Viróza ve 26tt a bakteriální zánět ve 26tt

mayabu
17. únor 2019

Zdravím, byla jsem v pátek u praktické doktorky, jelikož jsem se necítila vůbec dobře. Řekla mi, ze je to jen klasická viróza, ze nemusím mít strach o mimi a ze mám cajickovat. V sobotu kolem 11hod jsem chytla šílené bolesti v oblasti podbrisku a krizi a velký tlak na spodek. Hodila jsem si vanu s tím, ze mi to pomůže a prd. Tak jsme jeli do nemocnice na gynekologii, kde mi doktorka řekla, ze mám bakteriální virozu a ze vidí na Utz nějaký menší zánět, ale ze to je teprve počínající a mysli si, ze se to teprve rozjede, dostala jsem antibiotika a magnosolv pro zklidnění těch bolesti. Mám strach o mimi, jelikož jsem někde četla, ze bakteriální viróza muže způsobit i předčasný porod, tak se vás chci zeptat, zda jste to některá měla podobně, nebo zda jste dokonce takto porodila a zda vše bylo v pořádku? Mockrát děkuji za jakékoliv odpovědi😊

misicka1988
17. únor 2019

@mayabu Já chytla virozu ve 40tt, měla jsem 39 horečky, šílený kašel a rýmu. Ve 40+4 tt se mi začínal rozjíždět porod, malý se narodil ve 41+0tt. Při porodu jsem už teplotu neměla, ale šílený kašel a rýma zůstala. O tom jak se mi s tím rodilo ani nemluvě 🙄 Díky viróze jsem měla už zkaženou zelenou plodovku, syn chytil virózu ode mě již v břiše. Hned po narození dostal antibiotika, museli jsme být v porodnici déle. Ale velmi rychle se z toho dostal. Jak je to v případě uprostřed těhotenství netuším 🤔

miba10
17. únor 2019

Já jsem 29+0 a mám teď nějakou virozu taky. Beru Paralen, cajicky, jitrocelovy sirup a u doktorky jsem ani nebyla. Bolesti břicha jsem měla taky a šlo mi to až do trisel a do zad, ale stačilo více odpočívat.
Stejně jsem to měla i u prvního tehu a vše bylo v pořádku.

merope
17. únor 2019

Podstatné a klíčové je - kdybys měla pocit, že se ti rozjíždí porod, nečekat a okamžitě do nemocnice. Ale magnosolv by měl ten porod případně "zablokovat", tak snad to bude ok (při hrozícím předčasném porodu dávají doktoři hlavně léky na dozrátí plic miminka a hořčík pro zastavení kontrakcí, tak to jedno už ti dali preventivně, tak snad to bude stačit, zkus hlavně ležet a snad to bude v pohodě).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru