Preeklampsie a hospitalizace - co to obnáší?

lusssi3107
24. zář 2018

Dobry vecer jsem 32+4tt a byla mi zjistena preeklampsie kvuli prutokum. Tlak mam v pohode,otoky nejsou ani zadne priznaky. Zitra du znovu na ultrazvuk a podle toho se uvidi jestli me hospitalizuji. Nevite nekdo jak dlouho takova hospitalizace trva a co se deje popri ni ? Dekuji za odpovedi

klea81
24. zář 2018

No minimálně tě teď budou víc sledovat. Sestřenici to zanedbali a skončila na ARU :/ Měla šílené otoky a doktorka nic nedělala. Udělali ji cca v tom 32 tt narychlo císaře, nic jiného se ani dělat nedalo, myslím, že se to dá jen trochu oddálit. Samozřejmě nechci strašit u tebe to zatím vypadá mírněji.

lusssi3107
autor
24. zář 2018

Děkuji za odpověd. Mám strach co se bude dít dále

pajule88
24. zář 2018

Kvůli preeklampsii jsem byla 2x hospitalizovaná, potřetí mi hned udělali císaře. Poprvé jsem byla v nemocnici tři dny - měřili mi několikrát denně tlak a sbírala jsem moč do nádoby. Podruhé jsem v nemocnici ležela dvanáct dní - opět měření tlaku a sběr moči, odběry krve, několikrát denně kapačky s magnesiem a změna léčby vysokého tlaku. Potřetí při příjmu tlak 190/110 a bílkovina na tři kříže, tak jsem šla hned na sál.
Budou ti hlídat hlavně tlak, bílkovinu v moči a otoky. Hrozně záleží, jak to bude rozjeté. Od první hospitalizace jsem vydržela ještě dva měsíce do porodu 😉

liynks
25. zář 2018

@lusssi3107 já tam byla teď nedávno, bílkovina v moci na 3 křížky, jinak tlak a monitory v pohodě. Byla jsem tam 3 dny, sbírala se moč, měřil se tlak a chodila jsem 2x denně na monitor. U mě to byl naštěstí jen planý poplach. Držím pěsti, ať je všechno v pohodě. Nemá smysl si s tím zahrávat

cleer00
25. zář 2018

No mě včera našli bílkovinu v moči a ještě vysoký tlak.. Zítra jdu na další testy tak jsem zvědavá co bude dál 😕otoky žádné nemám a celkově se cítím v pohodě jsem v 38tt.

pajule88
25. zář 2018

@cleer00 Snad to bude dobrý, pokud ta bílkovina nebude hodně. Přinejhorším by to v tomhle týdnu mělo být už v pohodě.

cleer00
25. zář 2018

@pajule88 no já doufám 😕 uvidím zítra co mi dr. řekne.

pajule88
25. zář 2018

@cleer00 Držím palce 🍀

cleer00
25. zář 2018

@pajule88 děkuji mocc

lusssi3107
autor
25. zář 2018

Tak nakonec me poslali domu s tim ze tam budu chodit 2× tydne. A mam pocitat s tim ze budu rodit predcasne.

zrofka
25. zář 2018

@cleer00 ja ji prodelala v tezke forme.. k tomu jeste jsem mela rozjety help syndrom. A vubec mi nic nebylo.. teda jako citila jsem se utahana, v noci se mi spatne dychalo..ale nic vic.. jestli jsi v 38tt tak to je super.. ja byla 35+1tt... Drzim palce

pajule88
25. zář 2018

@lusssi3107 To je super. Každý další den je dobrý. Držte se s mimískem.

kamino
25. zář 2018

mě hospitalizovali v 38 týdnu na 24 hodin, tlak jsem měla vysoký ze stresu ( syndrom bílého pláště ) , bílkovina po 24 hodinách byla v pořádku, tak mě pustili domů a jen jsem docházela 2x týdně na kontroly.. rodila jsem 39+6 🙂

cleer00
26. zář 2018

@zrofka Zachvilu útěkaam na testy ta se Vám pak ozvu holky jak jsem dopadla

cleer00
26. zář 2018

@cleer00 tak bílkovina v moči už žádná jen vysoký tlak ten si mám zapisovat dvakrát denně a v pondělí mám dojít na kontrolu

zrofka
26. zář 2018

@cleer00 super..

nicol22
26. zář 2018

Byla jsem hospitalizovaná kvůli preeklampsii týden, pak mě na týden pustili domů a za týden mi vyvolali porod.

pajule88
26. zář 2018

@cleer00 Paráda 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru