Paralen 3. trimestr. Můžu si jej vzít?

20. pro 2023

Ahoj,
Jsem 29+4 a pokouší se o mě nějaká nemoc. Dneska lehce přes 37, ale teplota mi kolísá od 36,5 do 37,3. Jenže mi je stejně hrozně jako bych horečku měla, bolí mě tělo a je mi nepříjemně ve vlastní kůži.
Chlap už je zoufalej protože se tu kroutím a naříkám, takže mi řekl ať si proletím sprchou a na noc si vezmu aspoň jeden paralen. Já do sebe zase zbytečně nechci nic cpát, je pravda že paralen jsem měla za cele těhotenství asi 2x snažila jsem se fakt všechno řešit něčím jiným.
Nejhorší je, že teď sama vím že by mi to pomohlo a tak asi potřebujeme rozseknout jestli si ten prášek můžu vzít nebo ne 😄

orangutan123
20. pro 2023

Paralen můžete

autor
20. pro 2023

@orangutan123 děkuju, jsem prvorodička ke všemu dvojčata a snažila jsem se fakt vyhýbat co nejvíc lékům i právě tomu paralenu. Mám totiž pocit, že je tohle “zbytečná” situace na to abych si ho vzala i když netěhotná už bych ho měla dávno v sobě

zmrzlinka
20. pro 2023

Můžeš si ho vzít.

martulka88
20. pro 2023

Nejsme těhotná, ale zrovna mám to deb..lní nachlazení, kdy bolí tělo a kůže. mám to od neděle... Je potřeba hodně ležet, vypotit to a paralen můžeš.

autor
20. pro 2023

@martulka88 já právě mám posledních par dnů v práci a dneska jsem musela odjet, hned jsme si šla lehnout a chlap mi udělal česnečku tak mi trošku pomohla. Doufala jsem že to v práci v klidu doklepu😄
Přesně, bolí tělo, kůže a ani nevím jak si lehnout🙄 já si to v těhotenství prostě vybrala, už jsem takhle byla doma 3x za celé těhotenství, do toho jak mi začínají dvojčata tlačit na žaludek tak se mi rano vrátili nevolnosti takže jsem kompletně vyčerpaná 😄

orangutan123
20. pro 2023

Abych řekla pravdu, tak mám pár dní do termínu a taky na mě něco leze..a doma 1,5 staré dítko 🙄 takže paralen je jistota

xnikax1
20. pro 2023

Já bych si ho s klidem vzala pro úlevu. Já když jsem byla po císaři, měla jsem při bolesti brát dva najednou a plně jsem kojila.

autor
20. pro 2023

Tak jsem si ho holky lupla, prohřála se sprchou a jdu se zabalit do postele. Držte pěsti ať je ráno lip, máme kontrolu tak ať se tam doktorce nesložím 😄❤️

thabaruulka
20. pro 2023

Paralen 500 se muze . Naopak je lepsi si ho dat nez mit zdlouhavou virozu ktera pak miminku ublizije vice.

pilzzee
20. pro 2023

Paralen jsem v tehu brala obcas i nekolik denne. Tusim, ze jsem se tehdy i docetla, ze se to opravdu muze. Samozrejme ne dlouhodobe, ale par dni klidne.

me_druhe_ja
21. pro 2023

Paracetamol bez problémů v těhotenství. Ibuprofen se nema. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru