Rýma v těhotenství. Jak s ní bojovat a neublížit miminku?

21klara21
29. zář 2015

Ahoj holky, zajímalo by mě, jak bojujete proti rýmě v těhotenství? U mě to je velmi zásadní téma. Nechci do sebe dávat nic chemického, co by mohlo ublížit miminku. Žádné nosní kapky. Ale zas nechci jen rýmu přecházet a čekat dva týdny, až přestane... v těhu se mi rýma opakuje dost často, tak by mě zajímalo, jaké s tím máte zkušenosti?

marticcelli
29. zář 2015

@21klara21 Ahoj, ja zatim rymu nemela, ale asi do 9tt jsem mela stale ucpany noc, pomohla mi morska voda ve spreji. Na rymu se jinak doporucuje naparovani nad slanou vodou, ta sul ma neco do sebe.. ovsem nevim, jestli pomuze i na silnejsi rymu, v lekarne ti urcite poradi

radushka1
29. zář 2015

@21klara21 konvicku a morskou sul do vody a proplachovat, to jedine mi zabralo, sprej byl malo...

verunka2292
29. zář 2015

@21klara21 ahoj, mám úplně stejný problém.Mám hroznou rýmu, teče mi z očí nosu.Kdybych nebyla těhotná hodila bych do sebe pár chemických horkých nápojů a bylo by líp ale ted to nejde...Zatím používám pinosol nosní kapky.Jsou to hodně větrové kapičky které myslím miminku nijak neublíží.A taky si napařuju nohy v teplé osolené vodě, na chvíli to uleví.

lv
29. zář 2015

Hodně C vitamínu, do nosu Vincentku, nebo mořskou vodu.

m21elis
29. zář 2015

Ahoj, já měla rýmu celé těhu, plus se občas zhoršila na virozu, můžeš kapky pinosol, je to masakr, ale zabíraj, sou čistě přírodní, doporučila mi je kamarádka farmaceutka, užívala sem je často, když sem nemohla moc dýchat a malá je v naprostém pořádku
je to z toho, jak máš zduřelý všechny sliznice, pokud to teda nemáš nachlazení

zlatkavlk
29. zář 2015

Ahoj, já s rýmou v těhotenství taky bojuju, měla jsem ji v prvním trimestru, ale protože to bylo na přelomu zimy a jara, myslela jsem, že je to v rámci toho počasí a třeba i prochladnutí... druhým trimestrem jako když utne a pohoda, no a teď na konci třetího trimestru frkám opět, kapu si teda nos Olynthem HA, mořskou vodu a občas zkouším Bioparox, láduju se ovocem, citrony a medem, ale už to trvá druhý týden a rýmu mám stále, hlavně v noci mě to otravuje, ptala jsem se doktorky a kapky do nosu prý nevadí, hlavně teda teď na konci těhotenství, i když jsem kapky do nosu užívala i v tom prvním trimestru (ale snažila jsem se je hooodně omezit, v noci jsem kolikrát šílela že nemůžu dýchat...) a mimčo je v pořádku...

anehap
29. zář 2015

Homeopatika Coryzalia - pastilky na cumlani, jsou super, brala jsem je u obou tehu a ted davam i holkam. A plati u nich - cim driv, tim lip😉 A hlavne zadne vedl. ucinky...

petraou
30. zář 2015

Měla jsem stejné problémy. Tahle opakující se rýma je v těhotenství normální. Na sliznici působí změna hormonů v krvi a jsi pak právě víc náchylná k ucpanému nosu. Pomoct by ti mělo pravidelné proplachování nosu mořskou nebo termální vodou. To krásně rýmu zmírní a zvlhčí a zklidní sliznici 🙂 Já jsem v těhotenství používala Nasodrill, to je voda termální. Líbilo se mi, že oproti mořské vodě obsahuje i síru, která je antibakteriální 🙂 je čistě přírodní, takže jsem jej nepřestala používat i v době kojení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru