Zkracování čípku celé těhotenství - kdo musel celé těhotenství ležet?

xxxzuzajdaxxx
16. bře 2019

Je tu někdo, kdo musí celé tehu ležet se zkracováním cipku?

pavla_emma
16. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx Ano od 15tt se mi začal zkracovat. Měsíc jsem ležela v nemocnici na udržování. A nakonec jsem měla porod vyvolaný 38+3. 😂 No doktorka mě strašila jak blázen, že určitě porodím dříve. Přeji hodně štěstí a hlavně v klidu nestresovat se 🍀.

sluckynek
16. bře 2019

Buď ráda že ti na to Dr přišla že je schopna já pro zkracování čípku byla ve 21 TT hospitalizacovana a bohužel pozdě

xxxzuzajdaxxx
autor
16. bře 2019

@pavla_emma já to měla celé problémové. Od začátku do 20.tt silné krvaceni, ve 21.týdnu mě pro krátký čípek zasili, asi i proto, že mám za sebou čtyři nezdary, jeden i ve vyšším stádiu. Pak dobrý a teď ve 27. zase blbý. Už jsem na pokraji sil někdy. Takže šťastný konec. Gratuluji. A celou dobu přísně ležet?

xxxzuzajdaxxx
autor
16. bře 2019

@sluckynek to mě teda mrzi, to jsou věci, že ve dnešní době na to na utz nepřišli včas.

pavla_emma
17. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx No spíš jsem ležela. Chápu jaké to taky jsem to blbě snášela, prostě jsem si řekla, že to zvládneme a že se dříve nenarodí. Nevím jak na tom si přesně, ale čípek jsem měla zkrácený na 14mm. Neboj to zvládnete ❤️.

xxxzuzajdaxxx
autor
17. bře 2019

@pavla_emma já mám 22, ale za tři týdny spadl o 19mm, tak mám strach aby to nejelo nějak rapidne dal. Jsem teprve 27.tt, ještě by to alespoň mesic chtělo. Už mám doma 4leteho raubire, ležet s nim je oříšek, ale dodává mi sílu.

pavla_emma
17. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx To by ještě chtělo. Ale neboj určitě to dáte. No to ti věřím, že s prckem moc nenaležíš alespoň ho nezvedat zbytečně se nepřetěžuj. A co doktor nechtěl tě poslat do nemocnice?

sluckynek
17. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx bohužel no, držte se !

xxxzuzajdaxxx
autor
17. bře 2019

@pavla_emma já už jsem tam dvakrát byla. Teď zatím říkal, že zkusíme doma a uvidíme. On je do čtyř ve školce, takže převážně ležím přes den. A odpo si hrajeme vleze, takže dá se, ale přečíst pohádku, podat hračku, někdy prostě musim. To mu bych ráda předešla, syn to nedává, já taky ne. No uvidíme.

xxxzuzajdaxxx
autor
17. bře 2019

@sluckynek vím, o co jde, prožila jsem si podobné, hlavu vzhůru, já mám za sebou 4 nezdary, a nyní se držíme, člověk se musí bit někdy.

sluckynek
17. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx hlavně se šetří ať je vše v pořádku 😘

xxxzuzajdaxxx
autor
17. bře 2019

@sluckynek díky. Už ať to je za nama, mám u sebe naše miminko narozené v rozumném tydnu a budu celý život spokojena. Držím palce pro dalším případném pokusu.

luc14
20. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx Ja taky. Ležela jsem od 20 tt. Rodila jsem 37+3. Při druhem mi doporucili cinskou medicinu tabletky Rust hory tchaj, melo by to fungovat. S druhym uz jsem nelezela. Zkus to.

xxxzuzajdaxxx
autor
21. bře 2019

@luc14 a ležela doma hodně striktně? Aha, podívám se, beru hrozně léků, tak nevím, zda by se nějak netlouklo. Tak to jsi vydržela krásně. Měla jsi taky steh?

bonavoxa
21. bře 2019

Ležela jsem od 27. týdne do 37., kdy mi praskla voda. Ležela jsem poctivě. Držela jsem na 6 mm,. A u druhého se mi začal zkracovat až ve 35. týdnu, rodila jsem tři dny po termínu.

ptacatko01
21. bře 2019

Já jsem také ležela, ale kvůli krvácení a vcestné placentě a placentárnímu polypu. Ležela jsem od 8tt do cca 20tt pak jsem mohla začít chodit na krátké procházky. Má radost ale netrvala dlouho, ve 23tt mi kvůli infekci praskla voda a ve 26tt jsem porodila. Nejhorší bylo ležení na kyčle, příšerně mě bolely. Jinak se to dalo, přítel se o mě skvěle staral i když měl 12h směny. Doma se o vše postaral, vařil, uklízel. Smělá jsem jen na záchod, každé vstávání jsem hodně cítila, hrozně mě to dole táhlo, jak kdyby ze mě malá měla vypadnout. Ale dá se to zvládnout v pohodě, hodně jsem koukala na filmy, seriály, četla jsem, hodně jsem i spala.

xxxzuzajdaxxx
autor
23. bře 2019

@ptacatko01 já taky ležela už od 12.tt, silné krvaceni až do 20.tt, na týden klid apak na cerklaz pro čípek, pořád něco teď jsem 28, občas se musím zvednout, mám doma ještě malého syna. Ale když je přes tyden ve školce, poctive ležím a pracuju v posteli. Kycle věřím, mě i kostrc, musím se občas narovnat. A jak to dopadlo ve 26.tt?

ptacatko01
24. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx navzdory šíleným předpovědím doktorů, kteří na začátku říkali, že jestli přežije do porodu a porod, tak bude hodně postižená a že porodím do pár hodin, jsem vydržela "až" do 26+1tt. Bylo to hodně náročné, ale dcerka přežila a je to nádherná zdravá holčička. 28tt je pro doktory takový mezník. Mě chtěli nechat max. do toho 28tt, pak by mi porod vyvolali, ale malá chtěla na svět dřív 🙂 Do toho 28tt je pro miminko největší riziko. Samozřejmě záleží jak miminko předčasný porod snáší, každé to snáší jinak. Některé narozené ve 24tt na tom může být lépe než narozené ve 30tt je to hrozně individuální. U mě to bohužel bylo zenedbáni že strany doktora, od té doby bohužel lékařům nevěřím. Stačilo udělat blbý stěr nasadit antibiotika a mohla jsem donosit. Každopádně děkuji Bohu za to jak to dopadlo. Bohužel to všechna miminka nezvládnou. Za ty tři měsíce, co jsem byla s malou v nemocnici, než se nám dopekla, tak jsem potkala i maminky jejichž dětičky to nezvládly, nebo jsou postižené. Ovšem úroveň péče o extrémně nedonošené dětičky je u nás na hodně vysoké úrovni a i ti nejmenší drobečci mají velkou šanci. Znám dvě miminka, jedno se narodilo s 400g, druhé necelých 400g a zhublo na 350g a zvládla to obě a jsou z nich zdraví raubíři. Držím palce, ať vydržíš co nejdéle, pohodový porod a hlavně zdravé miminko.

xxxzuzajdaxxx
autor
25. bře 2019

@ptacatko01 krásný příběh, věřím, že holčička dělá samé radosti. To se teď stalo mne, našli mi nějakou breberu a léčím se, jsem ale ve špičkové péči paní doktorky, která se o mě stará od začátku. Je to o lidech, narazíte na dobre mudr i špatné. To je bohužel život. Ale pokud jsi si stěžovala na potíže a nechtěl udělat ster, je to špatně a úplně mě mrazí. Já třeba žádné problémy neměla a přišlo se na to náhodou díky tomu že mám steh a víc se to hlídá, u zdravého tehu by ho bez obtíží neudělali. Preju hlavně zdraví, věřím, že jste si už špatne vybrali a bude dobre. Půjdeš do druhého mimca?

luc14
27. bře 2019

@xxxzuzajdaxxx Ano, ležela jsem s podloženou pánví, tedy hlavou dolů, nohy nahoru. Bylo to strašné. Vstávala jsem jen na záchod. Neměla jsem steh.

xxxzuzajdaxxx
autor
27. bře 2019

@luc14 ale to asi v nemocnici. Jak dlouho a s jak krátkým čipem? My si fakt musíme užít. Někdo donosi 3 děti, ani neví a někdo tohle.

luc14
28. bře 2019

Ne, doma jsem ležela. Nevím už přesně, kolik byl čípek, ale začal se zkracovat brzo, takže hned lehnout a vyhrožoval mi nemocnicí a to jsem nechtěla. Kdykoliv jsem to porušovala a neležela, další kontrola opět zkrácení, takže jsem se bála a opravdu ležela.

gracinka7
28. bře 2019

Já to tak měla. Od 5.mesice mi hrozil předčasný porod. A dobrý, dotáhla jsem to až do devátého.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru