Únava v těhotenství - učitelky

pavlus01
25. bře 2019

Dobrý den, dotaz je směřován především na učitelky. Učím na 2. stupni ZŠ a v současné době, během začátku těhotenství, trpím neuvěřitelnou únavou. Dochází to tak daleko, že nejsem schopná dělat pořádně svou práci. Nezvládám opravovat písemné práce, dělat přípravy, kvůli únavě jsem samozřejmě i podrážděná a odnáší to děti v hodinách, na které nemám vůbec trpělivost. Nemáte nějaké tipy, co s tím?

hankaviki
25. bře 2019

Jít na neschopenku.

pavlus01
autor
25. bře 2019

@hankaviki Přijde mi divné jít kvůli únavě na neschopenku. Ale je pravda, že stejně práci odbývám a odnáší to vše děti. :-/

jitulka87
25. bře 2019

Taky jsem v orvnim tehu na neschopenku nesla. Bylo to znat, nejhorsi bylo, ze deti byly nemocne, ja casto podrazdena a pak se "rozcilovala", navic ucim telocvik a neustale jsem se bala, ze me nekdo trefi micem aapod...nehlede na to, co vse jsem s detmi nemohla cvicit! Prvni tehu skoncilo predcasne katastrofou. Ted v druhem se mnou uz nikdo nediskutoval a jsem na neschopence od zacatku a jsem za to vazne rada. Druhe tehu melo silnejsi nevolnosti, nehlede na muj strach, aby se neco zleho neopakovalo. Takze byt tebou, sla bych na PN

codal
25. bře 2019

@pavlus01 není to divné, vždyť to nemusí být napořád, třeba se to s koncem prvního trimestru zlepsi..

herkules6969
25. bře 2019

V 1 trimestru je extrémní únava či nevolnosti naprosto běžné 🙂 hodně maminek chodí na neschopenku, já to období celé prospala, takže si dokážu představit, jak musí být náročné ještě pracovat v ZŠ 🙂 asi bych šla ke gynekologovy, řekla bych, že se mi motá hlava, zvracím a nevstanu z postele únavou, že vím, že je to běžné na začátku, ale že nejsem schopná tu práci teď vykonávat a ráda bych aspoň do doby než se to zlepší zůstala doma 🙂 uděláš si doma pohodu, vyspíš se, odpočineš a až ti bude lépe zase nastoupíš 🙂 jsem docela nedávno ze školy a běžně chyběly těhotné učitelky 😀 teď už mám tedy 3 letou dceru a druhé na cestě, takže taky čerstvá zkušenost 🙂

alterego
25. bře 2019

@pavlus01 Jestli to nedáváš kvůli únavě, tak doporučuju taky tu neschopenku. 🤔 Já vydržela do konce 7.měsíce, pak už jsem to nedávala. Měla jsem v úvazku pět tříd 8.a 9.r na češtinu, rozvrh jeden den třeba sedm hodin v kuse, dozory v jídelně a na chodbách, suplování tělocviku... A s tím břichem jsem už nezvládala skoro vůbec sedět a opravovat... Byla jsem ráda, že jsem si doma stihla trochu odpočinout a zařídit věci pro malou, protože se malá narodila předčasně, a kdybych zůstala až do začátku mateřské, tak bych v podstatě šla jen z práce do porodnice. 🤔 Mysli teď hlavně na sebe. 😉 Zkus se třeba v práci nějak domluvit, teda jestli je vedení trochu přístupné...

pavlus01
autor
25. bře 2019

@jitulka87 Díky za radu. Jako stres asi správnému těhotenství nepřidá. Už se kolikrát hroutím, že musím do práce, protože vím, že to zase nedám. Jen chci podotknout, že svou práci neskutečně miluju, jak to jen jde, dělám pro děti různé věci navíc. Což teď nejde vůbec, nezvládám ani základní povinnosti.

sarrita
25. bře 2019

Učím na střední škole odborné gastronomické předměty a taky praxi a jako těhotná jsem v práci strávila 6 měsíců (leden - červen). Taky jsem byla pořád strašně unavená. Přes den jsem to vždycky nějak zvládla, ale po příjezdu domů jsem lehla a spala třeba i 2 hodiny. Po probuzení jsem opravila písemky apod., udělala co bylo doma potřeba a po večeři jsem šla zase spát abych nabrala sílu na další den. Tím že škola provozuje i catering, jezdila jsem se žáky i na různé akce. Občas to bylo náročné, ale zvládla jsem to. Takže doporučuji po příchodu domů spánek. 😉

hankaviki
25. bře 2019

Taky jsem učitelka na 2.stupni. Tu únavu na začátku těhotenství znám, přišla jsem domů a hned bych spala. Ve škole taky nic moc, zvláště pracovní činnosti na pozemku, naštěstí tam byl školník, takže si ty práce organizoval on 🙂

cilkat
25. bře 2019

Mě třeba gyndařka tu neschopenku v 10 tt nabízela "automaticky" (tou dobou jsem studovaa a se školitelem jsem se domluvila i bez neschopenky, tak mi ji nakonec nepsala), ale asi měsíc jsem vnímala tak 5-6 h denně a zbytek prostě spala nebo zírala do zdi - mozek prostě nefungoval. Kolem 15 tt se to zlepšilo. Tj: pravděpodobně jde opravdu maximálně o měsíc... a březen/duben je celkem dobrá doba na případné suplování. Nech si dát neschopenku, načerpej síly a pak úspěšně dojedete ročník 😉.

malinkaelinka
25. bře 2019

Já jsem šla na neschopenku 10-12 tt, spala jsem 18 hodin denně a můj pracovní výkon byl naprosto o ničem. Jak se mi udělalo lépe, do práce jsem se vrátila. Učitelka jsem tedy jen vystudovana, pracuju jak mistrova výroby 🙂 ale na únavě to nic nemění. Teď jsem 19 tt a pak práci poletuju jako čamrda 🙂

bejcaaa
25. bře 2019

Hlavně na sebe dávejte pozor. Začalo mi to neskutečnou únavou, nestíhala jsem si pořádně vypracovávat přípravy, opravovat testy, na neschopenku jsem jít nechtěla... Ve třetím měsíci mě však potkalo takové motání hlavy, že jsem párkrát v hodinách málem odpadla a musela si sednout i k žákům do lavice. To jsem ztrácela úplně přehled nad třídou a byla to potřeba řešit. Před Vánoci se k tomu nabalily další problémy a přestávala jsem zvládat výuku úplně. Skončila jsem v nemocnici a od té doby jsem na neschopence. Ze stavu totálního vyčerpání jsem se dostávala dva měsíce, ale nutno říct, že mám za sebou vážnou nemoc a tak mé tělo nemá dostatek energie. Dávejte na sebe a prcka pozor O🙂

renat7
25. bře 2019

Mám to úplně stejně a už nějakou dobu jsem z toho docela špatná, že práci nedělám, tak jak bych chtěla a jak jsem byla zvyklá. Prostě to nezvládám. Mám problémy se soustředit na práci a po skončení výuky jsem zralá do postele. Učím 1. stupeň, jsem na začátku 4. měsíce. Jenže když odejdu na neschopenku, nevím kdo by za mě tu moji třídu učil :( prostě se snažím to nějak vydržet, doklepat do dalšího víkendu a pak zas nanovo :( prostě krize.. a to jsem práci vždycky milovala, dělala spoustu věcí navíc jen proto, že sem chtěla a teď toto, ach jo :(

codal
25. bře 2019

Holky, já chápu,že svou práci milujete a že nechcete kolegyním pridelavat práci suplováním, ale těhotné budete jednou, dvakrát za život, ono se to v práci bez vás fakt obejde. Já taky nejsem typ,co by byl doma s každou rýmou, v prvním těhotenství jsem učila až do konce školního roku, byla jsem i na škole v přírodě v 6.mesici,ale jen proto, že mi bylo fakt dobře. Kdybych měla učit ve stavu při druhém těhotenství, kdy jsem zvracela i desetkrát denně a únava byla neskutečná, tak bych to prostě nedala. Nestojí to za to, práce je jen práce. Tělo si rekne,co potřebujete, tak ho poslouchejte. Na krásno váss to v druhém trimestru může přejít a klidně se můžete vrátit,ale ne za každou cenu. Miminko a vy jste teď na prvním místě!
@renat7
@pavlus01

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru