Preeklampsie - laborka - pod jakou zkratkou ji najdu ve zprávě?

lastovenka
13. bře 2019

Ahoj holky, doktor mi dělal spoustu vyšetření, o vyšetření na preeklampsii mi ale nic neřikal, tak se chci podívat do výsledků, ale nevím, pod čím to hledat ☹ Má to nějakou zkratku/značku? děkuju!

hezz17
13. bře 2019

Myslíš pravděpodobnost preeklampsie, co se dělá s 1.screeningem nebo vyšetření, jestli máš preeklampsii?

lastovenka
autor
13. bře 2019

@hezz17 ano, to myslim 🙂

hezz17
13. bře 2019

@lastovenka Myslíš co? 😀 já se ptala buď A nebo B.

linee
13. bře 2019

@lastovenka to bys ve zprave mela napsane jako napr. zvysene riziko preeklampsie a pod. Ktery tt jsi?

linee
13. bře 2019

@lastovenka co tlak?

hezz17
13. bře 2019

Preeklampsie se hodnotí podle 3 základních kriterii: krevní tlak (TK), bílkovina v moci (proteinurie) a otoky (edemy).

lastovenka
autor
13. bře 2019

@hezz17 Pardon 🙂 Já se prostě snažím zjistit, jestli mi vůbec něco ohledně preeklampsie zjištoval.....to vyšetření druhé, o čem píšeš, to myslim je placené pacientem a to mi nedělal, takže jedině z toho 1.trim. screeningu....... ale nic tam o ní napsáno neni....... Jinak krevní tlak - no léčim se, prášky zatim zabíraji, otoky zatim nejsou ani bílkovina.......

lastovenka
autor
13. bře 2019

@linee tak to tam psané nemam 🙂

linee
13. bře 2019

@lastovenka tak zatim nic. Jak pise @hezz17 - pokud leky dobre kompenzuji tlak, bilkovina v moci je v poradku a otoky zadne, tak je to zatim v poradku. Resis to kvuli tlaku? Co beres?

lastovenka
autor
13. bře 2019

@linee Ano kvuli tlaku. Beru dopegyt, ten je prý v těhotenství bezpečný, každou chvíli mě někdo měří, tak si řikám, že jsem snad kontrolovaná dobře. Ještě mě napadlo, že bych si doma mohla občas změřit tu bílkovinu, protože tu mi na gynekologii zjištují tak 1x za 2-3 týdny a já už jsem ve 32tt tak si říkám, jestli by nebylo lepší to pro jistotu kontrolovat i nějak doma......

hezz17
13. bře 2019

To klidně můžeš, kup si Triphan papírky. Pro klid duše...

linee
13. bře 2019

@lastovenka hlavne si hlidej tlak. Dopegyt je dobry, je mozne, ze ho ale budes muset jeste brat v sestinedeli. Nekdy ten tlak neklesa hned po porodu. A pokud by jsi mela tlak prilis vysoky (140 na 90 a vic) a neklesal by ani po dopegyte, urcite klidne vyraz i na pohotovost. Drzim palce do zdarneho konce.

makronka222
13. bře 2019

Do poradny jsem pokazdy musela prinest moc, meril se tlak, ptaji se na otoky. Pokud nosis moc a je po testu ok, neni duvod resit tohle onemocneni

xxxdeny
14. bře 2019

Takhle vypada zkratka na naber na preeklampsii.

xxxdeny
14. bře 2019

Poprve mi to brali ve 24.tt, pokud vyjde negativne, je zaruka, ze preeklampsie v pristich 4 tydnech neprijde. Ted ve 30.tt jsme opakovali

merope
15. bře 2019

@xxxdeny Zajímavé, mě nic podobného nebrali a říkali mi, že preeklampsie se může objevit kdykoli. Pravdou je, že když ji u mě začali řešit, měla jsem již otoky a byla v rizikové poradně, tam dělali hromadu náběrů a další týden už jsem nastoupila do nemocnice.

Jinak já se pak ke konci denně vážila a hlídala váhové přírůstky kvůli otokům. Ty mě potrápily víc než zvýšený tlak.

xxxdeny
15. bře 2019

@merope ja mam od cca 6.tt tlak hranincni. 140/90...tak jsem dostala ve 20.tt holtra, ten nameril doma v klidu i nekolikrat hodnotu 220/160, takze me zacli hlidat. Jinak tyhle nabery se pry standartne rodickam nenabizi, jelikoz jsou drahe a nestandartni a pojistovny nemaji v oblibe doktory, kteri plytvaji penezi...
Navic o techto testech pry vi uplny minimum lekaru. Smutny to nase zdravotnictvi
😣😣😣

xxxdeny
15. bře 2019
linee
15. bře 2019

@merope take souhlasim s tim, ze neni zaruka, ze se neobjevi hned. Take zalezi na tt tehotenstvi. V pozdejsim muze kdykoliv, ve 24tt je urcite riziko nizsi.

pavlifab
16. bře 2019

tak ja jdu zrovna pristi tyden na vysetreni preeklempsie... budu ve 13tt.. tim, ze jsem tuhle nemoc prodelala v prvnim tehotenstvi, a lekari nechcou nic podcenit, tak me tam poslal. cena za cely screening + preeklempsie bude stat asi 1300kc. nejaky prispevek je ale pres pojistovnu.

lastovenka
autor
16. bře 2019

@pavlifab tak přeju at to dobře dopandne!!!!!! já až pujdu zase k doktorovi, tak se ho na tyhle testy zeptám a případne si je taky nechám pro jistotu udělat.....

pavlifab
16. bře 2019

@lastovenka dekuji ....

annapaezova9
21. led 2024

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru