Zhoršená alergie v těhotenství. Jak ji zmírnit?

gabisha
3. zář 2022

Maminky, stalo se vám, které jste alergičky, že se vám při druhém těhotenství šíleně zhoršila alergie? Bohužel jsem musela vysadit léky, které jsem do té doby brala na nějaké udržení alergie v normě, ale bez těchto léků pouze přežívám na občasném zodacu nebo dithiadenu. Alergii mám natolik zhoršenou, že se mi začaly dělat červené fleky v obličeji, které svědí a pálí, od ramenou po loket se mi dělají na kůži bílé skvrny. Máte některá prosím zkušenost, a tip jak alespoň ty fleky v obličeji zmírnit, minimalizovat?
Neustále musím promazávat, nejlépe sedí Nivea, ale i tak ty fleky nemizi a pálí. Potřebuju chodit i mezi lidi, a takto je to velmi nepříjemné. Moc děkuji za tipy, rady, postřehy.. 🍀

moonulka
3. zář 2022

S tímto konkrétním problémem úplně neporadím... Ale po prvním těhotenství mi veškeré alergie zmizely. Otěhotněla jsem podruhé a v prvních týdnech se mi z nějakého jídla udělala šílená kopřivka po celém těle, další den mi nateklo hrdlo když jsem snědla pár cherry rajčat. 🙄 Bála jsem se cokoliv sníst, pylovou sezónu jsem musela strávit zavřená doma.... Uvidím co to udělá po porodu 🤷‍♀️

gabisha
autor
3. zář 2022

@moonulka já právě mám alergii od mala, ale poslední roky jsem o ní vůbec nevěděla. Když jsem šla mezi cizí psy nebo kočky tak stačilo občas zobnout zodac, a nevěděla jsem že něco mám. Ale teď u druhého, nesmím ani na sluníčko, což je složité, protože s dcerkou musíme chodit ven. Tak snad to budete mít po porodu vše v pořádku 🙂

biciklissie
3. zář 2022

Taky mám zkušenost. V obou těhotenstvích se mi hrozně zhoršila alergie na psy. Naštěstí se jim většinou dalo vyhýbat, moc nezabiraly ani běžné léky. A stejně jsem se snažila je nebrat. A k tomu se mi hrozně zhoršil ekzém. Bohužel, nic moc šetrného nezabralo a já se silnějších věci bála, muselo to přejít samo. Jo a slunce taky, různe jsem divne otikala při druhém tehu, takže jsme chodili ven až vecer.

gabisha
autor
24. zář 2022

@biciklissie mám to podobně, akorát že mě tedy trápí hlavně ty červené pálivé skvrny v obličeji. Na psy a prach údajně také zhoršená alergie. Je mazec, jak je každé těhu jiné. Sluníčku se také snažím vyhýbat a chodit ven k večeru nebo když je pod mrakem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru