Redukce plodů, máte zkušenost?

pazoozoo
23. lis 2014

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli tento zákrok některá z vás nebo někdo koho znáte podstoupil. Já v podstatě nemám jinou možnost, protože se moje snahy o početí na CAR maličko vymkly kontrole a já mám teď 5 plodů. Což je tak vysoké riziko, že určitě nejsem ochotná ho riskovat. Máte nějaké zkušenosti, jak to probíhá, kolik plodů je nejlepší nechat. Nějak o tom na netu nemůžu nic moc najít.
Díky za odpovědi

kacca11
23. lis 2014

@bunny123 Já bych se s tím, že čekám patercata, asi těžko smirovala, nevidím na tom nic pozitivního ani zábavného, za mě smutná katastrofa týkající se šesti životů.

jijulka
23. lis 2014

@pazoozoo podle čeho se rozhodneš, kterému jednomu dáš šanci na život? Nechtěla bych být ve tvé situaci, tvoje důvody chápu, respektuju, ale já osobně bych asi riskla všechny donosit, neměla bych "koule" na to rozhodnout, který zabiju a který nechám žít... tohle je šílené dilema, proto se ptám, podle čeho to budeš rozhodovat.

pazoozoo
autor
23. lis 2014

@jijulka to nerozhoduju ja,ale aktuální poloha plodu v deloze.

kacca11
23. lis 2014

@jijulka Ale tohle se nerozhoduje tak, že by dotyčná koukala na ultrazvuk a ikala, tak tohle nechci, divně plave, tohle je makové... Vybiratse bude podle nejvyšší šance na úspěšný zákrok a přežití zbývajícího. Takže především podle polohy, případně velikosti, vývoje.

pazoozoo
autor
23. lis 2014

@hadroslava uplne mi neni jasny, co jsi tim chtela ricr

jijulka
23. lis 2014

@pazoozoo
@kacca11
no jo, poloha plodu, to jsem vyčetla, že to nejdál od čípku a tak... ale co když ve finále by to zabité bylo více životaschopné? To se přece ve 12.tt ještě nedá určit...

jijulka
23. lis 2014

@pazoozoo podle mě tím chtěla říct, že taky ve finále nemusíš mít ani to jedno...

adriene
23. lis 2014

@pazoozoo
Ahoj, nějak se snažím pochopit, jak k tomu došlo... stimulovala jsi gonalem a pak co?? Do kterého CAR chodíš?

romca05
23. lis 2014

Toto je takové ožehavé téma, že zakladatelka musí počítat i s názory, které vypadají, že ji odsuzují, nemyslím si ale, že zrovna @maraida ji odsuzuje. Já s ní naprosto souhlasím, protože dítě se nedá objednat - chtěla bych prosím jedno, zdravé, donošené, krásné miminko... Vždycky se může něco přihodit, pár dnů před porodem může umřít i naprosto zdravé dítě, které není z vícečetného těhotenství... bohužel... Mám dceru narozenou pár dnů před paterčaty, takže jsem to tenkrát docela prožívala a přemýšlela, co bych dělala já, samozřejmě nemůžu na 100% říct, jak bych se zachovala, ale vzhledem k tomu, že se znám, tak si myslím, že bych si je nechala všechny. Psychicky bych se totiž líp vyrovnala s tím, kdybych o děti přišla v těhotenství, nebo při porodu, nebo kdyby nebyly úplně zdravé. Bylo by to hrozné, ale dokázala bych se s tím vyrovnat. Mnohem horší by pro mě bylo to, že bych měla jedno dítě, viděla ho jak roste a představovala si, jaké mohli být ty další a uvědomovala si, že jsem jim nedala šanci, že jsem pro to neudělala všechno co šlo a nechala je zabít. S tímto bych se nikdy v životě nevyrovnala 😒 Každá to ale máme jinak, někdo i o životech dětí dokáže uvažovat racionálně - jestli zvládne vychovávat postižené dítě, jestli uživí vícerčata... Je mi z toho smutno, ale taková je dnešní doba, vše se točí kolem peněz ☹ Zakladatelce jen přeju, ať se rozhodne správně, aby s tím mohla žít a dočká se zdravých dětí/dítěte!

ilonkaseda
23. lis 2014

Já bych si na paterčata také rozhodně netrofla,a to jsem také proti potratům.V tomto případě to ale chápu.Ta zdravotní rizika pro ty děti a mámu jsou opravdu obrovská.Osobně bych si nechala 2 a doufala bych, že i když u dvojčat jsou rizika taky, tak ne zas tak o moc větší jak u jednoho...

kacca11
23. lis 2014

@romca05 Myslím, že peníze jsou v tomto rozhodování až na poslednich místech alespoň já to tak vidím. Podle mě jde predevsim o zdravi a o to, snažit se dát co největší šanci. Je samozřejmé, že se může vždycky něco stát, ale to neznamená, že neudělám maximum pro to, aby se to nestalo.

Já osobně bych prostě nemohla riskovat, že na svět přivedu pět postižených dětí, že půjde nám všem o život. Nevím, jestli je něco špatného na tom uvažovat tímto způsobem, jak naznacujes, ale to je jedno. Tato diskuze je o zkušenostech, ne o tom, jestli zakladatelka dělá dobre nebo ne.

maraida
23. lis 2014

@romca05 tak přesně tak to mám i já.Nedokázala bych s tím žít.Proto bych to asi nechala na přírodě.Jsem srdcař ne racionalista.Někdy bohužel,jindy bohudík.

maraida
23. lis 2014

@kacca11 to je právě ten úhel pohledu na věc.
Někdo nechce riskovat,jak píšeš,že bude mít postižené děti.(I když postižené být nemusí,proč by měly?)Jiný zase nechce žít s pocitem,že "zabil" zdravé děti.
Každá jsme jiná...

ilonkaseda
23. lis 2014

Ono se z pozice pozorovatele snadno říká nechala bych to na přírodě.Když bych si uvědomila,že v sobě mám 5 miminek,kterým reálně hrozí,že se v lepším případě narodí sotva kilová a pravděpodobně se spíš nenarodí vůbec tak to vidím jinak.Ono je spíš proti přírodě u člověka mít v sobě tolik životů najednou, život je i o riziku,proto bych šla do dvou,ale neměl by být o hazardu,proto bych nešla do 5

pazoozoo
autor
23. lis 2014

No ja zjistuji, ze tahle diskuse opravdu moc plodna nebyla. Dekuji dvema zenam za jejich zkusenosti a te mensine, ktera se me "zastala". Popravde me zajimali jen zkušenosti a fakta. Na názory, jak hrozne je vam ze me smutno mi opravdu nepomuzou. A jestli jsem v nekom vzbudila dojem,ze jsem svoje rozhodnutí udelala s lehkym srdcem tak je to neskutecny omyl. Nicmene tento průřez nazory me presvedcil o tom, ze cist takove forum nema cenu takze dekuji za informace a preji krasnx vecer vsem.

ilonkaseda
23. lis 2014

@pazoozoo Z toho si nic nedělej, nikdo není ve tvé kůži.Hodně z nás tě ale chápe...

kacca11
23. lis 2014

@maraida Vicecetne těhotenství je nesmírně rizikové, tak třeba proto.

Každopádně tato diskuze je o něčem jiném, myslím, že nikdo nestojí o hlášky typu "zabila čtyři zdravé děti". Právě tyto výroky jsou balzamem pro duši všech žen, co jdou ze zdravotnich důvodů na interrupcí nebo redukci. Upřímně nechápu, proč to sem píšeš...

vcielka8
23. lis 2014

Úpřímně zakladatelce nevěřím na světě je pár desítek paterčat a náhodou už druhá v krátkě době u nás. Navíc oboje přirozeně, tady teda po stimulace a pod kontrolou vajíček navíc?

romca05
23. lis 2014

@kacca11 Já osobně bych zase nemohla riskovat, že celý život budu psychicky na dně z toho, že jsem svoje děti nechala redukovat. Omlouvám se, že nepíšu žádné zkušenosti, nevšimla jsem si, že vy byste psala. I paterčata mohou být zdravá, jak teď můžeme každý týden vidět v televizi, takže nechápu názor, že redukce je největší maximum co můžu udělat, abychom byli všichni zdraví... Tady asi zakladatelce těžko někdo poradí, pokud jí jde jen o zdravotní rizika, je to lepší probírat s lékaři, ne na webu. A nenaznačuju, že je takové uvažování špatné, psala jsem prostě, že každá uvažujeme jinak. Já nikoho neodsuzuju, nepřísluší mi to, názor snad ale napsat můžu.

kacca11
23. lis 2014

@romca05 Já si upřímně myslím, že výčitky svědomí způsobují mnohem častěji lidé, kteří se nevhodným způsobem vyjadřují k věci, na kterou se nikdo neptá. Myslím, že právě odsouzeni a nepochopení poslalo ke dnu nejednu ženu po interrupci či redukci. Zkus nad tím možná popřemýšlet.

ilonkaseda
23. lis 2014

@romca05 Myslím,že tvá slova ji skutečně nepomůžou,to si chtěla?

maraida
23. lis 2014

@kacca11 já jen píšu jak to cítím já.Co bych dělala já.
Vy si to udělejte jak to cítíte vy.Prostě mám jiný názor,co je na tom špatného.
A přece nebudu s něčím souhlasit jen proto,že se to ode mě vyžaduje.

bunny123
23. lis 2014

Já sleduji dokument Paterčata a je to opravdu peklo na zemi, minimálně první dva roky, ale přesně jak píše
@romca05 , nedokázala bych s tím žít, že jsem je dala (nebo některá z nich) pryč. Když si tu otázku položím, co bych dělala kdyby, no tak holt bych se musela postarat, když takhle Pán Bůh nadělí.

kacca11
23. lis 2014

@maraida A máš jiný názor na co? Na zkušenost s redukcí? Tohle totiž není diskuze "Redukce Ano-Ne" a tvůj příspěvek mi tu připadá hodně nemistny. Jaký má význam, co sem pises? Komu to pomůže? Nebo to nemá pomoct, ale naopak zranit? Tvůj názor je v poradku, ale v této diskuzi ho považují za špatný, protože může jen ublížit a nic jiného.

ilonkaseda
23. lis 2014

No pokud byla stimulace špatně ohlídaná,tak se taky klidně mohlo stát,že těch plodů tam mohla mít třeba i 10..toto nebylo tak úplně jen o přírodě.I v případě 10 plodů by jste neredukovaly z přesvědčení?

bunny123
23. lis 2014

Kdyby v této zemi byla vícerčata lépe ošetřena zákonem, což jak vidíme v Paterčatech není, tak se toho všichni nebudeme tak bát.

romca05
23. lis 2014

@kacca11 A vy jste tady soudce, který rozhoduje, kdo se vyjadřuje vhodně a kdo nevhodně? Nebudu se tu s vámi dohadovat, nemá to význam a k věci to rozhodně není. Zakladatelku jsem neodsoudila, mám na to prostě jiný názor, ještě jednou se omlouvám, že jsem psala bez konkrétních zkušeností, ale jsem matka a takové věci se mě jako matky dotýkají, toto je veřejný web a stejně jako vy, můžu sem psát já, jak to cítím.
@ilonkaseda Já jsem jí napsala, že jí přeju, aby se rozhodla správně podle svého svědomí a aby to dobře dopadlo. Ostatní byl jen můj pohled na věc, který snad do veřejné diskuze napsat můžu. Zbytek už jen nesmyslné dohadování s @kacca11, se kterým už ale končím 🙂

ilonkaseda
23. lis 2014

@bunny123 No zakladatelka se nejspíš ani tak nebojí jak by to případně zvládla, ale bojí se zda by to přežily ty děti a ona sama..V dnešní době má jen minimum maminek naději donosit vícečetná těhotenství / víc jak 2-3/ do rozumného týdne.Tam je to riziko potratu bohužel skoro jistotou kterou nehodlá podstupovat a já se ji nedivím

maraida
23. lis 2014

@kacca11 tak tady jí neporadí asi nikdo.To si musí přebrat sama v sobě a s lékaři.
A ne,nezdá se mi to nemístné.Myslím,že nejsem nijak zlá nebo vulgární.
@ilonkaseda tak to už je scifi ne?On už i ten Gonal při domácím snažení se mi nějak nezdá...ale nemohu soudit.

valik
23. lis 2014

@pazoozoo Mám kamarádku, která šla na redukci s dvojčátky, protože doma měla už dvě děti a bála se, že dvojčátka nezvládne. Bohužel to nedopadlo dobře a přišla o obě děti, pak si to hodně vyčítala... Ale za půl roku otěhotněla znova a nyní má už skoro roční dítko. Chápu Vás, ale poptejte se spíše svého lékaře, jaká jsou rizika v číslech a co všechno Vás čeká... Přeji hodně štěstí!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru