Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři
welunka  11. srp 2015

Spím jak mi je pohodlné

Ahojky, jsem v 7. měsíci, vetšinou spím na boku a nějak mi to nevadí - usínám na pravém - jedna noha natažená a druhá pokrčená vpřed, takže jakoby takhle naléhám trochu na bříško - někdy už mě pěkně kopne, tak se otočím nebo si lehnu trochu jinak. V noci se kolikrát vzbudím i na zádech.

Četla jsem, že mimi je dost chráněné v bříšku, a tak se maminky nemusí bát spát v jakékoliv poloze, která je jim příjemná.
0 poděkování
agnes91  28. únor 2014

Spánek na břichu

Usínám jedině na břichu, proto těhotenské bříško byl pro mě dost problém. Dokud to šlo, usínala jsem tak, jak jsem zvyklá, v noci se většinou brzy přetočím a na bříšku nespím, jen to usínání.

Nyní mi bříško teprve začíná růst a zatím to jde, ale už teď se děsím, jak zase budu koukat do zdi a nebudu moct usnout, protože nebudu moct usínat na břichu. U prvního jsem z "nespaní" vymýšlela všelijaké blbosti, že vyříznu díru v matraci a další nesmyslné "vychytávky., opravdu náročné období. A když mě řekli po porodu, abych ležela alespoň 2hodiny na břichu, kvůli děloze, tak jsem si v duchu říkala, že už nikdy jinak než na břichu a bylo to pro mě opravdu nádherný, zase ležet na břichu :-D
0 poděkování
tmejka  28. únor 2014

Spaní

Ahojky holky,

při prvním těhu jsem pestala spát na břiše kolem 4.měsíce, už jen na boku s polstařkem mezi koleny to bylo nejlepsí. Přišlo mi zbytečné utrácet za kojenecký polštář, když se mi doma válí spousta malých a různě velikých, příjemných polštářků. Na zádech jsem vydržela vždy jen chvíli pak se mi začala motat hlava a musela jsem si sednout.

andrejka_86 pro tebe mám radu proti bolesti.Cvičit v leže na zádech - narovnat se na zem, nejlépe na karimatku, celá se silou pitisknout k zemi (lýtka kolena záda lopatky a ruce dlaněmi dolů) a počítat třeba do pěti, povolit a opakovat. Ze začatku tě budou záda bolet o trochu vií, ale věř, že to poleví.

Good luck!
Z.
0 poděkování
andrejka_86  27. únor 2014

Jedině na pravém boku

Spaní v těhotenství bylo fajn, v prvním trimestru jsem spala pořád. V noci jsem usínala kolem 8 a vstávala v 6 ráno do práce, s tím, že když jsem přišla odpoledne domů, dala jsem si šlofíka většinou mezi 4 a 6 :-) S manželem jsem se potkávali opravdu sporadicky, protože jsem pořád spala :-) Ale nejhorší bylo, že jsem se musela vzdát ležení na břiše. Nejhorší bylo zvyknout si na novou polohu, nakonec se mou oblíbenou stalo spaní na pravém boku, na zádech jsem nemohla ležet ani chvilku, dělalo se mi okamžitě špatně.

Když bříško rostlo, koupila jsem si kojící polštář, pěkně dlouhý a měkounký, natáhla jsem si ho podél těla, jeden konec jsem si dala pod hlavu a druhý konec si propletla mezi nohama, hodila "bříško" nahoru a spala jsem jak šípková růženka :-)

Bohužel po porodu mám stále problém se zády, tak ležení na břiše nebo na zádech je pro mě pořád tabu, tak jsem věrná nově objevené poloze, a sice na pravém boku :-)
1 poděkování
kacka.va  27. únor 2014

Spánek

Ahoj všechny budoucí maminky, mně osobně nevadilo spát na zádech.

Všem doporučuji koupit kojící polštář už v těhotenství. Já spala v poloze něco mezi spaním na boku a trochu na břiše, přičemž jsem měla jednu nohu hozenou právě přes kojící polštář. Vyhnula jsem se tím bolesti kyčlí a to bříško se tam krásně vešlo.

K.
0 poděkování