Vyléčená kvasinková infekce, ale stále nějaký problém

kajos12
19. pro 2016

Holky,
před měsícem jsem byla u svého Dr. s kvasinkovou infekcí v II. trimestru těhotenství. Předepsal mi Dafnegin globule na šest dnů. Svědění a další příznaky přestaly asi po osmi dnech. Svědilo mě jen zevně, takže jsem okolí hráze a poševního vchodu mazala Imazolem, který to dost vysušil, takže pak jsem mazala Bepanthenem - měla jsem od lékaře dovoleno mazat. Pak byl chvíli klid. Jenže poslední dva týdny mám okolí hráze červené, svědí to a vypadá to, jak kdyby tam byla úplně čerstvá kůžička - taková tenká, že jdou přes ní vidět žilky. Když dám na to kokosový olej, tak se pokožka zklidní a nesvědí. Ale jakmile mám chvíli kalhotky nebo to není namazané, zase to začne svědit, zarudne to atd...
Může to být obnova kůže po předchozí kvasinkové infekci nebo je to podle vás spíše začínající kvasinková infekce?
Děkuji za vaše názory.

kajos12
autor
21. pro 2016

@lennus Je teda fakt, že já sladké miluju, takže to opravdu může být tím, ale vypustit o Vánocích jednoduchý cukr...? To asi nedám.

@veri0007 Ale také v rozmezí čtyř týdnů. 😀
Nicméně můžu potvrdit, že kokosový olej na kvasinky zabírá. Včera se také o tom bavily kolegyně a ještě jsem si něco přečetla na internetu a jako první pomoc super. Pak jsem na radu holek poslala muže do lékárny pro Fungicidin a paráda. Hned od prvního namázání mám klid. 🙂

lennus
21. pro 2016

@kajos12 Mně když zjistili v prvním těhotenství cukrovku a začala jsem držet dietu bez cukru, najednou kvasinky úplně vymizely, do té doby furt. Jinak infekce jsou nejčastějším důvodem předčasných porodů a já bohužel dvakrát předčasně porodila. ☹
Tělo je na kvasinky v těhotenství náchylnější, ale globule vyřeší jen důsledek, ne příčinu.

veri0007
21. pro 2016

@kajos12 ano je mu velmi podobný složením. Základmí léčivá látka je stejná, ale ty ostatní látky jsou rozdílné

kajos12
autor
21. pro 2016

@lennus Teeeda, předčasně rodit bych nechtěla, to se nám zrovna jaksi nehodí. 😀 Ale spíše mám strach z poporodního poranění. U prvního dítka jsem neměla naprosto žádné poranění, ani nástřih, natržení či šití - vše se mi vyhnulo. Jen teď, jak cítím že je okolí hráze tenčí a jakoby poraněné, tak mám z toho docela strach.

puutalo
21. pro 2016

Jak to tu čtu, dávám si předsevzetí do Nového roku - žádné sladké. Jinak z toho zešílím. Včera ráno se mi v tříslech objevila vyrážka, nejspíš z vlhkého prostředí. To prostě nedám, strašně mě to pálí, jsem z toho nešťastná, špatně se mi chodí, v noci nespím. Poslední cukroví a pak konec!

diva_ziva
21. pro 2016

@kajos12 Mas este cas do porodu, nabehni na dietku (aspon po VIanociach, teraz chapem, ze to je v podstate nemozne 😖 ), premazavaj a ono sa to spravi. Ja tiez tu kvasinku stale mam, plus navrch ureaplazmu, ale pevne verim, ze to do porodu budem mat vsetko v skvelom stave a pripravene na pohodovy prichod miminka. 😎

veg
21. pro 2016

@kajos12 tak jestli to nedas bez cukru, tak kdyz se napapkas neceho sladkeho, muzes si k tomu dat lzicku kokos.oleje, kvasinky se sice nadlabou, ale nerozmnozi. Taky to muzes posypat skorici, ta je vylozene hubi. Nebo lzicku nadrcene lichorerisnice, ta navic zabiji asi 36ruznych druhu bakterii. nebo cerstve koloidni stibro, ale to zabiji i mlecne bakterie, takze pak urcite dodavat. A jeste k tem laktobacilum. Laktobacily maj mit ve streve prevahu, oni jsou velmi podstatna cast nasi imunity, kvasinek tam ma byt jen par procent, ty kdyz se rozmnozi hodne, projevuji se pak i jinde po tele. Ty laktobacily jsou zaklad lecby, vubec nechapu, ze jsem se o nich nezminila. V lekarne koupis za sileny prachy neco malo, vetsinou jsou to lactobacily v radech milionu, nekdy narazis na nakou tu miliardu, jenze i to je malo, a navic spousta z nich je mrtvejch, protoze nebyly v chladu. Treba ve sklenici domaciho kvasenyho zeli nebo pickles mas stovky milliard tehle bakterii, skoro zadarmo. Opravdu nemocne strevo (netvrdim ze mas, ale ten kdo trpi na mykozy casto ano) potrebuje na vyleceni aspon 500 miliard bakterii denne i nekolik mesicu v kuse. Kvasinky jsou jen tak nejaka nemoc, ale zaklad velke spousty civilizacnich chorob.
Lecbe zdar.

veg
21. pro 2016

...melo tam byt "nejsou jen tak nejaka nemoc"

pet_8
21. pro 2016

@terisek2222 Ahoj, dobrala bych cele baleni 😉

terisek2222
21. pro 2016

@pet_8 dekuju, doberu🙂

petu22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru