Rakovina děložního čípku ve 29tt, máte zkušenost?

ricarka
12. únor 2016

Ahoj maminky,
dnes mi bylo doktorem na onkologii oznámeno, že má podezření na rozvíjející se rakovinu děložního čípku, odebrali mi vzorky, které byly odeslány na patologii, výsledky budou za týden a pro mě je zítra pozdě. Jsem ve 29 tt a vůbec nevím, co se bude nyní dít. Doktor mlží a nechce asi zbytečně strašit........máte některá z vás podobnou zkušenost a nevíte co se bude dít, pokud potvrdí v tomto stádiu těhotenství rakovinu??? předem moc děkuji za zkušenosti

ricarka
autor
12. únor 2016

@marcicek84 děkuji moc za podrobnější informace.......jsem ráda, že můžu přemýšlet nad konkrétními kroky a do příchodu výsledků stále jen netápat.......to mě asi vyčerpalo nejvíc...........

zara11
12. únor 2016

Kamaradce rakovina postupovala hodne rychle,takze urcite bych s lecbou necekala

emisekkk
12. únor 2016

Já bych nepanikařila, dokud nemáš výslekdy. Já měla čípek na houby taky u třetího těhu, hlídali mě a řekli, že pokud by se to zhoršilo, tak to budou konizovat i v těhu. Biopsie vyšla na CINIII a hůř a já zjistila, že jsem těhu. Takže jak jsem psala hlídalo se to, cytolku mi brali každý druhý měsíc, doktorka se tvářila, že to vypadá šíleně. Vydržela jsem až do porodu a po šestinedělí ihned na konizaci. Jo a když přišly výsledky hystologie, tak do nakonec nebylo tak strašné jak ukazovala biopsie.
Osobně bych se rozhodovala až po výslecích biopsie a doporučení lékaře. Držím palce.

ricarka
autor
12. únor 2016

@zara11 určitě nechci s žádnou léčbou, ani kroky otálet.......po výsledcích se vše začne okamžitě řešit dle stavu děložního čípku.........jen kdyby mi tam rovnou někdo pověděl, jaké jsou varianty, možnosti, stádia apod. ......příjde mi strašně deprimující, když vám jen řeknou, že se nález výrazně zhoršil, že se to panu doktorovi ani trochu nelíbí, že se to šíří takovou rychlostí.........víc už ale ani slovo. tisíckrát lépe bych se cítila, kdyby mi řekl, že se může stát, že se bude muset vyvolat předčasný porod, že hrozí to a to a to.......že to může být tak a tak a tak. Prostě být informovaná a né tápat, hádat a stresovat se

paulia
12. únor 2016

V první řadě přeji,ať se nález nepotvrdí.Jinak kamarádka měla zjištěnu rakovinu,i když jiného orgánu zhruba ve stejné době těhotenství s dvojčátky,těm dali medikaci na rychlejší dozrání,během toho měla aplikovanou chemoterapii,jak zde někdo uvádí,že to nejde,tak jde a císaře jí udělali asi o 5 týdnů dříve.Poté ji operovali.Kluci jsou v pořádku a porodní váhu měli něco kolem 2400 g,což je u dvojčátek parádní.
Přeji hodně štěstí a držím palečky 🙂

ricarka
autor
12. únor 2016

všem moc děkuji za postřehy, reakce, podporu, rady, zkušenosti..........člověk by ani neřekl, jak to dokáže člověka trochu vyklidnit a přijmout situaci v poklidu. Mám po boku úžasného chlapa, který mě obejme a mluví se mnou o tom, ale stejně mám pocit, že se bojí ještě víc jak já a strach nikdy nebyl dobrý rádce.....proto jsem vám vděčná za každý řádek....DĚKUJI!!!! Věřím, že to zvládnem a dobře to dopadne, jsem připravena čelit tomu co přijde. Myslím, že jsou na tom mnozí lidé mnohem hůř a taky se nevzdávají a bojují.......DĚKUJI VŠEM!!!!

merope
12. únor 2016

@ricarka U svého chlapa mám taky pocit, že je z kupy věcí mnohem více ve stresu než jsem já. Třeba u IVF byl z první narkózy vynervovaný mnohokrát víc než já a u druhé já byla spíše nervní z toho kolik je folikulů a u něj mi přišlo, že byl vynervovaný prostě z toho, že budu mít zase narkózu a on vlastně neví, co s tím, pořád se pak přeptával, jak mi je, byl prostě dokonalý, že ať spím, kdykoli jsem se odpoledne probudila, tak se ptal, jak je - a ještě se přeptal, zda je vše ok a může na chvilku odskočit z domu (někdy odpoledne, kdy bylo jasné, že je vše ok). Oni ti chlapi jsou prostě "ochránci" a když nemůžou chránit dostatečně, tak si neví rady. Ale minimálně částečně to platí i obráceně - prostě když někoho miluješ a jemu se něco děje a nemůžeš mu pomoct, bereš to často hůř než on.

ricarka
autor
12. únor 2016

@merope přesně tak.......kdyby se něco dělo s ním, tak se asi strachy taky zblázním, takže to vlastně chápu 🙂

werik153
12. únor 2016

Pokud tě to uklidní, tak já jsem měla taky podezření které se následně vyvrátilo s tím, že se jednalo o nějakou žlázku, protože to do měsíce samo zmizelo a akorát mě zbytečně vyděsili.

ricarka
autor
12. únor 2016

@werik153 já se obávám, že u mne to nebude jen žlázka.......mám již potvrzené HPV viry a od začátku těhu jsem sledovaná na onkologii......až ted se to rapidně zhoršilo.........ale jsem moc ráda, že u tebe to tak krásně odplulo 😉

berninka
19. únor 2016

@ricarka Ahoj, už víš výsledky? Držím vám palce!

ricarka
autor
19. únor 2016

Ahoj......tak s odstupem týdne už mám spoustu za sebou.......výsledky byly pozitivní volal mi je v pondělí doktor z onkologie, tak jsem nemusela čekat do pátku. V úterý si mě pozval k sobě na konzultaci a ve středu jsem byla hospitalizována u Apolináře na odd. Rizikoveho těhotenství. V pul jedné odpoledne mi dělali konizaci čípku...... Riziko znělo ....předčasný porod! Vše ale proběhlo perfektně, a ve čtvrtek v jednu hodinu mě propustili domů. Děkuji moc všem, kteří přispěli v jakékoli podobě k mému tématu, cítím se dobře a malej Ondrasek se má taky k světu 😉

anonym88
19. únor 2016

@ricarka To jsou na jednu stranu dobré zprávy! Moc gratuluji ke zdravému miminku ❤❤

maky_s
19. únor 2016

Tak dobře, že si to zvládla a i malý je v pořádku😘😷💞

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru