Zelená rýma v těhotenství

marketmax
22. lis 2016

ahoj holky měli ste někdy v těhotenství zelenou rýmu a nemohli se jé zbavit? ted se mi to snad ještě znovu ucpalo v nose a je to dost nepříjemné teplotu nějak moc zvýšenou nemám ale je mi z toho blbě že jsem z těch hlenů pozvracela a to několikrát.Mám to jakoby na nosohltanu.Používám vincentku ale moc mi to nezabírá.Jsem ted v 11.týdnu a od začátku těhu. jsem tak nějak pořád na hromadě doma mám už 2 letého prcka takže spánku přes den moc nedám.Jak ste to zvládali nebo zvládáte? přijde mi že se té nemoci snad nezbavím.. ☹ 😒 😔

skoroledlovka
22. lis 2016

Nic jineho, nez vydrzet. Ja jsem mela neco obdobneho vcetne chycenych prudusek, na ktere jsem uzivala cibuli s medem a zabaly na noc. Je to peklo, ale musis to proste vydrzet, Na to Ti dr nic nenapise :-/

marketmax
autor
22. lis 2016

@skoroledlovka chjo jemi to jasné že mi asi nic nenapíše a asi bych ani nic jako nechtěla kvůli drobečkovi ale tahne se to mnou hrůza..minulé těhotenství jsem měla asi jen 2xrýmu a to byla pohodička..ted já nevim co mám s tou imunitou..děkuji 🙂

skoroledlovka
22. lis 2016

No nemas zac 🙂 je to pakarna no, ja vim. Jsem stale v pracovnim procesu - ucim na druhem stupni, takze jakakoliv chripka se tu toci, jsem strachy bez sebe abych to nechytla. Nastesti mam dve nachlazeni za sebou a doufam, ze uz me nic dalsiho neceka. Drz se a zkus odpocivat 🙂

marketmax
autor
22. lis 2016

@skoroledlovka děkuji 🙂 no tak to ti nezávidím tak je nemocí ve škole tak to držím palce at už nic nechytneš 🙂 budu se snažit odpočívat jak mi to malý dovolí 🙂

lv
22. lis 2016

No, možná máš zánět dutin, a to chce atb, nutně. Je jich spousta, které se v těhotenství smí. Tady bych si nezahrávala s nějakým samoléčením, bylinky, cibule, všechno je fajn,ale měl by tě vidět lékař.

yerry
22. lis 2016

@marketmax ahoj kdyz jsem byla na zacatku tehu tak jsem mela prakticky nonstop boleni v krku a sem tam i nachlazeni. Vzdy to preslo na 3 dny a zas znovu.... pak celou dobu nic a ted jsem hiz 14 dni porad nachlazena. Ted poslednich par dni mne trapi zluta ryma, zahleneni prudusek, a dojonce se mi to z nosu vrazilo i do oka....bohuzel nezbyva nez vydrzet. Ja teda na oko varim hermanek a cistim si to tim, na rymu nic, ale mohla bys eventualne nejake detske kapky, mozna sterimar (ale to bych se poradila v lekarne) na prudusky teda cucam jizrocelovy sirup, ale to jen proto ze uz me z toho jasle vsechno boli a mazu se tymianovou masti....
Jinak klasika - caj s medikem a citronem, odpocivat a hodne pit 🙂
@skoroledlovka

marketmax
autor
22. lis 2016

@lv no možné to je páč na to normálně trpím uvidim jak se to vyvine do konce týdne a kdyžtak zajdu k dr. co ona na to..

@yerry děkuji za info je to děs pořád něco chytat :/ si to těhotenství nemohu ani užít...

yerry
22. lis 2016

@marketmax no to mi povidej ☹
Sotva jsem se dockala nastuou na materskou a rikala jsem si jak si to uziju onemocnela mi dcera a pak to nachrchlala i na me... jsem rada ze ona uz je zdrava 🙂 dneska byla prvni den vrskolce pi nemoci tak jsem mela dopoledni chvilku klidku 🙂

marketmax
autor
22. lis 2016

@yerry na to se člověk vážně těší jak bude dítě ve školce..malý jde až příští rok po velkým prázdninách a to už budeme mít doma druhého prcka taky jsem zvědavá jak to dopadne nejvíc se bojim že malé pak chytne neštovice ,protože Kuba je ještě neměl..

yerry
22. lis 2016

@marketmax no nestovice mela mala hnedka prvni rok ve skolce. Jak prichazelo jaro prisly i nestivovice, ald bylo to v pohode a dikince bez teplot, horsu byla sesta nemoc, sotva se vyhrabala z nestovic dostala sestou nemoc. Jenzr tomu predchazeji vysoke teploty a ona pri nich stratila vedimi. Skoncili jsme na aru. Po dvou dnech vyskocila vyrazka a do tydne bylo po vsem. Ale to male telicko dostali zabrat. Prvni rok ve skolce je test obranyschopnosti ☹

marketmax
autor
22. lis 2016

@yerry no my naštěstí 6 nemoc neměli díky Bohu..ale malá chuderka sito teda dobře užila..to jemi líto..tak havně že se z toho dostala..já se prívě dost bojim těch neštovic malá od sestry chytla když jí bylo 5 měsíců když byli komusi na svatbě a malá byla celá osypaná chuderka.A prej navic to stejně může znovu chytit když to prej chytí miminko do roku takže tak žádná sláva..ten první rok ve školce jak píšeš to bude test jak pro malého tak pro mě no to bude hrůza :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru