Vyvolaný potrat v 16tt - potřebuji se z toho vypsat

lucousek81
12. říj 2018

Ahoj,chtela bych se vyzpovidat a vedet,ze treba nejsem sama komu se prihodilo to co nam.Dnes me propustili z nemocnice po vyvolanem potratu v 16 tt.Zacnu tim,ze ve 12tt jsem byla na placenem screeningu,ktery nedopadl moc dobre,sijove projasneni 2,5mm a celkove riziko i s krvi bylo 1:263 - riziko T-21 DS.to bylo zpusobene i vyssim vekem.Nicmene mi byla doporucena amniocenteza,tu jsem podstoupila v utery 9.10

lucousek81
autor
12. říj 2018
lucousek81
autor
12. říj 2018

@lucousek81 po amnio bylo zpocatku vse ok,ale jen jsme dojeli domu,odtekla mi plodova voda,sanitka me odvezla do nemocnice,a podle ultrazvuku,odtekla vsechna voda.cekalo se do druheho dne a pak mi byl doporucen potrat.Bylo to nejhorsi co jsem kdy zazila-porad jen brecim,utesujeme jen to,ze uz doma mam zdrave 3deti,ale i tak to je strasne bolestivy.

sudylichozrout
12. říj 2018

@lucousek81 to je drsny. Je mi to moc lito... Drz se.

vendelinka08
12. říj 2018

@lucousek81 to me strasne mrzi...ja byla na amnio ted v pondeli a doufam ze bude vse v poradku. Alespon vim..ze se mam opravdu setrit. Drz se...chvili asi potrva nez to bude zase dobre.

vendelinka08
12. říj 2018

@lucousek81 mohu se zeptat..jak nakonec ty vysedky dopadly?

priefi
12. říj 2018

Je mi to hrozne lito 😢 problem je,.ze dr.vzdy jako prvni alternativu davaji invazivni zasah a o neinvazivnim se kolikrat ani nezmini 😔 casto tady tehulky pisou, ze krevni testy (ktere jsou drahe, ale od rizika 500 je proplaci ZP) jim nabidnou az po te, co odmitnou odber plodove vody. Ne kazdy to vi, ze to lze. Nechapu proc doktori jdou dobrovolne do risku a jen mavnou rukou nad statistickym 1%, kdy to dopadne fatalne. Ale tehulce, ktera pak je v tom 1% zbydou jen oci pro plac. Je mi hrozne lito, ze to tak spatne dopadlo 😢 Bude tezke se s tim vyrovnat, ale cas umi hojit rany, chce to cas, aby dny zase nebyly tezke a noci proplakane.

vendelinka08
12. říj 2018

@priefi me neinvazivni test z krve nabidli...ale ja osobne te krvi moc neverim. Zdrav pojistovna to neproplaci..stoji to 12tis a mozna i vice. Nejde o penize...ale neverim ze ty krevni testy jsou lepsi. Mela jsem obavu ze mi vyjdou zase spatne a stejne budu muset na plodovku jit. Jinak jsem se bavila se svym doktorem a bylo mi receno...ze vetsinou tak konci tehu ktere nejsou zcela v poradku. Proto se ptam na ty vysledky...jestli se down potvrdil nebo bylo mimco zdrave. Ja mela riziko 1:245. Mimco je zdrave. A doufam ze to tak i zustane. Jde o to jestli je to pricina nebo jestli by se to stalo pozdeji....ale to jsou spekulace. Kazdopadne je to velmi smutne.

vendelinka08
12. říj 2018

@lucousek81 a jeste na ktetem pracovisti ti to delali. A jak se k tomu vyjadrili...

rousse
12. říj 2018

@vendelinka08 no, co já vyčetla, tak nemusí být ani dítě nebo těhotenství v nepořádku, ale spíš třeba je slabší funkce placenty nebo plodové obaly nejsou v pořádku....
@priefi já mám zkušenost naprosto opačnou - právě to řešíme. Podle screeningu nám z krve vyšlo riziko 1:360 (ultrazvuk na 1*, všechno jak má zdravé mimčo mít) a že se uvidí za měsíc na tripplech. No to byla krev lepší, ale stále riziko "pod 1000" v šedé zóně (1:560) a ultrazvuk uplně výborný.... a doktor říkal, že v takovém poměru by ani AMC nedoporučoval, že by to bylo zbytečné podle něj, že by ale doporučil neinvazivní variantu... jinak teda proplácení pojišťovnou je pro mě naprostá novinka! I když zbytečná, protože by se ani do 500 nevlezeme.
@lucousek81 to, co vás potkalo, mě strašně mrzí.... o to víc, se mě to dotýká, že právě tenhle týdem stojíme před touto volbou.... vám přeju hodně sil a ať je ta jizva na duši co nejdřív míň a míň bolavá....

vendelinka08
12. říj 2018

@rousse take jsem se rozhodovala...jednoduche to neni...prve jsem riksla ze na amnio nepujdu vubec...ale je mi 38..riziko tam bylo...mam dve zdrave deti doma....ohlednd krve...nemam ji zcela v poradku a mela jsem obavu ze me ty vysledky zase vyjdou blbe a na amnio bych stejne musela jit. Verila jsem tomu..ze to zvladneme...snazim se dodrzovat klidovy rezim...i kdyz uz zase funguju..tak asi jen na 40%. Pristi tyden jeste pracovat nebudu a pak uvidim. Nedokazu si predstavit kdyby se neco stalo....ta bolest se popsat neda.

rousse
12. říj 2018

@vendelinka08 no já po tom pátrala a je to fakt o něčem jiném tyhle neinvazivní testy než ty screeningové zadara - tady už se fakt pracuje s DNA dítěte a ne s nějakými těhotenskými bílkovinami, takže doufám, že to klapne - za ty prachy by mělo....už jsem domluvená na odběru.... no říkal nám právě doktor, že tam měli i ranařky, co podstoupily AMC a druhý den šly normálně do práce.... 🙄 a prej v pohodě. No nic to nemění na tom, že pokud je něco špatně, tak se to prostě potento.... vám moc držím palce, ať je všechno v pořádku

lucousek81
autor
12. říj 2018

@vendelinka08 vysledly z plodove vody jeste nemam☹

lucousek81
autor
12. říj 2018

@vendelinka08 vysledky z plodove vody jeste nemam,verila jsem,ze bude vse ok a tesila se☹
@vendelinka08 delali mi to ve Svitavske nemocnici,dokonce i po odberu di me tam nechali 3 hod.odpocivat a vse vypadalo dobre.☹

lucousek81
autor
12. říj 2018

@rousse dekuji,urcite budete v poradku,pteji bam to moc.

vendelinka08
12. říj 2018

@lucousek81 ja jsem mohla jet hned domu...cestou me dost bolel podbrisek...ale jak jsem si dala magnezko a lehla si..tak to bylo dobry...lezela jsem 3 dny...ach jo....jsem z toho takova presla...

vendelinka08
12. říj 2018

@rousse me ta geneticka prave spise doporucila amc...ono tech informaci..pokud tedy nekde nepatras..zase tolik neni. Clovek hlavne veri odbornikum...at je to tak nebo tak....

priefi
12. říj 2018

@rousse ja byla prave v sede zone, krev mi vysla 520, utz byl krasny a zvedl nam to na 706, geneticka nedoporucila ani plodovku, ani krev, ze to riziko nestoji za risk, ze se neco podela pri odberu plodovky a vrazit x tisic do krve je take zbytecne. Pak nam predepsala triple testy v integraci se screeningem a rikala, ze pokud budeme mit horsi vysledek jak pod 500 muze nam.udelat krevni testy, ktere nam uz proplati ZP a nepujde to z nasi kapsy, ale ze je taky moznost, ze vysledky budou lepsi a byly, hodilo nas to na 4000, pak jsme meli podrobny utz po 20tt, kde se melo zkoumat i srdicko a vse v poradku. Proste neco se podelalo a krev vysla u screeningu spatne. Info o tom,.ze krev pod 500 proplaci ZP mi dala geneticka, takze verim, ze to tak je.

2hanah
12. říj 2018

@lucousek81 Strašný, upřímnou soustrast, opravdu, tohle rozchodit nejde jen tak! Já přesně z tohohle měla strach loni po Vánocích, taky mě doslova tlačili do amnia a já nechtěla, ale pak podlehla a dost si to vyčítala, dopadlo to dobře. Malinko by Vás mohlo utěšit, pokud amnio dopadne blbě a miminko třeba vážně nebylo zdravé a příroda to takhle chtěla, ale vážně hrozný, zajímalo by mě jen, kolik těch amniocentéz je fakt zbytečných a jen byznys a kolik je vážně třeba, nemůžu se zbavit dojmu, že v dnešní době je to hlavně ten byznys.

gransgirl
13. říj 2018

Je mi to lito, ze te to taky potkalo. Me pustili v utery z nemocnice vyvolavany potrat v 17tt miminku prestalo tlouct srdicko. Moc to boli ale verim ze to priste vyjde. Mas stesti mas uz doma 3 deti a ty te budou drzet nad vodou. Ja zadne deti nemam bylo to nase prvni a vysnene tehotenstvi po 7 letech neuspechu.

pavca1982
13. říj 2018

@gransgirl Moc mě mrzí co Vás potkalo
@lucousek81 😔

misakri
13. říj 2018

@rousse já měla riziko 1:460 a ty drahé krevní testy jsem podstoupila a vše zaplatila pojišťovna.. odběr i vyšetření mi prováděli na Genetice FN Ostrava.. přišlo mi,že o variantě proplaceni nevěděl ani můj gynekolog,ani Dr,který screening prováděl.. všichni mi tvrdili,že si to budu platit sama..

pavca1982
13. říj 2018

Mě vyšlo riziko DS 1:290 a na plodovku jsem nešla a tom, že by mi krevní testy proplatili mi nikdo neřekl.

priefi
13. říj 2018

@gransgirl moc me to mrzi 😔 a vedi, co se stalo?

vendelinka08
13. říj 2018

@misakri a u jake pojistovny jste? Protoze jedna pojistovna to opravdu proplaci...

gransgirl
13. říj 2018

@priefi zatim na nic neprisly mimco poslaly na pitvu a vzorek na genetiku ale rikaly ze se vetsinou na nic neprijdou. Ja si myslim ze je to kvuli injekcim na redeni krve ktery jsem mela jen v prvnim trimestru a pak uz mi je nenapsaly nasli mi nejaky gen ze se mi nedokrvuje placenta a i pres to mi rekly ze je nepotrebuju i kdyz jsem z toho byla nervozni a porad se ptala jestli to nevadi mi rekly ze jsem to mela na udrzeni a pak tohle. Samozrejme je to jen muj nazor nemusi to byt tim a nevim jak dlouho budu cekat na vysledky a jestli vubec mi neco reknou ted mam spis strach ze nevim kdy se mi zase povede otehotnet pres IVF a co kdyz by se to opakovalo nevim jak bych to zvladla znovu.

vendelinka08
13. říj 2018

@gransgirl to me moc mrzi...tezko rict proc se deji takove veci....

misakri
13. říj 2018
grillon
13. říj 2018

@lucousek81 Ahoj, já mám za sebou vyvolavany potrat v 16tt, také nám vyšel špatně screening ve 12tt, plodovku jsem odmítla, ale miminku přestalo být srdíčko...takže pak vyvolávali..nevím jak ti je...ale tuším...drž se....nikdy to úplně nepřeboli....ale bude líp, děti te z toho dostanou...a mě třeba pomohlo sezení u psychologa

rousse
13. říj 2018

@misakri vzp to proplatila? Tyjo tak to by me fakt nenapadlo....no v utery tam mam stejne cestu, tak se zkusim zeptat - nic horsiho, nez ze nam to neproplati, mi rict memuzou😎

lucousek81
autor
13. říj 2018

@gransgirl To mi je moc lito,nemusim ti rikat jak moc to boli,protoze to vis moc dobre sama o to horsi to mas,ze deti jeste nemas.Ale nezoufej,sam doktor me rika,ze za 3-4 mesice muzeme zkouset znova a treba i tobe se brzo zadari a bude vsechno v poradku,drzim ti moc palce.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru