Trhání moudráku. Nechaly byste si jej vytrhnout v těhotenství?

9. kvě 2020

Holky, prosím o radu, právě se mi prořízl moudrák, roste mi tedy totálně křivě mám ho proriznuty ke tváři i do patra - prostě asi leží, nebolí mě!

Prosím o názor, nechaly by jste si jej v těhotenství vytrhnout? Mam strach ze zánětu (celkově jsem totální posera co se zubaře týká :D)

Pokud jste některá byla na trhání, jak to probíhá? Předchází tomu rentgen? Neublíží to mimču?

tynka9
11. kvě 2020

@priefi na, já jsem taky lékárnice, ověřovala jsem si to schválně ještě v literatuře a brufen do mm proniká v naprosto minimálních dávkách, které jsou zanedbatelné, žádné omezení ani kontraindikace s kojením spojená není. A teda já osobně bych bez brufenu po císaři doma nefungovala. Pokud je to krátkodobé a nepřekračuje se doporučené dávkování, tak nevidím problém.

monita0806
11. kvě 2020

Myslíte že v těhotenství by vadila injekce proti bolesti?

veruska007
11. kvě 2020

Mám narostlou osmičku úplně stejně. Opakovaně slyším, že pokud nebolí a nekazí se, je lépe ji tam nechat - drží ostatní zuby. Takže vyčkávám.
Zažila jsem vytržení šestky během kojení (zub se mi náhle začal drolit, zubařka ho tahala po kouskách), dostala jsem na umrtvení dvě injekce, domů jela MHD, bolelo to minimálně, nepotřebovala jsem žádný prášek.

priefi
11. kvě 2020

@tynka9 mno... Takže jsem se u staršího trápila zbytečně? No potěš koště... 🙈

priefi
11. kvě 2020

@monita0806 záleží jakou. Já měla seknutý krk a nechtěli mi nic píchnout

monita0806
11. kvě 2020

@priefi myslím u zubaře na trhání kořene. Mám jít ve 29tt. Prvně přemýšlím jestli jít nebo to odložit a jestli bych šla jestli by miminku ublížila injekce. Já mám totiž ze zubařu hrůzu.

legelata
11. kvě 2020

@blondynka400 Tjn.. hele ja mela s miminem dvoudeni brutalni strevni chripku s horeckama a i po peti letech to je pro me nocni mura, jak mi bylo zle a nemohla jsem si ani na chvili lehnout, takze mozna mam ten strach z toho 🙂

legelata
11. kvě 2020

@monita0806 Lokální anestesie se smí 🙂

legelata
11. kvě 2020

@monita0806 Ono jako trhat moudrák ale i obyč zub bez injekce, to by asi porazilo nejednoho, to si neumím představit 😀

priefi
11. kvě 2020

@monita0806 injekce by vadit neměla. A proč vlastně musíš na trhání?

lenka_tom
13. kvě 2020

Co ti radí zubař a v jakém tt jsi? Mně taky rostly dvě osmičky křivě, dlouho to bylo v pohodě a jednoho dne se zanítily a musely hned ven. V pondělí jsem byla u zubařky, musela mi odvrtat část staré plomby a dát tam novou a omlouvala se, že mi ani nemůže dát injekci (stejně bych jí nechtěla), protože by mi mohla vyvolat porod. Termín mám za pár dní, tak by mi to bylo asi jedno.
Chci tím říct, že to může zůstat tak, jak to je a dáseň se nezanítí a nebo se ti taky může zanítit v tu nejblbější dobu a tím pádem by bylo lepší jí vyndat, dokud ti smí dát analgetika.

lenka_tom
13. kvě 2020

@legelata no já nevím. Mně v pondělí říkala zubařka, že by mi tím mohla vyvolat porod.

legelata
13. kvě 2020

@lenka_tom Smarja to nechapu kde vzala, obecne je lokalni anestezie povolena, ja dostavala i obstriky mesocainem do zad v nenocnici...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru