Zubní kanálky v těhotenství. Je normální ta bolest?

anguly
22. dub 2020

Jsem v 19tt a už asi před 2 měsíci se mi rozpadl zub. Včera jsem byla na vyplňování zubních kanálků. Od včera to teda příšerně bolí při dotyku a nedělá mi úplně dobře ležet. Ale to zubař říkal, že bude pár dní citlivé. Ale od včera mám dost často takového pnutí na patře (horní zub) až jako pocit, že se mi svírá hrdlo. Je to normální? Nebo je to nějaká alergie? Nebo je něco špatně?
Nikdy jsem na tomto zákroku nebyla... Tak netuším. Teď mi navíc nemohl udělat RTG, aby zkontroloval jestli jsou správně vyplněné...
Děkuji za zkušenosti

dashyyy
22. dub 2020

@anguly určitě to není v pořádku.. řešila jsem kanálky na konci těhotenství a jak mi to vyplnil, začalo to hned druhý den zlobit, třetí den pohotovost, vyčistit a otevřít.. to samé na druhý pokus o zadělání.. nakonec mi to musel nechat otevřený a zadělával to až po šestinedělí.. kdyby tě to bolelo, tak bych šla

mandala
22. dub 2020

Mám stejnou zkušenost, jako v příspěvku nade mnou, citlivé to může být, ale rozhodně ne takto, určitě bych zubaře znovu navštívila ...

anguly
autor
22. dub 2020

Děkuji moc za zkušenosti. Zítra tam tedy zajdu... Nechtěla jsem plašit zbytečně...

kosticka12
22. dub 2020

Mě to hodně bolelo, ale jak popisuješ tak takhle určitě ne... Jed tam znovu.

hojda
22. dub 2020

Hned po porodu jsem měla problém s kanálkem u zubu, na kontrole jsem byla 14 dní před porodem a nakonec jsem chodila na čištění kanálků skoro půl roku, vždy provizorně zavřeno a za pár dní jsem musela znovu otevřít. Zubařka už mě strašila trháním zubu, nakonec mě vzala jiná zubařka jako akutního pacienta a udělala nový rentgen a zjistila, že zub má o jeden kořen navíc a ten moje zubařka nikdy nenašla a nečistila☹.

kampakkampak
22. dub 2020

@anguly Taky jsem měla nedávno prasklý zub a byla na čištění kanálku, ale těhotná teda nejsem. Zub mě bolel po druhé návštěvě, kdy mi kanálek zubařka zaplnila výplní. To jsem si musela vzít prášek na bolest - bylo to týden po prvním čištění. Další týden po dokončení plomby na zubu to bylo v pohodě. Ale mě třeba bolela čelist spíš z té umrtvovací injekce. Každopádně mi zubařka řekla, že kdyby bolest trvala víc než den, tak se jí ozvat, že to bude muset řešit. Takže se ozvi.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru