2016
@vercasindel jak vidíš, tak můžou. Mě ho vyvolávali taky, ale kvůli hraničním hodnotám preeklampsie. Dr., se strašně divila, že asi nemohla nabrat kilo za týden, že se musela pěkně seknout.
mlynkova85
19. črc 2016
@andy80 já bych tomu i věřila. Jde o to kolik máte plodové vody a tak. Ale u Vás bude možná jiný problém a to že miminko moc nenabira na váze. Já měla oba porody císařem a oba akutní a v pohodě. Císaře bych se nebála pokud nechcete hodně dětí,ale jedna paní rekordmanka má za sebou 7 císařů 😃

Sem začni psát odpověď...

Odešli