Proč se nesmí v těhotenství šalvěj?

cilkat
3. únor 2019

Holky, prosím, nepamatujete si, proč se nesmí šalvěj? Vím, že při kojení tlumí laktaci, Ale jsem 32tt, a moje plíce a krk vyhlásili stávku (oteklý, zahleněný, nemůžu mluvit a polikat, bolí mě celý záda. Bez teplot.). Ten šalvějovej čaj je na to úplně ideál, nicméně vím, že se tvrdí, že se nesmí... už ale nevím proč. Nevíte některá?

jancabr
3. únor 2019

Co jsem tak četla, tak způsobuje překrvení a předčasný porod. Co zkusit jitrocel a hlavně lipový a heřmánkový čaj. Samozřejmě pokud si té šalvěj dáš jeden hrneček denně, asi se žádná tragédie nestane. Ale ďas bych si pizor a tušíš nějakou alternativu. V lékárně mi na podzim dali Septilen pastilky. Jediné, co se v těhotenství můžou

jancabr
3. únor 2019

pardon za překlepy, ta věta má znít: Dala bych si pozor a zkusila najít nějakou alternativu

cilkat
autor
3. únor 2019

@jancabr Díky. překrvení se hlídá dost mizerě... Bohužel lípu ani jitrocel tu nemám a heřmáne nezabírá... Tak se asi vrátím k septilenu a stopanginu...

mialagia
3. únor 2019

@cilkat co vím, tak způsobuje potrat resp. předčasný porod, ale možná kdyby sis jen kloktala ten krk, tak by to šlo..mě jí moje babička ordinovala jen ke kloktání i mimo těhu, že se tak má užívat..jinak ještě můžeš pastilky dr. Weiss s lišejníkem ty mě docela pomohly..

lotta1234
3. únor 2019

Mám podobné problémy a šalviu mi v lekárni neodporúčali - kúpila som sirup Stodal (homeo, nezabral), Septilen (tiež mi nezabral), kloktala som teplú slanú vodu a pila ovocný čaj. Nakoniec som skončila na liekoch od praktického, dlho kašľať v tehotenstve nie je dobré, môže prasknúť plodový obal. Mám to už 3 týždne a vyslovene ma dusí...

jenny91
5. únor 2019

@cilkat Ahoj, z většiny zdrojů jsem slyšela, že se šalvěj v těhu vůbec nesmí, protože hrozí potrat, naposledy jsem narazila na informaci, že se může až od 20. týdne, kdy už potrat téměř nehrozí. (Ale předpokládám, že to nebudeš chtít riskovat.)

cilkat
autor
5. únor 2019

@jenny91 hrnek za den jsem si dala, protože dejchat prostě potřebuju... ale pecházím na mateřídoušku. Tu sice musím ít na litry, ale taky funguje aspoň trochu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru