Stálý zánět moč. měchýře v těh. a Escherichia coli

verculka
16. srp 2008

Dobrý den, chci se zeptat moje sestra je ve 14tt a už 3x měla ATB na zánět moč.měchýře.Až teď jí udělali podrobnější rozbor moči a zjistili escherichia coli.Máte někdo zkušenost s tímto bacilem a je možné, že dojde k přenosu partnerem neměl by i on se léčit?Je bacil nebezpečný?Děkuji za příspěvky 🙂

puzzi
22. srp 2008

jablun, taky děkuju za tip, to se bude hodit 🙂
A co si myslíte o intimních mýdlech? Já používám lactacyd prakticky denně.

jabluncanka
22. srp 2008

Není intimní mýdlo,jako intimní mýdlo = např. Mionall nebrat vůbec,to jsou jen detergenty.Nejlepší je Nivea intimo sensitiv,nebo právě ten Lactacyd... 😉

puzzi
23. srp 2008

Jablu, díky, to jsem ráda, žes mi Lactacyd schválila 😉

jabluncanka
23. srp 2008

Puzzi,

to byly spíš návrhy = každý si musí sám vyzkoušet,co mu sedí... 😵 😉

puzzi
23. srp 2008

No jasně 🙂 Já už Lactaciduju snad víc jak rok a vyhovuje 🙂

adamst
15. říj 2008

dobrý den, navštívila jsem tuto diskusi "náhodou", ikdyž nic není náhoda. Nejsem těhotná, ale jelikož už tři měsíce trpím zánětem močového měchýře a zjistila jsem, že mám nález oné bakterie (E.coli) v moč. měch...zajímala by mne jedna věc..Je možný přenost této bakterie díky análnímu styku? Mám ráda tento druh sexu a až teď, když čtu o původu bakterie, mě napadla souvislost. Máte prosím někdo k tomu nějaký názor? popřípadě odbornou radu?

janca.k
15. říj 2008

Ahoj, já jsem sem taky koukla více méně náhodou...tady přenos není jenom možná ale i vysoce pravděpodobný...E.Coli sídlí ve střevě,takže se běžně vyskytuje v konečníku...takže buď používat kondom nebo používat pravidlo, že po análním styku penid důkladně umýt a v ŽÁDNÉM případě nepokračovat ve styku do pochvy,pak mají totiž tyhle potvůrky cestu k ústí močové trubice víc než snadnou...

Jinak já jsem chtěla k těm brusinkám...těhule brusinky můžou, ale pozor, některé obsahují i kopřivy a ty potom nemůžete...jinak jak je na začátku téhle diskuze napsáno o Uroval Biotik,tak ten obsahuje i "cukr" který právě naleptává obal bakterie a ta se pak líp vyplavuje,jinak brusinky mají hlavně dezinfekční účinek...

Přeju krásně těhu a žádné starosti s močovými problémy 😀

jennyska
11. pro 2013

Ahoj @puzzi @janca.k @adamst @jabluncanka a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti se Zánětem močových cest v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/zanet-mocovych-cest/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím a na MK hledají radu, tipy a Vaše zkušenosti. Pokud Vám v článku něco chybí, klidně ho můžete i doplnit 😉

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru