Kočárky pro dvojčata

V obchodech i na internetu je velký výběr kočárků pro dvojčata, vybrat ale ten nejvhodnější pro očekávaná dvojčátka není nic lehkého.


Maminka by si měla před pořizováním kočárku ujasnit následující body:

  • Bydlí rodina v domě nebo v paneláku?
  • V jakém ročním období se dvojčátka narodí?
  • Jakou kapacitu má kufr auta, vleze se tam kočárek?
  • Jaké by maminka chtěla umístění korbiček.
  • Jaké je hmotnost a nosnost kočárku.

Kočárky pro dvojčátka

Kočárek pro dvojčata a cestování

Každý rodič by měl před pořizování kočárku pro dvojčata popřemýšlet, zda se kočárek vejde do kufru auta, nebo zda budou muset kvůli novým členům rodiny muset kupovat větší auto. Další nepříjmenou otázkou je, kde kočárek v bytě nebo domě uskladnit. V rodinném domě nejsou se zaparkováním kočárku větší problémy, místo pro stání může být na chodbě nebo v garáži. Ale horší to mají rodiny v panelákovém domě na sídlišti, kde jsou úzké výtahy a nasoukat se s kočárkem do něj je prakticky nemožné. Nejvhodnější je parkovat kočárek v kočárkárně (pokud panelový dům tuto místnost nabízí), nebo poté ve sklepě či v garáži.
Při výběru by se nemělo opomenout ani na to, že maminka bude s dětmi cestovat někdy autem sama a měla by si vyzkoušet nasazování autosedaček10 na podvozek kočárku.

Letní nebo zimní dvojčátka?

Pokud se dvojčátka narodí v zimě, maminka má při výběru kočárku o jednu starost méně. Pokud se děti narodí v letních měsících, měla by maminka při výběru brát v úvahu také to, zda se ji děti kolem 6ti měsíců věku vejdou do hlubokého kočárku, který bude doplněn navíc zimním fusákem a děti budou oblečené v kombinézách.

Umístění korbiček

Umístění korbiček je u kočárků pro dvojčata dvojí. A sice lze umístit korbičky vedle sebe a nebo za sebe. Pokud jsou korbičky umístěny za sebou, je kočárek lépe ovladatelný, ale maminka by si měla dát pozor na polohování přední sedačky, zda ji lze polohovat do úplného lehu.
Při umístění korbiček vedle sebe má maminka lepší dostupnost k oběma dětem a obě děti mají lepší výhled a není ani jedno z nich v jakési nevýhodě. Tento typ kočárku má ale horší ovládací schopnosti a nemusí se vejít do každých dveří.

Více o kočárcích pro dvojčata na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.jaknamiminka.cz/kocarek-pro-dvojcata-a92.html

Hodnocení a zkušenosti s kočárky pro dvojčata

Máš zkušenost s kočárky pro dvojčata?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
alenataborikova  8. říj 2014

Easy Walker duo

Kočár jsem pořizovala jako sportovní, až když dvojčata sama seděla. Musím říct, že je perfektní. Jak ovladatelnost, tak jízda v terénu. Bydlím na vesnici a každodenní procházky kočár dobře prověřily. Lehce ovladatelný, rychle složitelný a také musím pochválit skladnost. Dobře se využil i při výletech do města. Ležící miminka jsem měla v kočárku Dorjan, sice byl kočár dosti těžký, ale užil se také dobře, na zátěž jsem si prostě zvykla :) . Výhodou bylo houpání, které je u novorozeňat k nezaplacení :).
ebro  29. zář 2014

Easy walker

Vybrala jsem si easy Walker z důvodů snadného ovládání i skládání do auta. Zatím jsem našla jedinou vadu a to složité nandavání plášťenek na korbičky.
krutovav  7. dub 2014

Kočárek Jané PowerTwin

Tak já nedám dopustit na Jané PowerTwin je to kočárek, kdy děti jsou za sebou, místa mají tak akorát a skvěle se s ním jezdí, i ve sněhu a v terénu. M ěla jsem ho i na horách a v lese,má velký nafukovací kola. Boudičky má sklopný dolů i sundávací a brzdu na řídítkách je super, když jedete z kopce. Košík pod kočárkem je také docela velký.

Moc doporučuju!!
sariky  20. lis 2013

EasyWalker

Při výběru dvojčecích kočárů mě nejvíc zaujal EasyWalker, protože se mi zdál lehký, lehce ovladatelný, jednoduše složitelný a po designové stránce to také šlo :-) Ještě než se dvojčata narodila, tak jsem si s ním trénovala jízdu a přišel mi naprosto dokonalý.

Po porodu se pár "chyb" objevilo: nehoupal, takže jízda s brečícím potomstvem vzbuzovala pozornost :-| Dvojčata se narodila na jaře, takže v 5. měsících se do korbiček s fusakama/kombinézou prostě nevešla, takže jsem byla "nucena" přestavět na sporťák. Mělo to ale svoje výhody: kočár se mi najednou zdál hrozně lehký a malým se v něm víc líbilo, protože líp viděli. S postupem času se ukázalo, že je to opravdu kočár do terénu (aktivní dovolená v Krkonoších ho dobře prověřila).

Kočár stále používám (18 m) a zatím to vypadá, že ještě nějakou dobu budu a i když jsem původně uvažovala o golfkách, tak z finančních důvodů je pořizovat nebudu a hlavně teď na zimu si nechám ověřený EW, který projede bez problémů sněhem.
1 člověk považuje za užitečné