Tříselná kýla v těhotenství - dá se s ní cvičit?

natti55
29. kvě 2019

Ahoj holky,

je to asi dva týdny, co jsem si nahmatala bouličku na tříslech, nebo skoro až úplně na pysku, která mě dost bolí, když déle stojím nebo se z lehu/sedu postavím. Jelikož můj gynekolog měl zrovna dovolenou, dostala jsem se k němu až dnes. Říkal, že to podle něj může být právě tříselná kýla, ale že to neví jistě a potvrdí to až na chirurgii. Tam mají ale první volný termín až více jak za týden.
Myslíte, že než se dozvím diagnozu, mám úplně vynechat jakýkoliv sport, nebo ne? Chodím na těhu jógu a taky na funkční trénink s trenérem (hlavně cviky na záda, stehna, občas nějaké prkno - ale víceméně uzpůsobené pro těhotné) a když jsem pár dní bez pohybu, tak jsem hrozně unavená, mrzutá a taky mě dost bolí záda. Nejvíc mě ta pitomá kýla bolí když delší dobu sedím, třeba v práci, když se pak doma protahuju, tak je to právěže lepší. Ale zase si nechci ublížit. Co si o tom myslíte? Třeba tady na té stránce píšou, že se cvičit může... https://www.vitalia.cz/clanky/o-kyle-mame-hodne...

pavca1982
29. kvě 2019

Taky jsem měla. Po porodu je pryč. Cvičení bych vynechala.

malinkaelinka
29. kvě 2019

Já bych cvičit šla, ale jak cvičitelce na joze, tak trenérovi, bych tuto skutečnost oznámila, aby věděli...

zelenaesmolda
29. kvě 2019

@natti55
ja mela kylu od detstvi,nikdy jsem ji nebyla vyoperovat a zadne problemy mi nezpusobovala a ani nezpusobuje

natti55
autor
30. kvě 2019

Ahoj, díky za vaše rady! Cvičení jsem raději zrušila. Půjdu alespoň plavat, to snad není nic proti ničemu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru