Těhotenské fotky

Seznam fotografů, kteří fotí těhotenské fotky, seřazení jsou podle města. Taktéž jsou v tomto článku rady a tipy na focení v těhotenství.

Seznam fotografů

Těhotenské focení

Těhotenské fotky zachycují jedny z nejkrásnějších fází života. Jsou úžasným prostředkem, jak si připomenout, že těhotná žena je zvláště v těhotenství24 nesmírně ženská a krásná. Však ne nadarmo se říká, že nastávající maminky zkrásní a září.

Krása těhotenského bříška nejvíce vyniká mezi 7.149. měsícem těhotenství25, ale záleží samozřejmě na aktuálním pocitu nastávající maminky. Obecně se nedoporučuje fotografování nechávat až na samý konec těhotenství, kdy si už budoucí maminka může připadat s velkým bříškem neforemná a neohrabaná. Je zapotřebí, aby se těhotná žena cítila dobře, jak po psychické stránce, tak i po té fyzické.

Je také nutné počítat s tím, že fotograf bude mít čas např. až za dva měsíce, proto je vhodné objednat těhotenské focení s předstihem.

Účastní-li se těhotenského focení i nastávající tatínek miminka, pak z těchto fotografií obzvlášť dýchá toužebné očekávání, láska, něha, jemnost a péče. Záleží tedy jen a jen na rodičích miminka, zda se rozhodnou zachytit jeden z nejkrásnějších okamžiků svého života a kdykoliv v budoucnu si tak vzpomenou na období plné šťastných chvil, emocí, očekávání a podělí se tak o fotografie nejen se svou rodinou a blízkými, ale jednou i se svými dětmi.

V současnosti existuje nespočet profesionálních fotografů, kteří se specializují zejména na těhotenské fotografie nebo focení dětí, stačí si tedy jen správně vybrat.

Těhotenské fotografie mohou být ateliérové nebo exteriérové, přičemž venkovní focení je nevhodnější buď brzy ráno nebo před západem slunce, kdy světlo dodává tělu krásný opálený odstín. Po domluvě však lze nafotit pěkné fotografie i v domácím prostředí. Záleží pouze na představě budoucích rodičů.

Několik rad, než se začne fotit

  • Pokud nastávající rodiče touží po fotografiích aktů či odhaleného bříška, je zapotřebí zvolit oblečení volnější, tak aby nezpůsobovalo otlaky na kůži. Těhotným ženám mizí otlaky po delší době než obvykle a také na fotografiích nepůsobí dobře.
  • Líčení je vhodné konzultovat dopředu s fotografem, který poradí charakter líčení pro dané snímky. Popřípadě je také možné svěřit se do rukou profesionálního vizážisty.
  • Je také vhodné se předem domluvit na stylu fotografií, aby se předešlo případným konfrontacím při focení samotném.
  • Fotograf by měl o budoucí mamince či rodičích vědět něco bližšího - zájmy, koníčky apod. Na tomto základě pak mohou vzniknout nevšední fotografie osobitého rázu.

Co sebou na těhotenské focení

Pánské košile, prádlo, košilky, těsná tílka nebo trička, blýskající se oblečení, vytahaný svetr, džíny nebo těhotenské kalhoty, jednobarevné šaty, šperky, kožešiny, klobouky, šály, sponky, rukavice, ultrazvukové fotografie miminka, botičky nebo capáčky, dudlíky, kytaru nebo housle, zkrátka cokoliv, co charakterizuje nastávající maminku, tatínka či miminko. Fantazii se meze nekladou.

Bude-li se účastnit focení i starší dítko, je nutné pamatovat na svačinku, tekutiny, nějakou dobrotu a oblíbenou hračku. Profesionální fotograf je na přítomnost dětí zvyklý a připravený, proto se není nutné obávat časového tlaku.

V neposlední řadě je zapotřebí vzít s sebou také dobrou náladu a pak se jen oddat do rukou fotografa, který zvěční jedny z nejkrásnějších chvilek života nastávajících rodičů.

Více o těhotenských fotkách na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.parents.com/pregnancy/my-life/beauty/beautiful-pregnant-belly-photos/
  2. http://www.vecnemomenty.cz/
  3. http://www.cernyfoto.cz/hlavni-strana/

Hodnocení a zkušenosti s těhotenskými fotkami

Máš zkušenost s těhotenskými fotkami?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
mnozimese  22. zář 2019

Focení ve 34. týdnu těhotenství

My jsme se fotili ve 34. týdnu těhotenství, a to bylo břicho asi v nejlepší formě :D. Nejsem moc zastánce nahých fotek a špulení břicha. Fotili jsme se v přírodě, v lese, ve stylu procházky a příště to bude podobné :)
satyendz  14. únor 2015

U rybníka

Ve 33. tt jsme se nechali zvěčnit s břichem u rybníka. Díky úžasné fotografce jsme si focení oba užili a fotky jsou krásnou vzpomínkou.
dora13  13. únor 2015

Krásná vzpomínka

Původně jsem neměla v úmyslu nechat si udělat těhotenské fotky, ale máme profi fotografku v termínové skupině, tak jsem nakonec názor změnila.

Fotili jsme se s manželem a psem ve 34.tt v přírodě, nejsem příznivcem ateliérových fotek a je to krásná vzpomínka. V druhém těhotenství určitě půjdeme zase. :)
cervenejablko  9. led 2015

Pěkná památka na pupík :-)

My jsme se nechali vyfotit od kamaráda. Chtěla jsem fotky venku, tak jsme zašli do nedalekého parku a nafotili několik pěkných snímků. Doporučuji nepodcenit přípravu a opravdu si nachystat vše možné, co by se mohlo hodit. Tak máme fotky s budíkem, fotkou z utz, jak věšíme oblečky pro mimi na prádelní šňůru a i se jménem malé na mém pupku.

A malý tip na závěr, pokud budete fotit v přírodě, tak doporučuji vzít s sebou repelent. Nás málem sežrali komáři. ]-(
1 člověk považuje za užitečné
petulka_zdenda  9. lis 2014

Těhotenské focení každý měsíc ;-)

Díky tomu, že je moje švagrová fotografka, tak mám focený pupík od začátku těhotenství až do konce a doma mám koláž postupně rostoucího bříška.
Focení s manželem jsme absolvovali ve 32 tt. Máme fotky jak z exteriéru (zámek Kačina), tak i z ateliéru.
Je to ta nejlepší památka na pupík a všem doporučuji fotky během těhotenství pořídit. ;-)
1 člověk považuje za užitečné
apacheee  7. lis 2014

Těhotenské focení ve 37. tt

Naše těhotenské focení probíhalo v krásné přírodě a v naprosto uvolněné atmosféře. Focení jsem se účastnila s manželem a naší fenkou a díky fotografům nám tak vznikla nádherná památka na celý život. Z fotek jsme byli uchváceni a každý, kdo je viděl, tak také. Peníze vynaložené za focení považuji za jedny z nejlépe investovaných.

Pokud budu ještě těhotná, určitě se vyrazíme fotit zase :)
1 člověk považuje za užitečné

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce